Yine yeniden eşim ve ailesi..

Beni o kadar iyi anlamış ve anlatmışsın ki mune abla işte benim bütün derdim sıkıntım bu. Yani niye her şey güllük gülistanlıkken huzursuzluk çıkıyor durduk yere? Gerçekten ortada bariz bi anlaşmazlık yok. Ben hep ne samimi oldum ne çok mesafeli. Ben kendi anneme karşı bile çok samimi değilimdir. Herkesin fikrine saygı duyulan bi ailede büyüdüm. Hem bağlıydık hem saygılıydık birbirimize. Herkes ne yapması gerektiğini bilirdi kimse kimseyi bişey için zorlamazdı. Öyle bi yerden böyle bişeye düşünce bocalıyorum bazen işin içinden çıkamıyorum gerçekten. Yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal böyle durumlarda nasıl davranılır onu bile bilmiyorum inan. yine söylüyorum böyle bi konu açtığım için bile utanıyorum. Ben gelin kayınvalide topuna hayatta girmem demiştim en başta. Eşim gerçekten bana karşı öyle saygılıydı ki.. Benim kimseye yaptığım saygısızlık yoktur gerçekten yoktur onların yaptığına ben ters cevap bile vermem. Gerekirse görüşmeyi keserim ama yine de ağız dalaşına girip çirkinleşmek istemem. Böyle işte

Sık görüşmenizle çok ilgisi yok bence şöyle ki markete diye çıkıp bir saat sonra gelmeniz doğru değil. Öz annenizin evinde yapsanız da doğru değil bana göre. Evden çıktığınızda derken kendi evinizden çıktığınızdayı kastettim veya hadi gittiniz kendinizi kaptırmak yerine 10 dakika alacağınızı alıp dönersiniz. Siz bir saat yok olmuşsunuz. Şimdi şöyle bir tezat var hem çocuğunuza davranışlarından memnun değilsiniz hem çocuğu onlara bırakıp hava almaya çıkıyorsunuz. Doğru anladım değil mi çocuğunuzu bırakıp çıktınız? Yanınıza aldıysanız daha garip çünkü. Durumun sönmesini istiyorsanız kökten keseceksiniz görüşmeyi. Bir araya hiç gelmeyeceksiniz

Bende şimdi çocuk gelişimi okuyorum ya ben de yeni öğreniyorum bir çok şeyi. He bunları eşime anlatmak mümkün değil. Asla alayım kitapları okuyayım da meraya hak veririm belki kafasında değildir. Hayırlısıyla şu çocuk büyüsün bakim neyi dert edecekler kendilerine

Yok yanıma almadım oradaydı. Bakın bende şu açıdan bakıyorum bu yazınızı görünce olaya. Ufkumu açtınız madem bensiz görüşmek istiyorlar çocukla ben yokken tadını çıkarsalardı ne diye yana yakıla bana bulaşmışlar ki 1 saat 1 saattir. Hazır ben yokum hani beni istemiyorlar ya ya saygısızlık göreceli bende ne diye saygısızlık olsun ki diye düşünüyorum ne var ki onda. Sonuçta yaşadığım insani bişeydi anlık gelişti plan dahilinde değildi yani. Yani planlayıp ben çıkayım da 1 saat ortadan kaybolayım çocukta onlarla dursun kafasında değildim çıkarken 2 dakika alıp gelirim niyetiyle çıkmıştım. Çıkmışken gezdim durdum marketlerde aktüelleri inceledim

Mesafe çok çok iyi böyle aileye. Kocan ailesine laf söylemeyip sana car car konuşuyor oh ne güzel. Bak ben aynı binadayım yüzüne bile bakmıyorum artık çünkü bunu o istedi arkamdan iş çevirerek, seninkiler gibi yüzüme dan dun konuşsalar karşılığını alırlardı. Kocan da bitiyor iş maalesef.

Çay bahane sen nasıl rahat rahat gezersin dertleri o.

Allah yardımcın olsun benim esim de bir zamanlar böyleydi zamanla kendi gördü anasının yaptiklarını simdi ne olsa benim yanımda oluyor.Görüsmüyoruz pek arada geliyor torununu seviyor ama benim gözetimimde.Biraz dişinizi gösterin.Telefon ve aburcubur mevzusu maalesef ki kanayan yaramız bu tamamen iyi polisi oynamak için yapilan bir sey "bak annen izin vermiyor ama bizde her şey sınırsız" demek için baska bir sebepten degil.Umarım eşinizin gözü açılir biraz.

