Yetişkin dehb

Always123

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2021
72
43
29
Merhabalar terapi sürecinde dehb olduğum ortaya çıktı zaten şüphelerim vardı senelerdir çok zor yaşıyorum bu kavramı daha birkaç ay önce öğrendim ve öyleymiş gerçekten şimdi psikiyatriye yönlendirdi ben hala inanmak istemiyorum çünkü bu geçmeyecek birşey ve çocuğumda olma ihtimali beni deli ediyor. Süreçte neler yaşadınız yani bu şekilde olan insanlar var mı bunu bilmek beni rahatlatacak sanırım yardımcı olur musunuz

Kimse yok mu

Dehb (Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu) olan yetişkinler için birkaç öneri: 1. Düzenli Rutin: Günlük aktivitelerinizi planlayarak belirli bir rutin oluşturun. Bu, odaklanmanıza yardımcı olabilir. 2. Görev Listeleri: Günlük yapacaklarınızı yazın. Bu, görevlerinizi hatırlamanıza ve önceliklendirmenize yardımcı olur. 3. Kısa Süreli Çalışma: Uzun süreli dikkat gerektiren işlerde, 25-30 dakikalık çalışma süreleri belirleyip kısa molalar verin. 4. Fiziksel Aktivite: Düzenli egzersiz, odaklanma ve enerji seviyenizi artırabilir. 5. Mindfulness ve Meditasyon: Zihinsel rahatlama ve dikkat artırma amacıyla meditasyon tekniklerini deneyebilirsiniz. 6. Destek Grupları: Benzer deneyimler yaşayan insanlarla bir araya gelmek, stratejiler paylaşmak açısından faydalı olabilir. Bu önerileri uygulayarak, günlük yaşamınızı daha verimli hale getirebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…