Yine bir kaynana konusu sizce yüzüne karşı söylemeli miyim?

Kızlar merhaba hemen konuya girmek istiyorum nişanlıyım düğüne az kaldı annem heves etmiş ve bana kanaviçeden Pike süsletmek istemişti annemin kanaviçesini kaynanam gördü benimki daha güzel bahçe gülüm var ben süsletirim sana söz dedi o öyle diyince annemde geri çekildi bu konu kapandı. Artık düğün yaklaştı ve evim dizilecek kaynanama mesaj attım anne pikeler hazır mı süsletecem demiştin ya dedim unutmuş hazır alsam olur mu dedi bende günlük olmasın süslü olsun benim günlük var dedim bana aldığı Pike görseniz kusasım geldi biliyorum incir çekirdeğini doldurmucak birsey ama söz verip tutulmaması beni gercekten cok sinir etti zıt gitmek istedim hiç yapmadığım birseydir ben bunu istemiyorum biz yaptırırız o senin olsun dedim canım kızım nerde yapılıyor ben bulamadım ben yaptırım dedi ve annemi arayıp sen yaptır parasını ben vereyim demiş(!). Hep böyle söz verip veya ben yaparım diyip geri çekildiği konular vardır bu ilk degil ve okkalı bir laf vurmak istiyorum :KK14:
Bence kendi işini kendin görmek daha iyi kimseden birşey beklemeden diz çeyizini.

Kaynananız insanlık halidir unutmuş, özür dilemiş telafi etmeye çalışmış aldığını beğenmemişsiniz. İnsan beğenmese bile sağol annecim der kenara koyar. Sonuçta bu bir hediye. Memnun olmadığınızı anlayınca yaptıracak yer bulamadığını söyleyip annenizden yardım istemiş, parasını da o verecekmiş zaten. Elinden geldiğince gönlünüzü almaya çalışmış. Bence siz baştan anne kız değil gelin kaynana ilişkisi kurmaya çalışıyorsunuz. Karşı taraf bana gayet iyi kalpli gözüktü. Pürüz çıkaran sizsiniz.

Nekadar bos isler peşindesiniz kadin heves etti sonra unuttu yada yaptiramadi belki nedir yani? Boyle basit bisey icin mesele yapiyosunuz ciddi bir durumda ne yapacaksiniz acaba ortaligi ayagami kaldiracaksiniz? Evlilikte es ailesiyle biyle gereksiz seyleri büyütürseniz asla huzurlu ve mutlu bir evliliginiz olmaz

Sonucta insan hangimizin hatalari yokki. Sonradan düzeltmek istemis canım kızım demis. Eger gecinmeye niyetin varsa bu tip seyleri büyütmemelisin. birde beklentilerin sıfır olunca insan hic sinir olmuyor. Benim kaynanamin cöpü yok evimde. O yapmadı bende istemedim.cokta iyi oldu.

Canım sen hamile kalmışsın. Çok sevindim, sağlıkla doğsun inşallah. 🤲 ❤️

Benim kayınvalidem çok öncesinde sanki kızı varmış gibi oğluna çeyiz hazırlamış. Biz nişanlıyken de vermişti bana. Çok sevinmiştim. Çünkü sürpriz olmuştu benim için. Ve annem bana kanaviçeli pike yaptıramamıştı ben de önemli değil annem demiştim. Sag olsun kayınvalim yaptırmış daha eşim çocukken. O eksik de öyle tamamlanmıştı. Ama sonuç baza altında duruyor. Günlük kullanımda öyle şeyler sevmiyorum. Ben de kendi çocuğuma vericem.

Ya inanın sıkmamaya çalışıyorum birsey alacagı zaman bana değil oğluna gösteriyor veya kafasına göre alıyor ve hevesim kalmıyor :)

Aldığına şükredin birazda bence . :KK12:Kadın aldığı şeyi oğluna gösteriyor işte. Bu kadar prenses olmayın çok yorulursunuz.
Ben ne pike gördüm ne başka birşey hiç hevesim kaçmadı.

Kv ben yaptırırım diyince anneniz niye geri çekildi. Onun yaptığı ayrı annemizin ayrı. Anneniz yaptirsaydi.

Ben kanavice pike takımını çok severim.