Evet nego. Hep diyorum zaten dengeyi kuramayan eşim. Ya gidip onlara da car car konuşacak ya da bana gelip gözünün üstünde niye kaşın var demeyecek. Dengeli olsun canımı yesin kii yine de tatsızlık çıkmamasından yanayım. Ne gerek var? Gerçekten boş şeyler gerçekten içi bomboş sebepler. Sudan sebepler yaratıp huzursuzluk çıkarıyorlar ne gerek var yani. Herkes yerini bilsin babaanne, dede, hala herkes sıfatına yakışır hareket etse böyle şeyler asla olmaz.

Benim eşim tarafsız ne onlara konuşur ne bana kendin söyle der bu da sinir bozucu ama en azından neden konuşmuyorsun görüşmüyorsun demiyor dese kıyameti koparırım biliyor.
Etmezler karakterleri böyle o yüzden onlar bir şey söylediğinde karşılığını ver,eşin sadece sana tepki verirse ona da aynı karşılığı ver adil olsun beyefendi. Çocuğunu da asla tek gönderme asla sana karşı nasıl doldururlar aklın şaşar.

sizinle yarışa girmişler belli. görümce de öyle. sanırım çocuğu yok sizinki üstünden pirim yapıyor. mümkün mertebe mesafe koyun. ama şu aklınızdan çıkmasın hiç. ne olursa olsun bir çocuğun annesi tektir. ağızları ile kuş da tutsalar, siz ilgili bir anne olduğunuz sürece- ki belliki öylesiniz- asla sizin yerinizi dolduramazlar. çocuk için siz onun aşkısınız. büyüdükçe bunu çok net göreceksiniz zaten. ondan sonra da annesi ne düşünmüş görümcen eşin ne düşünmüş önemi kalmayacak zaten. o yüzden takmayın.
hastalık konusuna gelince sağlıkçı olarak söyleyeyim. çocuğu balkonda uyutmadığınız, karda yatırmadığınız sürece çocuklar soğuktan hasta olmaz. bir iki burnu akar en fazla geçer. hastalığa sebep olan şeyler virüs ve bakterilerdir. sık hasta oluyorsa soğuktan değildir. gittiğiniz parklar avm kreş yada hasta kişi ile temaslardır. endişeniz olmasın. aksine aşırı sıcak tutmak hasta eder. mesela çok sıkı giyinip terletilen çocuklar hastalığa daha açıktır. yani belkide kv falan hasta ediyordur çocuğunuzu çok bildikleri için.

Ya bazen gerçekten aklıma gelmeyen şeyler başıma geliyor. Benim de yeğenim var halayım aynı zamanda annem de babaanne. Bize yengem çocuğu bırakırdı nego o zaman üniversite okuyordum okuldan her gelişimde lego, yapboz, renkli çıkarma, boya kalemleri falan alırdım çocuğa. Bırak annesini kötülemeyi falan çizgi film bile açmazdık annesi isterse açar derdik. Annemin yaptığı tek şey ben de kızardım yengem de kızardı çocuğa şekerli çay içirirdi. Kızardık yani. Şimdi haftada 2 gün görüyoruz çocuğu diye söyleniyorlar ama telefondan videolar açıp izletiyorlar. Bırak anneni hep anne anne, annen seni bıraktı gitti, vur Ayşe’ye (ayşe kızımın oyuncağı) döv Ayşe’yi ya bunlar bebek için korkunç şeyler. Benim için de söylerler tabi. Kim bilebilir. Mızmız diyormuş kv benim için komiğime gitti

Onların derdi dizinle görüşmek değil ki olay çıkartmak. Fırsat kolluyorlar bunun için. Mantık aramayın davranışlarında

İşte bunları bildiğim için çocuğu sıcağa hiç alıştırmadım bende. Çok sık hastalanan bi çocuk değil çok şükür. Beslenmesine dikkat etmeye çalışıyorum. Bu konu da ayrı kanayan yaram.. prematüre doğdu ve normal kilodan 1 kilo geride ama maşallah gayet sağlıklı. Sürekli çocuk çok zayıf pirinç unlu mama yedir kilo alsın der. Anne çocuğa gereksiz yere faydasız bişey yedireceğime atıyorum sebze, kırmızı et vs. Yedirmeyi tercih ediyorum kilo almasından çok sağlıklı beslenmesi önemli diyorum üstüne ama çocuk zayıf diyo bana. 1,5 yaşında 9,5-10 kilo arasında. Bu da ayrı bir şey..

