Yıllardır beni her seyden soyutlayan korkum

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.783
6.414
Artik beni evladimin gözünde bile gülünç duruma sokan fobimi artik yenmek istiyorum.Fobim köpek hani ay köpekten korkarim ben tarzi bir korku degil sokaga cikamayacak ciktigimda ise sürekli saga sola arkaya bakip kontrol ettirecek derecede disaridan baktigimda cok komik gorunuyorum belki de koskoca yaz geldi gecti kira bayira gidemedim köpek var diye en son gittigim yerden de aglaya aglaya geri döndüm her yer köpek dolu diye.Herkes keyifle otururken ben anin tadini bile cikaramazdim zaten surekli arkama bakmaktan saga sola bakmaktan stresten ter icinde kalmis sekilde eve dönerdim kim sorarsa kira bayira serinlemeye gittim.Son 2 yildir kendi basima disari sadece köpek olmadigina emin oldugum yerlerde ciktim.Ya da ise gittim geldim o da servisle.Simdi 2 kizim var büyük olan kreşe basladi ufak olan 1 aylik simdiye kadar arabayla ben getirip götürdüm ama araba esime lazim daha uzak mesafeye tasindi is yeri ve yürüme gitme sansi yok servis ters guzergahta kaliyor diye girmiyor.Kizimin kresi ise 5 dk mesafede 4 gündür annemle götürdük aldik kizimi p.tesi o da eve dönmüs olacak benim getirip götürmem lazim ama nasil olacak bilmiyorum.Elimde degil köpek görünce sadece yanindan gececegim göz temasi kurmayacagim diyorum arkaya bakmayacagim geliyor mu diye diyorum ama yok yapamiyorum.
Bunun icin psikolojik destek de aldim ama yenemedim evladim icin yenmek zorundayim ufak 2 cocukla yola cikacagim yollarda izlerde rezil olmamam onlar icin güclü olmam lazim nasil olacak bana bir taktik söyler misiniz nasil gececek bu korku komik görünmekten eve kapanmaktan biktim gittigim tek yer mahalle parki oraya da cevresi çitle kapali diye gidiyorum geri kalan her yere ya esimle ya arkadasimla biriyle gidiyorum cok sıkıldım bu durumdan.Hayvansever biriyim ama bu korku öyle bir hal aldi ki köpek görünce aman her yerde bunlardan var diye sacmalar hale geldim tabii ki olacaklar ben korkuyorum diye yok olamazlar benim alismam lazim ama nasil.Disarida aslan görsem bu kadar korkmam herhalde o an gözüme perde iniyor araba gelse farketmem belki de.Cok sıkıldım bu durumdan basina gelen cözen var mi ,?

Bu kadarı oldukça fazla korkunuzun ama haksız da değilsiniz. Gelişmiş toplumlarda sokakta köpek saldırısı sonucu ölme ihtimaliniz olmaz. Ne yazık ki bizim ülkemizde bu ihtimal olduğu için ve sıkça yaşandığı için haklısınız. Bir ses çıkarıp köpekleri uzaklaştıran cihazlar var onlardan edinip kendinize güvenmeye çalışabilirsiniz

Sizi böyle bu denli korkuya sürükleyen bi tranvanız mı oldu zamanında. Tekrar yardım alıp bunu aşmanız lazım çünkü çocuklar büyüyüp okula başladı mı bir ayağı sürekli dışarıda oluyor insanın.

Evet hayal mayal hatirliyorum 2 bucuk yaslarindayken falan balkondaki köpegimize parmagini uzatmistim sanirim canini yaktim farkinda olmadan o da bana havlamisti o sesten korktugumu hatirliyorum onun disinda ilk cocuguma hamileyken motora binme gibi bir hata yapmistim köpek motoru kosturmustu o günden sonra daha da artti

O cihazlar hayvanlarin canini yakiyor diye biliyorum o yüzden almadim

Bence Eskiden yaşadığınız olay düzünden korkuyorsunuz bilinç altınızda size bir şey yapacakları korkusu destek almayı deneyin isterseniz hayatınız normalleşir tepkileriniz düzelir . Benim kuzenimde kedilerden delicesine korkuyor 9 10 yaşlarında merdivenlerde kedi ile karşılaştı ikisi de korktu tabi kedi bunun üstüne gelince kaçmak için bundan fena derece de kedi fobisi oluştu sizin gibi tepkiler veriyor asla aynı ortam da bulunamıyordu şuan destek ile kendisini kontrol edebiliyor

Beni de küçükken horoz kovalamıştı heheheh mesela aynı ortam da olmak istemem atlayacak üstüme gibi geliyor

Ya normal insan kadar korksam yetecek ben sanki ejderha görmüs gibi oluyorum herkes korkar saldiran köpekten ama benimki cok fazla.Kedileri kucagima alirim öperim minciririm ama köpegin yeni dogmus yavrusundan bile korkarim.Kayinpederimin bir kopegi var mesela ondan korkmuyorum yanindan gecebiliyorum sadece 1 mt kadar yakinima gelirse korkuyorum disaridakilerden o kadarcik korksam yetecek bana hayvan 5 mt ötede uyuyor mesela ondan da korkuyorum uyuyan hayvan ne yapacak sanki dimi

Kendimi bildim bileli kopeklerimiz vardi, su an ciftlikte bir ordumuz var oyle diyeyim ama ben bile sokaga çıkarken kopeklerden korkuyorum, yani haksiz degilsiniz.

