Yıllardır sandıklara kapatıp, kilit üzerine kilitler vurduğum hayatım…

yazinin basindan anladim universite okudugunuzu yazinizdan belli ne demeliki bilemedim sadece alkisliyorum ne kadar guzel bir orneksin tum gencler okumali bu yaziyi benim dr luk okurken birakan simdi bir tekstilde calisan essek yegenimde dahil

dogrusunu soylemek gerekirse uzun diye okumayacaktim ama iyiki okumusum diyorum.Kimse seni yasadiklarin icin elestirmez.elestiremez.aksine tebrik edilmesi gereken birisin.okulu birakmak zorunda kaldin ama ilk firsatta okudun.hemde uni.yi bitirdin.master yapacaksin.ama dikkatimi ceken sigara icmenizdı.ins. birakmissinizdir.cocugunuza kotu ornek olmamalisiniz bu konuda.siz kotu ornegi gorup bunu devam ettirmeyip dogrusunu yapmalisiniz.cocugunuz sizi sigara icerken gormemeli.ayrica yasadiklarinizi da biliyordur umarim.pes etmemek gerektigini.hicbir guzelligin zor okmadigini gormeli.bu onu daha guclu yapar.deneyimlerinizle tabiki. :)

Roman okur gibi okudum. Hayat hikayen ibretlik. Canı gönülden tebrik ediyorum seni. Ne kadar güçlü birisin. Çocuğun gerçekten çok şanslı. Umarım bundan sonrası için hayatında hep güzel şeylerle karşılaşırsın.

Evet artık ve sigara içmiyorum tabiki en büyük nedeni ise yavrucuğuma iyi örnek olmak.

Bu alkışlar senin için canım rabbim birdaha sana bu acıları zorlukları yaşatmasın inşallahbogazıma birşeyler dügümlendi okurken ama üzülücek bir öykün yok gurur duyulacak bir yazı bu yolun açık olsun herşey gönlünce olsun inşallah

Son düzenleme:

derinlemesine anlatmadan , detaya girmeden bahsedebilirsin yaşadığın zorluklardan.. ne kadar güçlü bi eşi olduğunu anlamasını sağlar diye düşünüyorum.. ama anlatırken bu gün geldiğin durumu , istersen neleri başarabileceğini üstüne basa basa vurgulamalısın.. söylediğim gibi çok detaylı anlatma derim ben..

canım inanılmaz güçlüsün..
senin bu yazdıkların babamı hatırlattı..dedem hem öksüz hem yetim..kendi köyünden başka köye gelmiş..birinin yanında hizmetli olarak başlamış ve büyüyüp evlenmiş ve çobanlık yapmış ayrıca talih yüzüne gülmüş belediye de işçi olarak çalışdı ve emekli şuan..babam ise küçük yaşda dedem çobanlık yapıyor diye ilkokulu zorla 12 sene de bitirmiş hocaların yardımı ile.neymiş keçilere bakacakmış tabi babam kabul etmiyor okuyup memur olma hevesi yiyip bitiriyor onu.babam dedemden karne parası istemiş dayak yemiş,okula gitmek istemiş dayak yemiş,kaçmış ilçeye zorla tutup geri getirmişler.tabi babam evlenmiş kendi çabasıyla.orman işletmesine işçi olarak girdi evlendiği yıl 6 ay çalış 6 ay kışın başka iş yap babam durur mu il e gelmiş yazları 6 ay köy gitmiş kışları 6 ay il de çalışmış..yılmadı daimi olmak için 40 yaşında ehliyet aldı itfaiyenin başına geçti zorla şoförlerden öğrendi kullanmasını.6 yıl önce kadro geldi memur oldu taabi bizleri en güzel şekilde büyüttü yemedi yedirdi tek tokat bile atmadı bizim ona çok kusurumuz oldu büyük hatalar affetti.hep babalığını gösterdi.annemi 1 gün elalemin işine gönderip ezdirmedi.il e ilk geldiği zaman 3 iş de çalışdı.sabah fabrika akşam taze nohut sat akşam bekçilik yap hiç uyku yok bekçilikde ara sıra 2 saat uyurmuş ama 1 ay sonra yola yürürken uyuya kalmış ALAH ı ma şükür araba çarpmamış.şuan mı ne yapıyor?
2 çocuğunu evlendirdi.kendisi memur 2 evi var.şuan iyi bi araba alacak ve 3 evi.abimi okutup polis yaptı 4 dörtlük düğün ikimize de. ben de okuyorum üniversite eşimde okuyor ve çalışıyor babamı örnek alarak başarıyoruz hepimiz..
babam ise mutlu bizimle annemle keyfini sürüyor.şuan tek derdi eşim ve ben bizi de memur etsin iyice bi rahat olacak babam benim elalem onları küçükken küçümserken şuan herkes gıpta ediyor.herkes ezerken şuan babam herkese kol kanat açıyor.şükür ediyor yatıp kalkıp..
yani konu sahibi kardeş sen benim gözümde çok büyüksün.herkese ibret olsun..durma başar..ALLAH önünden her engeli kaldırsın canım.