boşverin. cahil insanlar. siz doğru yoldasınız. çocuğunuz için en doğruyu da siz bilirsiniz zaten. kv bana da sorardı hep "sen yedirmiyor musun buna bişi" derdi bi de terbiyesizce. "he anne avokado diyetine başladı o bugun" diye dalga geçtim hep. anladı mı? anlamadı tabi. ama onlar için şişman çocuk sağlıklı çocuk.. ama aslında gerçek tam tersi. şişmanlık her zaman problem, her yaşta sorun. şuan olmasa bile obezite tanısı konulup 6-7 yaşında diyete girmek zorunda kalan çok çocuk var. asıl zor iş o!

Benim arkadaşım boşandı arada babaanneye götürüyor babası çocuğu hali ile kız gidemiyor. Eski düzenine dönmesi günler sürüyor diyor kızcağız. Yok ekmek yeme annen gibi şişman mı olacaksın yok bilmem ne dolduruyorlarmış çocuğu. E çocuk tabii gelince anlatıyor hepsini. Demem o ki bu tarz ailelere özellikle küçük çocuk annesiz gitmemeli asla bence.

Haftada iki kez görüştüğünüz insanların yanından market icib bir saat ayrilmaniz sorun değil. Görumcenize verdiğiniz cevapta. Muhtemelen onlar siz yokken söyleniyor, şikayet ediyorlar eşiniz de dolup sacma sapan tepkiler veriyor,annenizin evine kadar yansıyor bu. Öyle kocaya hiç aile görmesine gitmeyeceksiniz akli basina gelecek. Ailenin çocuğunuzla ilgili tavırları da hoş değil. 1 buçuk yaşındaki çocuk tabi ki anne diyecek. Sizin yanınızda başkasının lafi bile olmaz.

Eşinize gerekli tepkiyi verip, böyle yaparsan ailenle tüm irtibatını keserim deyin. Ben öyle yapardım en azından. Azıcık yol yordam öğrensin bir zahmet.

Ay bak öyle söyleyince aklıma geldi. Ben kızıma her hafta pazardan avokado alırım 6 aylıktan beri. Hemen hemen her hafta 1 tane yer çeşitli şeylerin içine katarım anlamaz bile tadını. Kv de böyle antin kuntin şeyler veriyorsunuz çocuklara demişti bi kere ordan görümcem yok anne çok faydalı falan deyince hee öyleyse tamam o zaman demişti. Ben boş zamanlarımda çocuğa zarar verecek şeyler yapıyorum çünkü böyle şeylere hiç takılmam bu gibi yüzlerce örnek gelir aklıma da önemsiz ayrıntılar benim için. Ben tabi bildiğimi yaparım her şeyi ben bilirimci de değilim zaman zaman onların (kendi annemin, kv min, teyzelerimin vs.) fikirlerine de danıştığım olmuştur. Ama danıştığım zaman yorum yapsın istiyorum insanlar. Olur olmaz her şeye değil

Bana dedi ki eşim “ya beni aileme düşman edeceksin ya da seni boşayacağım”. Bende bunu bana söylerken utanmadın ben senin yerine utandım hadi git sabah işlemlere başlarsın o zaman dedim. Tabi cevap vermedi bundan sonra ertesi gün de yani dün bana çözüm bulmuş en iyisi sizi birbirinizle görüştürmemek diyor bana :) yani diyorum ya insan bazen gerçekten işin içinden çıkamaz hale geliyor.

Anlattığınız gibiyse siz haklısınız. Ama haklı olmak mutlu olmaya yetmiyor. Ben olsam o aileyi zerre kotulemem kocama. Bildigimi okurum. Ama onları da eleştirmem. Ama şu da var ki . Siz ne yaparsanız yapın, ailesi anlayacak insanalr değilse sikinti, esiniz iyiyi kötüyü ayırt edemeyecek gibiyse sıkıntı. Ama ne yapacaksınız. Sürekli kavga mı edeceksiniz . Alttan almayın Ama saygısızlık da etmeyin . Eşinizin gözüne batmayın. Size güvenirse , gözüne siz değil onlar batar . Ne diyeyim Allah huzur versin yuvaniza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…