Ama bu travmanizin ustune gitmelisiniz, kopek egitmenleri instada kopek saldirisini engellemek icin neler yapacaklariniza dair videolar hazirliyorlar, onlari izleyip belki davranis modeli belirleyip sakin kalabilirsiniz. Bir de aklinizda olsun kopekler bebek arabalarindan sanirim korkuyor, benim kizi gezdirirken kopekler bize hic yanasmiyor dikkatimi cekti.

Psikolojik destek ama iyi bir yerden özellikle bu tarz korkulara çalışan diyeyim tavsiye ederim..Bir tanidigimin eşi bu şekilde kedi fobisini yendi evde kedi köpeği bile var artık..Bir de nette kesin denk gelmissinizdir bir isim var burada vermem uygun olmaz belki o da bu tarz çalışmalar yapıyor hatta kitabını araştırın isterseniz ..Özelden yazayım size .

Evet anladim kimi kastettiginizi ama yuzyuze goruserek yenecegimi dusunuyorum uzaktan danismanlik fobilerde ise yaramaz bence

Evet ben de hep bebek arabasiyla gidiyorum annem vardi yanimda bugun kuzenle gittik mesela p.tesiyi dusunuyorum simdiden inadina da en az 5 6 tane kopek goruyoruz

Evet ben de hep bebek arabasiyla gidiyorum annem vardi yanimda bugun kuzenle gittik mesela p.tesiyi dusunuyorum simdiden inadina da en az 5 6 tane kopek goruyoruz
Kuzenimde sizin gibi korkuyor, el fenerine benzer bir cihaz almisti korkunc bi ses cikartiyor o alet kopeklere ne yapıyor bilmiyorum ama kendim bir kere basacak oldum aklim cikti, Louder sanirim bunu kastediyordu.

Benimde bu gidişle sokakta yürürken arkadan gelen insan fobim olacak. Haberde gördüm yolda hiç tanımadığı kadını arkadan gelen adam bıçaklamış neymiş psikolojisi bozukmuş hatırlamıyormuş ifadesinde öyle demiş. Daha öncede sokakta tanımadığı biri tarafından kılıçla öldürülen genç kız vardı Ortalık cani şizofren insan dolu hep arkama bakıp yürüyorum yakın mesafede insan varmı diye tövbe yarabbi sokağa çıkmaya da korkar olduk.

Sokak köpekleri büyük bir sorun. Çoğunun aşısı var mı yok mu belli değil. Aşısı olsa bile, kimse saldırıya uğramak istemez. Ben de korkuyorum. İnşallah çözülür bu sorun.

cok kötü ya hayvan korkusu. benim ablam da evimizin kedisini her gördüğünde çığlık atar. ki kedi dunyanin en uyuşuk kedisi. istese de usenir saldirmaz.
bir kuzenim var. koyde yasamasina ragmen hem kediden kopekten hem inekten kustan hem de böcekten sinekten korkuyor. hayat o kadar zor ki onun icin

sokağa çıkamayacak boyutlarda değildi ama bende korkardım köpekten.
az ilerimde köpek görsem saygımdan karşı kaldirama gecer başka sokaga vs girerdim.
Yaşadığım şehirde bir çok evde köpek var, sokaklarda da çok fazla ancak saldırdıklarına şahit olmadım.
Bir gün kızımı okula gotururken 4 tane kopegin arasinda kaldım, aslinda bana saldirmak icin gelmemislerdi yanimdaki arabanin altina kedi kacmisti.
Yanimda kizim var, 4 tane kopek havliyor hirliyor kendi kendime "şimdi şurda korkudan bayilirsan çocugun ne olacak sakin ol aralarından geç git" dedim kendi kendime.
Bacaklarım tir tir titriyo, sirtimdan her yerimden ter boşaliyo kizimi kucaklayip aralarindan geçtim ama kalp carpintisindan ölecegim nerdeyse.
Sonrasinda eşimle bir kac kezz disari ciktigimizda onun yardimiyla sokaktaki kopekleri sevdim, kendi kendime cesaret verip tek basıma yanlarindan gecmeye basladım vs derken atlattım.
Üzerine gitmediginiz surece aşılmıyor maalesef

Çevrenizde köpeği uysal ,oyuncu olan biri yok mu ? Yavaş yavaş sizi alistirsa ?

+1 çok haklı bir yorum. Benim de liseye giderken sokak köpekleri saldırması sonucu yerleşen bir travmam var ve bacağımda hala dikiş izi bulunur. Konu sahibi kadar olmasa da ben de çok korkuyorum köpeklerden ancak şu an Türkiye'de ki köpek popülasyonu aşırı fazla ve pek bir şey yapılmıyor konuyla ilgili. Ben artık sokak köpeği gördüğümde hızlıca yolumu değiştirmeye, ara sokaklara girmemeye ve akşamları motorla çıkmamaya başladım

Benim bir tanıdığım aynı bu derecede kedilerden korkuyor. Pikniğe bile gidemiyor. Aşmanız lazım yoksa hayat çok zor olur sizin için. Köpeklerle ilgili bilgisi olan veya bir veteriner tanıdığınız varsa onun gözetiminde köpeklerle tanışın bence. Zaten onlar bilir kimin saldırıp kimin saldırmayacağını. Yavaş yavaş alışırsınız.

Bir de şöyle bir şey var. Hayvanlar özellikle köpekler kendinden korkanı biliyorlar. Bir gün sokakta annemle yürüyoruz o da sizin kadar olmasa da köpekten korkar. Karşıdan çok tatlı masum bir köpek geçiyor. Annem kolumdan tuttu geri dönelim diye tutturdu. Arkaya baka baka yürüyor. Hayvancağız da peşimize takıldı. Herhalde oynamak istiyordu. Eve kadar geldi peşimizden. Muhtemelen tedirgin olmasak ve yanından geçip gitsek umrunda olmayacaktı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…