Yeni evlendim ama hala evimiz yok

Kucuk bir araştırma yaptim site adini gorunce.

Belediye'nin istiraki tarafindan yapilan bir site, dolayisiyla iskan gibi bir problem cikmaz olsa olsa malzemeler gec kalmistir, donatilar tamamlanamamistir, illaki bir yerden sonra yerlesirsiniz sorun cikmaz.

Ayrica peyzaj olmadan oturulabilir, onu yazan arkadas sanirim baska birseyi kastetti. Yapi kullanim izin belgesi çıktıktan sonra her turlu oturulur. (Bu da altyapilar tamamlanip evlere çekildikten sonra verilir zaten)

4 ayda bitecekse sabredin. Ev tutsanız onların da min. Süresi oluyor. Ben Ankara'da 3-4 aylık ev tutmak istemiştim. Eşyalı evler min. 6 aylık sözleşmeden başlıyordu. Eğer uzun sürecek de eşyalı ev tutabilirsiniz..biraz masraflı olur ama. Özel site ise çok uzun sürebilir..bizim bir arkadasin baya zaman olmustu sonra kiralık ev tuttular. Kendi evlerine nerdeyse hiç geçmediler..sattılar sonra. Baya zarar etmislerdi o süreçte.

Kısa süreliğine de olsa kiraya çıkın çok eşya doldurmayın başka türlüsü mantıklı değil para cepte kalsın diyorsan ozaman kaynanayla idare edeceksin bir kaç ay .. kötü amaçla önerilmemiş sonuçta ömür boyu kalmayacaksınız wallaha ben olsam kalırdım bir güzelde maaşım varsa biriktirirdim

Güvenilirse eğer ok

Kardeşim de projeden ev almıştı. Tam 15 sene oldu bişey yok hala.

Eşyalı evler var artık. Ben olsam öyle yapardım.

Yanlış anlaşılmış arkadaşlar kaynanayla kalmıcam kaynanamın evine geçicem oda kendi annesinin evine geçicek ev bize ait olacak o süre içinde

Evet doğru tuzla belediye başkanı değişince zaten sorunlar çıktı eski belediye başkanı peyzajı kendisi yapacağı için söz vermişti belediye başkanı da gidince sanırım yeni belediye başkanı kabul etmiyor ve peyzaj çalışması için bekletiliyoruz

Sosyal medyada afişe etmek işe yaramaz mı? Yani siz ve diğerleri ortak hesap oluşturup parasını ödediğimiz evimizde yaşayabilmemiz için belediye başkanlarının keyfini mi beklememiz gerekiyor, mecbur muyuz 4 ay daha orada burada sığıntı olmaya, bizler evimizin içindeyken peyzaj çalışmaları yapılamıyor mu diye paylaşım yapsanız işe yaramaz mı?

Yanlış anlaşılmış arkadaşlar kaynanayla kalmıcam kaynanamın evine geçicem oda kendi annesinin evine geçicek ev bize ait olacak o süre içinde
Kaynanan sana nekadar iyilik etmek istiyor farkındamısınız hangi insan evini başkasına bırakıp gider .. ben olsam buyur yer var hepimize gel kal derim ama gitmem.. karar sizin maddi manevi de siz çekersiniz yapacak bir şey yok neden bukadar kararsız kaldınız anlamadım

Evet haklısınız ama 2 aydır bi düzenim olmadığı için bidaha düzensizlik içine girip beklemek beni sinir ediyor kendi eşyalarımı kullanmak istiyorum her kadının en doğal hakkı sonuçta yeni evliyim

Olabilir bak hiç düşünmedim denicem bunu teşekkür ederim :)

Aynısı başıma geldi kiram. Bitmişti evimi teslim. Eymediler 5 6 ay kaynanamlarda kaldım sende canım öyle yapıcan mevnur

Kaynanayla kalmıcam kaynanam annesine gidicek bize evi bırakacak bize ait olacak yani o süre zarfında ev ama aynı apartmanda olmuş olucaz istediği zaman gelip çıkabilecek evine belki çok sık gelmek isteyecek bilmiyorum

Ama durum şuan bundan ibaretse başka yol yoksa ne yapacaksınız herşey zamanla oturuyor rayına

Kaynanayla kalmicağını anladım ama orası onun evi tabi ki sık sık gelip gidicek bu çok doğal bir şey siz kalmak istemiyorsanız kendi ailenizde kalın ozaman eşinizle ayrı ayrı başka yolu yok yada kiraya çıkın ama hiç mantıklı olmaz

Evet haklısınız bakalım duruma göre bi yol çizicez :/ teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…