Kızlar merhaba hemen konuya girmek istiyorum nişanlıyım düğüne az kaldı annem heves etmiş ve bana kanaviçeden Pike süsletmek istemişti annemin kanaviçesini kaynanam gördü benimki daha güzel bahçe gülüm var ben süsletirim sana söz dedi o öyle diyince annemde geri çekildi bu konu kapandı. Artık düğün yaklaştı ve evim dizilecek kaynanama mesaj attım anne pikeler hazır mı süsletecem demiştin ya dedim unutmuş hazır alsam olur mu dedi bende günlük olmasın süslü olsun benim günlük var dedim bana aldığı Pike görseniz kusasım geldi biliyorum incir çekirdeğini doldurmucak birsey ama söz verip tutulmaması beni gercekten cok sinir etti zıt gitmek istedim hiç yapmadığım birseydir ben bunu istemiyorum biz yaptırırız o senin olsun dedim canım kızım nerde yapılıyor ben bulamadım ben yaptırım dedi ve annemi arayıp sen yaptır parasını ben vereyim demiş(!). Hep böyle söz verip veya ben yaparım diyip geri çekildiği konular vardır bu ilk degil ve okkalı bir laf vurmak istiyorum :KK14:
Yani sinirlenmekte haklı olabilirsiniz fakat uslubunuz çirkin geldi bana,insan kendisinden büyük yabancı birine bile bu üslupla konusmamali ki bu sizin kayinvalideniz,hayır bir de hirsinizi alamamissiniz,şimdiden bu ne hırs bu ne öfke

Dondum baktim kanaviceli pike neymis diye o kadar uzak kalmisim cok oldu evleneli. Hevesinizi anliyorum ama bikac sene sonra bunlari nasil dert etmisim diyeceksiniz kv gonul almayi biliyormus en azindan. Ama her insanin bir sabri var ve bu tur iliskiler kardesle anne babayla olan iliskiye benzemez bir kere bozulursa asla dikis tutmaz fazla uzatmayin gormezden gelin

Canım sen hamile kalmışsın. Çok sevindim, sağlıkla doğsun inşallah. 🤲

Evet canim hazirandaki tüp bebek randevumuzu pandemi nedeniyle eylül ayına ertelemistik. Kendiliginden oldu bizde doktorumuzda şok oldu. Henüz sadece kese görüldü benim kan pirtilasmasi sorunum oldugundan hep bir korku var hergün igne oluyorum. Insallah bu sefer nasip olur. Sende büyütmüşsün delikanliyi. Masallah canim masallah. rabbim kucagimiza almayida nasip etsin

Daha yolun başındasınız bence bu zıt gitme çabalarından vazgeçin ruhunuz yorulur yine de kimseye bişey anlayamazsın . Bu ilk değilse karakteri budur. Kim laf sokmakla düzelmiş ki .

Yani su sitede her ceyiz yada evlilik konusunda ne gerek varcilar ve her seyimizi kendimiz yaptikcilar ortaya cikiyor . Ya sizin suslu dantelli gosteris li seyleri sevmemenize kimse laf ediyor mu.
bir zahmet seven isteyene de karismayin. Kimi 2 esya alir mutlu olur kimi 20 takim dizer öyle begenir.
Konu sahibi kvalidenin yapisi belli olmus bundan sonra ona guvenme bu konularda. Benimki daha guzel vs hava atmis ortada yok bir sey.
Tepkini belli de etmissin gerekli olcude daha ses etme.

Ne gereksiz bir mevzu ya k..i kirik bir pike kadin usuluyle bilemedim yaptiramadim demis,parasini veriyim seen nerede istiyorsan yaptir demis,sende diyecegini demissin ,daha hala laf sokam elektrik yaratam.
Madem huyunu biliyordunuz biz yaptiralim diyip izin vermeseydiniz,muhtemelen bir dolapta sararacak zaten

Bu kadar tahammulsuz oldugunuz laf sokmaya yer aradiginiz kadinlarin ogullarinida almayin bence sonra huzursuz oluyorsunuz.

Kayinvalidenin tavri laf olsun torba dolsun iste.
Bundan sonra bir sey yapacagim dediginde "aman anne senin yapacaklarin anca lafta, sonra onemsemiyor unutuyorsun kalsin" diyeceksin.
Bi pikenin ne onemi olabilir ama kimse kimseyi salak yerine koymasin konu bu.

X