yeni evliyim ...lanet olsun

takma kafana zamanla gecer desem ovutmuş olurum
ben ilk eşimle sekiz sene evli kaldım ama aynı tas aynı hamam
sana tavsiyem hep olumlu bakmaya çalış kendini hiç yıpratma
deymiyor olan kadına oluyor allah yardımcın olsun

aynı sorun benimde başıma gelicek gibi.erkek ark. evi var alt katta elti üst katta görümce orta katta biz olacakmışız.istemiyorum dedim başka yerde otururuz , evim varken kiramı vereyim dedi.kandırmaya çalışıyorum ay bilmiyorum..çok canımı sıkıo..arkadaşım hiç birşeyi atma içine ortak paylaşıyorsanız eşinizle bu hayatı seni rahatsız eden ve üzen şeyleride bilmesi gerekio..

canım aslında daha zararlı oluyorsun.gelişine gidişine gelenine gidenine karışıyorlar bi kere.hatta gelene ne pişirdiğine ve hatta pişireceğine.gelenle gelip gideceğin yere seninle gitmek istiyorlar.ve eşinle rahat bi yemek yemek hayal oluyor.nedense eline bi tabak yemek alıp gelen yok ama yemek saati seni özleyip merak edip gelen çok oluyor.hatta gelmişken ne pişirdin diye tencereye bakan.hatta yemeği beğenmeyip bunumu pişirdin diye gelen.yani çoooooooook zor çooooooooook

ona istemiyorum dediğimde neden die soruo ben sayıyorum bunları bunları yaşamaktan korkuyorum diye.yok bizim ailede olmaz öyle şeyler dio.içimden hikaye okuma diesim gelio benneyaptımki ,biliyorum başıma gelecekleri çevremde bi dünya görüorum ama anlatamıyorum.direnicem ama istemiyorum jeyyar

bende evlenmeden öyle demiştim olmaz demiştim.yok dedi benim annem öyle değil karışmazlar.çok iyiler.olsun dedim.arada biraz mesafe vardı böyle yaptılar alt üst otursak ne yapardım bilmiyorum.ama kocama sor şimdi bile sor.annem melek gibi senin niyetin kötü diyor.ama dedim ya karşındaki önemli bizimki cin.oğlunun yanında yavrum çocuğum.oda gerçek sanıyor tabi

hatta şimdi bile mahfedior.ilk evlendiğimizde biz cumartesileri mangal yapardık eşimle bi bakardık hepsi gelirdi.hatta gelmesinler diye biz gelecez derdik ama ona rağmen gelirlerdi.bize kim gelse onlarda gelirdi.ve kaynanam kimseyi konuşturmazdı.bi kendi konuşurdu sürekli.geçen yıl yine annemlerle oturalım dedi.yok dedim.ne var diyor annem yemek yapar falan diyor.ama yakınımıza taşındılar.bi kere bile yemek gelmedi.hatta yanıulıp şaşıp gitsek.yemekte yok isterseniz yaparım der.aç değilsiniz sanmıştım der.ama ben işten geliyorum düşün.nasıl yok olabiliriz.ama yinede annesi işini biliyor dedim ya.o kıymetli yine

iyi sabrediyorsunuz kaynanalara...alttan aldıkca ustte kalan onlar oluyo...creep sen ıkna edemezsen cek restını...zaten sevıyorsa senı daha dıretmez herhal...turk toplumunda oğlumun artık kendi ailesı var mantığı olusamıyor..kız aldık gibi dusunulup oyle hareket edılıyor...sarkısı bıle var..
oğlan bızım kız bızım....:teytey:
evlendıkten sonra işten cıkmayın arkadaslar...ekonomık ozgurluge esas o zaman ihtıyacınız var:enbuyukkk:

canım senin durumun bana kendimi hatırlattı aynı sızıyı hissettim bian bende çok mücadele ettim evimizi ayırdık ama işte en kötü alışkanlık bir erkekte eşine evine sahip çıkmaması ayrı evde olsanda o beceriksiz aile kavramını bilmeyen adam değişmiyo ben 22 yıllık evliyim keşke yolun başında bu evliliği bitirseydim bu sorumluluk almayan kişilikteki adam için çabalıyosun sonra seni beğenmeyip küçük görüyo ha ayrıca hemen bi işe gir ben çalışıyorum sakın bu konuyu ihmal etme o zaman sana biraz daha sahip çıkar eşin sana mutluluklar diliyorum

slm arkadaşlar ya bi yakın kız arkadaşım war ewli 3 yıllık ewli cocugu olmuo zatende istemioz.ya şimdi neden diceksiniz nedenmi?şu sebebten ya bunun eşi 1.cok sorumsuz kacarak ewlendiler cocugun ne işi war ne ewi,üstüne insalıgıda yok yanar dönerli diyelim bi ii bi kötü,fikirleri hiçmi hiç uyuşmuo hiç bi noktada buluşamıolar ewine zaten bakmıo calışma götü yok acıkcası gecen günlerdede böyleyim demedide kız arkadaşımı aldattı we bende şahit oldum ya bence bunların sonu yok arkadaşlar sizce..şu anda zaten arkadaş yanımda bakalım siz neler yazcanız..şimdiden saolun:1no2:

off ne ınsanlar var. bunları okuyunca halıme sukredıyorum.
ne cocugu cocuk mocuk yapmasın, olan cocuga olur. daha hem 3 yıllık evlı.ben 7.yıla gırdım anca yenı karar verdık cocuga.
bence yol yakınken bosansın. umarım kızın aılesı destek oluyodur. yası ufaktır sanırım.
bır ınsan ıkı olmaz neyse o. olan gecen zamana olur. sonra vah vah dıye yakınılır.
kadınlar once kendılerını dusunmeyı bılmıyo. duygusalız.
bıde aldatmıs utanmaz. aslında kacarak evlenmemek en ıyısı

benimde en yakın arkadaşım kaçarak evlenmişti.hem de daha 17 yaşındaydı,kimsenin ilişkilerinden haberi bile yoktu.yani oğlan kızı ailesinden istedide vermediler gibi bir durum olmadı.kafalarına esti ,kaçtılar.sonrası....çok bişiy anlatmaz arkadaşım çünkü çok karşı çıkmıştım kaçmasına.şimdide mutsuzum diyemiyor ama bunu her halinden hissediyorum.bir de kaçınca hamile kalmıştı...döndüklerinde şok olmuştum.bazen ağzından kaçırıyor pişman olduğunu,bebek olmasa durmam diyor.ailesinin yanına da dönemiyor kaçarak evlendiği için,Allah arkadaşının yardımcısı olsun.zor bir durum,çocuk yaparak daha da zorlaştırmasın.olan kızlara oluyor,erkekler umursamıyor bile.çocuk olmuş olmamış farkezmez onlar için;aldatmaya gene devam eder.

daha yolun başındasın inşallah herşey istediğin gibi olur eşinle konuşmayı dene bide

artık evlilikten de korkuyo insan böyle şeyleri duyunca allah yardımcınız olsun inş düzelirrrr.....

allah yardımcın olsun benım esımde calısmama ızın vermıyor.ve kayınvaldemler tıpkı senınkılere benzıyor ama ben postamı ortaya koydum ama laf anlayan kım anneme kotuledıler bu seferde ne bıcım kız yetıstırmıssın dıye.ıns ıyı olur ama sunu unutma hersey esının elınde onu kafaya almaya bak.sevgılerımle...

Çok zor durumun gerçekten canım...Baştan nasıl alıştırdıysan öle gidiyo yaşamın unutma.değiştirmeye çalıştığın zamanda herkes saldırıyo işte.Kurtuluşun kocanın elinde..Tek başına hiçbişey yapamazsın.Eşinle konuş demekten başka bişey gelmiyo aklıma.Allah yardımcın olsun

güzelim daha 2 aylık evliymişsin daha çok yeni yaşadıkların çok zor inan anlıorum seni.ama zaman geçmesine izin ver bir evliliği yıkmak çok olay diildir.zaman geçtikçe rayına oturur şu maaşinı ailesine vermesi gerçekten çok çirkin tamam anne babasıdır yardımlaşılır ama bu kadarda seni hiçe saymak niye.ihtiyaçlarını kocana söyle bence kafasında yer alacaktır seninde paraya ihtiyacın olduğunu bilsin her ihtiycından haberi olsun saklama bişey.ayrıca çalışma konusunda seni çoooooook iyi anlıyorum çünkü bende çok istediğim halde çalıştırılmıyorum ama şükürki eşim para esirgemez.çalışma konusunda diret ama olmayınca olmuyo işte bende bu inadı kıramadım seni anlıyorum yani.birde ailesinin dediklerine kulak tıka dinliyomuş gibi yap ama dinleme içinden en sevdiğin şarkıyı söyle bunu alışkanlık hline getirirsen çok rahat edersin güler geçersin canım Allah yardımcın olsuna.s.

çok üzüldüm ya yeni evlenince insan kocasına evine alışması bile zaman alıyorki bırak kaynanaya kayınpedere yemek yapmak, temizlik yapmak aman allahım düşmanımın başına vermesin, şuan ne yapılması gerektiği konusunda bir fikrim yok yani ayrılmalımı yada böyle çekmelimi bilmiyorum ama şu gerçekki hanımlar özellikle kız çocuklarımızı okutup meslek sahibi yapmalıyız böylece koluna altın bileziğini takmış oluruz böylece gereksiz, allah korkusu olmayan insaların ağız kokusunu çekmezler.
böyle durumda olanlara allahım tez zamanda yardımcı olsun.

Kuzenim de aynı sorunları yaşamıştı,sonunda resti çekti.Mecbur kalmadıkça gitmiyor yanlarına şimdi.

ay halime oturup şükredeyim benim kayınvalide de altta oturuyor ama iki gün
görmediğim oluyor ama tabi eşim benim elimde bir de orası var hesap vermez benim dışımda
kimseye canım sende biraz bekle bakalım inşalah değişirler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…