Yeni evlendim ama hala evimiz yok

Ev bitmiş görünüyor peyzajı yapmaya başlamışlar bile belediyeyle ilgili bi sıkıntı olduğu söyleniyor ev istanbul Anadolu yakasında şehriyaz Beşevler sitesi
Belediye ile sıkıntı varsa iskan olabilir arkadaşların dediği gibi peyzaj sıkıntısı olsa onuda yaptirmazlar.

Şimdi bu şükürcü teyzeler gibi konuşmak istemem ama çok şükür ki en azından bir ev sahibi olabilmişsiniz, bu devirde bu imkansız denecek kadar zor. Biraz daha sabır edin, evet sıkıntılı, sürekli ertelenmesi sinir bozucu ama eninde sonunda kendi evinize yerleşir düzeninizi kurarsınız Allah'ın izniyle. Bu süreçte eğer maddi anlamda sıkıntı olmayacaksa bir airbnb bakabilirsiniz 1+1 veya 1+0, uygun fiyatlı bir şey. Sanki bir tatil gibi düşünün. İlerisi istediğiniz gibi olur inşallah ama yarın ne olacağımız belli değil, bugünün keyfini çıkarmaya bakın hele iyi anlaşabildiğiniz bir eşiniz varsa, 4 ay çabucak geçer.
Çok iyimsersiniz ama ev sahibi falan olmamışlar, tapu yok ortada ve belediyeyle sorun var yazdı. Sabır falan etmesinler pazartesi ilk iş belediyeye gidip sorunun ne olduğunu öğrensinler. Hastalıkta erken teşhis gibi, bu işlerde de çabuk davranmak gerek.

Çok iyimsersiniz ama ev sahibi falan olmamışlar, tapu yok ortada ve belediyeyle sorun var yazdı. Sabır falan etmesinler pazartesi ilk iş belediyeye gidip sorunun ne olduğunu öğrensinler. Hastalıkta erken teşhis gibi, bu işlerde de çabuk davranmak gerek.
evet kesinlikle haklısınız. Sonradan okudum yorumların bazılarını. Iskan sorunu maalesef büyük sorun. Böyle çok bina ve site var. maalesef bazen uzun yıllar geçse de iskan alınamıyor eğer müteahhit projeye aykırı bir şey yaptıysa (müteahhit düzeltmeden vermezler). Dava açılıyor böyle durumlarda muteahhite, bir avukat ve diğer maliklerle ortak hareket etmekte fayda var. Malikler yine geçip oturuyor ama arsa payı tapusu alıyorlar. Satışta özellikle kredili satışlarda sorun oluyor.
Gerçi böyle durumda olan çok bina var özellikle İstanbulda ve malikler senelerce oturabiliyor, yine satış yapılabiliyor ancak alıcı peşin para verecekse ve ev tapusu değil arsa payı tapusu olduğu için değeri düşüyor. Peşin para ile olmayan kredili satışlarda ise alıcıya arsa payı tapusu için kredi verilmediği için satış yapılamıyor.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar 2 ay önce evlendim siteden ev aldık ama evimiz hala peyzaj çalışmasında diyip bizi oyalıyor 2 aydır gezip duruyoruz orda burda kalıp duruyoruz ve şuan 4 ay daha ileri atılıyor ev eşim annemlerde kalalım onlar da anne anneme geçicek diyor ama ben artık kendi düzenim olsun istiyorum kendi yatağımda yatmak istiyorum bu süreçte kiraya geçsek 4 ay için gereksiz geliyor evet ama uzayadabilir bu tarih çok kafam karışık yardım plase
Keşke evin akıbeti olmadan evlenmeseydiniz inşaat işleri belli olmuyor çünkü

Merhaba arkadaşlar 2 ay önce evlendim siteden ev aldık ama evimiz hala peyzaj çalışmasında diyip bizi oyalıyor 2 aydır gezip duruyoruz orda burda kalıp duruyoruz ve şuan 4 ay daha ileri atılıyor ev eşim annemlerde kalalım onlar da anne anneme geçicek diyor ama ben artık kendi düzenim olsun istiyorum kendi yatağımda yatmak istiyorum bu süreçte kiraya geçsek 4 ay için gereksiz geliyor evet ama uzayadabilir bu tarih çok kafam karışık yardım plase
1+1 rezidansta kalin. Esyali kiralik olanlari var. Elektrik su internet kiraya dahil olanlar var. Sagda solda gecmez 4 ay kendinize ait bi alaniniz olur

Peysaj çalışması ile dairenin ne ilgisi var anlamdım bana saçma geldi, başka bahane bulamayıp sallamış sanki müteahhit. Şimdi dört ay der sonra iki ay bir ay derken bir seneyi de bulabilir. Bizim bir senede teslim edilecek dediği iki seneyi buldu.
Bence eşyalı daire kiralayın, kendi eşyalarınızı taşımayın eşyalar mahvoluyor çünkü taşınma sürecinde. Süreç uzarsa kv evinde sıkılsınız. Bu n mantıklısı bu gibi.

Ben olsam 4 ay boyunca 2+1 eşyalı ev tutardım , kaynana evi olmaz çok sorun yaşarsınız...

1+1 rezidansta kalin. Esyali kiralik olanlari var. Elektrik su internet kiraya dahil olanlar var. Sagda solda gecmez 4 ay kendinize ait bi alaniniz olur
Doktor olan kaynım böyle bir rezidansta kalıyor, evi gayet ferah , temiz ve rahat , kirası desen 14 bin falan ama bence değer, kaynana evi aslaaaaaa 😵

Yeni evliyken orda burda nasıl kalıyorsunuz? Selam biz kalmaya geldik diye kapılarına mı dayanıyorsunuz eş dostun?

X