Aslında biliyor musun bunun farkında dile kolay 13 yıldır evliyiz beni tanıyor. Azmimi hayatla olan savaşımı görüyor ama bu bazen hiç de hoş olmayan sonuçlar doğuruyor.

Bana biraz fazla güveniyor. Tabiri caizse sırtını bana dayamaya çalışıyor elimden geldiğince engel olmak istiyorum bu duruma ancak bu hayatta kendimden başka hiç kimseye güvenim yok.
Her zaman her durumda kimseye muhtaç olmamalıyım ne beni nede çocuğum diye düşünüyorum bu nedenle de onun böyle düşünmesine de engel olmak için ciddi kararlar alıp uygulayamıyorum.

Çok ama çok şanslısın çok iyi bir baban var kıymetini bil ne olur. Benim babamın bir kere beni sevdiğini yada güzel bir söz söylediğini görmedim.

ne kadar ıyı yureklısın.. ben olsam bırak aramayı sormayı yuzune bakmayı asla adını anmazdım

vallahi bende öyle bakmam derim ama merhamet var ya ahh o merhamet bizdeki...bakarız be bizim merhametimizi sömürürler...
benim babamda kopya aynen bu arkadaşın babası gibi..içimden gelerek yapmıyorum allah şahit ya elden utanma birde allah rızası için...

çok zor bir hayat.. sonrasında başarı.. aslında daha çok küçükken başlamış başarı hikayen. yani eğitimini tamamlayıp güzel bir meslek edinmen, tamam çok önemli ama bence daha minicik bir çocukken omuzlarına yükleenen sorumluluklarla başedebilmen daha büyük başarı.
Allah yardımcın olsun. İnşallah eşin ve çocuklarınla çok mutlu olursun.

Tüylerim diken diken oldu.sizi hem tebrik ediyor,hem hayranlığımı belirtmek istiyorum.bir nefeste okudum.RABBİM bundan sonra istediğiniz hayatı yasamayı nasip eder İNŞAALLAH

Sİz çok güçlü bir kadınsınız gerçekten. Mutluluklar sizin olsun. Okurken yazdıklarınızı merhamet dizisindeki Narin'in yaşadıklarına benzettim.

sizi gönülden tebrik ediyorumm
ilk okurken olumsuzluklar devam edecek diye beklerken azmin zaferini gördümm, rabbim yolunuzu hep açık etsinn..

Çok ama çok şanslısın çok iyi bir baban var kıymetini bil ne olur. Benim babamın bir kere beni sevdiğini yada güzel bir söz söylediğini görmedim.

çok üzüldüm zaten babanın yaptıklarını okuduğumda..nasıl bir baba kıyabilir kendi canından yavrusuna anlayamıyorum.bir de kız çocukları babasına düşkünler ya en sevdiğin yapınca yıkılıyo insan.kıymetini biliyorum canım işte arasıra da olsa kırabiliyoruz ailem eşimden şanslıyım çok şükür senin eşinde eğitim vs konu da sana destek olmuş.aten babamın başarısı hep benim için bi övünç kaynağı oldu eminim çocoğun büyüdüğünde seninle gurur duyacak bunları düşünerek mutlu olmaya çalış geçmişinden kurtulamazsın ama bu sana destek olur canım tebrikler hayat sınavı işte

Ben gerçekten çok rahatladımiçimde yaşadıklarımı nasıl tarif edebilirim bilmiyorum. Hep içimde taşıdıklarımı daha öncede paylaşmak istemiştim burdan ama cesaret edememiştim ve bugün çok zor oldu yazmak birde işyerindeyim malumunuz. Sürekli ağlamak burnumu çekerek tuvaletlere kitlenmek ama sizin verdiğiniz yanıt ve destekler çok güzel yazdığınız her kelme için ayrı ayrı teşekkür ediyorum herkese, hepinize Allahım hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın.

öncelikle tebrik ediyorum..
inş bu yaşadıkların ve bu azmin burdaki butun kızlara örnek olur..
öyle güçsüz insanlar varki.. çocugu oldugu halde intiharı düşünen..
sevgilisinden ayrıldı diye intiharı düşünen insanlar..

bu can bize ALLAHtan bir emanet.. bizde bunu ahiret gününe sahip çıkmak zorundayız.. sende tüm herşeye ragmen şükür edip yoluna bakmışsın..
çok iyi yerlere gelmişsin.. ve gelmeyede devam edeceksin..

başarılıların ve mutlulugun sonsuz ve daim olur inş
senin adına çok ama çok sevindim

İyi tememnnileriniz için çooook teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…