Yeni birileriyle nerede tanisiyorsunuz?

Ya bende bu kafaya takmama olayını anlamıyorum lafım size değil yanlış anlamayın :)
Genel olarak hani birşeyi çok takmazsın serbest bırakırsın olur falan her konuyla ilgili görüyorum, duyuyorum bunu.

Ama nasıl yani kimse nasıl yapılacağını söylemiyor
Hayatımızdaki seyleri dusunmuyor muyuz yani düşünüyoruz ben mesela sorun yasadığımda yani gunum mahvoluyor, bazen varoluşsal sancılar bile çekiyoruz. Ben istemiyim mi yani çocuğum falan olsun, bazen yegenlerımle konusurken mesela aile kurmak istediğim için ağlıyorum ne guzel mutlu bir yuvan var diyorum ablama , çocukları çok severim :)

Şimdi ben kendi içimde bunları yaşıyorken yani evlenme isteğim nasıl olmasın, birisi karsıma çıktıgında nasıl bunu istemiyim.
Zor vallahi ben uygulayamadım galiba, yapana helal olsun

Bütün dünya da kadın erkek ilişkisi üzerine kurulu.nasıl düşünmeyeceksin ki? Bir dışarı çıkıyorsun her yerde çoluk çocuk.sokakta yürüyorsun düğüne giden insanlar, düğün arabaları.işyerine gidiyorsun birileri evlenmiş, biriler nişanlanmış cart curt.biri davetiye veriyor.burada bile bakıyorsun biri çok yalnızım, çirkinim falan diye konu açıyor.onların bile eşi var.

Kendimden size örnek vereyim. Bunu sizin gibi ben de sorguluyordum. Başıma gelince anladım. Ben evlilik düşünmeyi bıraktığım an hemen biri çıktı. O kişi ile de evlendim.Enterasan ama bu bir gerçek. Düşünmeyi bırakın derken şöyle. Tabi ki düşünürsünüz. Herkes sevmek,sevilmek ister. Çocuk sahibi olmak isteyenler olabilir. Ama bunun ritüeli şu. Dillendirmeyeceksiniz. Takılı kalmamak yani. Olayı depresif hale getirmemek. Ahh vah etmemek. Yaa bana ne olacak dememek. Gelecek kaygısına düşmemek. Her malın bir alıcısı vardır gözüyle bakmak. ( Mecazi :))))
Peki bu duygular nasıl yoğunlaşmayacak. Çok güzel meşgale bularak. Çalışıyor musun. Tatil planı yapan. Çalışmaktan arta kalan zaman yalnızlık mı hissediyorsun. Sevdiğin bir işin hobisini yap. Kursuna git. Hayatın öyle yoğun olsun ki kafada sarmayasın.
Şu an çocuk isteğim var. Ama kafada sarmiyorum. Çünkü şunu kodlamışım. Bunu sen var edemezsin. Allah yaratacak. O,ol diyecek olacak. Sen ne yaparsan yap O ,istemezse hiçbir şey yapamazsın. Sadece çözüm üretmeye odaklanıyorum. Çevre umrumda değil. Ne kadar çok istek o kadar çok imtihan.

Aslında temelde kendine değer vermek var, cogu insan kendini sevmiyor hatta kendiyle basbasa kalınca ne yapacağını şaşırıyor kaosa alışkınız ondan sanırım biseyleri de hep dışarıdan bekliyoruz dimi, yazdıklarına hak veriyorum kendi hayatımda uyguluyor muyum pek sayılmaz uğraşıyorum ama.. değiştirmeye çalışıyorum diyelim zaman zaman çok rehavete kapılıp duygular şelale oluyor kendine acıma noktasında çok doğru bisey söyledin, Biz bu hayatın kurbanlariymisiz gibi değil sahaya çıkıp ben yaptım ben istedim modunda olmak gerekiyor galiba
Bu arada inşallah (düşünüyorsun diye diyorum) sağlıklı bir bebisin olur mutluluğun daim olsun diyorum

Çok teşekkür ederim. İnşaallah sizin karşınıza da hayırlı,iyi bir insan çıkar

Bunu yazan uye yanlis anlamasin nolur ama bu basmakalip bi laf. Kimi seyler hayatimizda bi anda olur ya insanlar kendilerini aa iste bi anda oluyor, takmayacan falan diye avutuyorlar hemen. Algida secicilik biraz da. Ayrica ben de hic kafama takmiyorum ama keske biraz taksaydim. Bu alana yogunlasan kazaniyor bence : D ama yogunlasip deli gibi birini arayanlarin icinde bile eminim yaa hic dusunmeyeceksin o zaman oluyor diyenler vardir :))

Tanısmıyorum
Bırı konusmaya calısınca da götüm götüm kaçıyorum cekemem yenı arkadaslıklar.

Yani şöyle o takmama meselsi gerçekten içten gelerek yapılan bir mesele, fake atınca olmuyor:) Bana aynen öyle oldu çünkü, gerçekten artık vazgeçmiştim neyse ne olursa olur olmazsa umrumda olmaz kafasını da geçtim bu konuyu hiç hiç düşünmüyordum. İşyerinde yeni projeler vardı ona uğraştım, spor salonuna daha çok gittim, köpek aldım onuna zaman geçirdim gerçekten 0 beklenti yaşadım. Hatta ondan da öte tanışmak isteyen olursa keyfimi bozamayacak durumdaydım zaten aynen öyle oldu benim herif birdenbire seviyorum diye çıktı ben de ipim kuşağıma denk kusura bakma uğraşamam dedim ama inatla peşimden koştu iyi ki de koşmuş

Kafaya takıp takmamakla ilgili değil, nasip kısmet işi diyorsun yani kadersel birsey bencede

Sen isyerindeki arkadaşınla başlamıştır hatirladim seni hatta hemen office tarzı calisiyordun sanırım, maşallah devam etmesine sevi dim
Demekki neymiş isteyen bir şekilde olduruyormus bir de adamlar net yani istiyorsa belli ediyor, beklentileri karşılıyor.
Icinde bir tereddüt varsa o iş olmuyor sanırım
İnşallah çok mutlu olursun cherrycim maşallah heryerde anlatma kız güzel şeyleri

Bu yemek olayını ben de gördüm ama daha gerçek bir kişi yorumuna rastlamadım ya kuru reklam ya da parayla eşya öven tiplerin söyledikleri çıkıyor. evet şurada yemek yedik ahmet vardı ayşe vardı diyen yok. o yüzden güvenilir gelmiyor ha şu zamanda kadın başıma böyle bir şeye güvenip gider miyim o da ayrı konu.
erkek milletinin kafası belli sırf orada yemeğe gittin diye sana olmadık tekliflerle gelebilirler sen aranmasan buraya gelmezsin diye de üste çıkmaya kalkarlar bir de.

bu zamanda erkek milletiyle çok muhatap olmamak lazım öyle kursmuş bilmem neymiş elin adamlarıyla muhatap olmak için ne işim var?
tanışmak isteyen bir yolunu bulur tanışır öyle ekstradan çabam olmaz illa biri olsun istesem
facebookta diğer kutusu mesaj dolu seçerim birini.

Evlilik çok mu matah bir şeymiş. Evlenen de pişman evlenmeyen de pişman. Hayatın tadını çıkar. Kaderde varsa o seni bulur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…