Yeni doğmuş bebeğinizi nasıl emzirdinir???

Kızlar merhabalar a.s.
Artık yavaş yavaş bebek düşünüyoruz eşimle.Ama benim aklıma takılan bebek doğduktan sonra nasıl emziricem.Herkes başıma üşüşecek.Herkesin içinde emziremem ben.Hastanede mesela hemşire bebeği ilk getirdiğinde emzirmemi isteyecek ben kendi annemden bile utanırken nasıl göğsümü açıp emzircem kaynanamların yanında.Görümcem doğum yaptı herkesin içinde paldır küldür emzirdi.Hatta babasının abisinin bile yanında.Ben onları geçtim kaynanamların yanında bile emziremem.Çok kafama takılıyor.Doğumdan önce anneme söylesem o emzirme sırasında kaynanamlara mı söylese acaba.Siz ne yaptınız?Rahat mı davrandınız yoksa benim gibi sıkıntı çektiniz mi?

canım ben de aynı senin gibi düşünürdüm , hatta doğuma giderken yolda bile eşime nasihat edip durmuştum bak emzirirken kimseyi alma odaya , odadaki herkesi çıkar diye .. ama sonra ne oldu , kuzumu kucagima getirdiklerinde insanın içini öyle bir duygu kaplıyo ki odada ne babanı ne abini görüyorsun tek derdin yavrunun karnını doyurmak oluyor cokacimcoook

o yuzden dert etme bunları em günün gelmesini bekle :ecrin_bebek:

benım degıl gögsumu , atletli kolsuz kıyafetle görmemıstır babam,erkek kardesım...

ve annemden bıle utanırım hala.. ama ılk emzırırken babam,erkek kardesım,annem bır dolu ınsan vardı.. sonrasında da kendımı nasıl yırttım ööle hala anlamıs degılım.. oğlum 45 gunluktu... ucakta herkesın icinde de emzırmek zorunda kaldım.. gercı gorunmedı hıc bır yerım ama emzırdım..

benim de en korktuğum şey ben de bebek düşünüyorum sırf doğumdan sonrasını kafama takıyorum belki de doğuma sadece arkadaş götürürüm çünkü akrabalardan çekiniyorum :eek:

erkeğin olduğu yerde emziremem ben,eşim dışında..ama kadınlarda pek yakınım değilse bişeyle örtüyorum üstünü tabi..derdin bu olsun canım..

X