Yeni birileriyle nerede tanisiyorsunuz?

nerminis

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2023
252
157
Sevgili anlaminda. +35 icin soruyorum. Sanki herkes evli barkli artik gibi geliyor. Size de oyle geliyor mu? Bir de hayat yeterince zor degilmis gibi, ulke profiline bakinca cok modern bir ailede, cevrede olmama ragmen evde kaldin muamelesi goruyorum. Tek fark baska baska kelimelerle ifade ediliyor ve daha cok da ima ediliyor. Her gecen gun ben de asagi cekiyorum kendimi artik istemsizce.

Evliliği çok iyi bir şeymiş gibi gösterenlerin yanında siz de bekarlığı övün. Doğru kişiyle karşılaşsaydınız zaten evlenirdiniz. Vasat evliliktense kaliteli yalnızlık daha ideal bu zamanda. Bir kuzenim var,birini buldu daha karşısındaki iş bulmadan nişanlanacak. Ortak uzak bir arkadaşımız için "o evli, arkadaşlarına çok vakit ayıramaz ki, ben nişanlıyken bile zor zaman ayırıyorum" tarzında bir cümle kurdu. O cümleyi kurduktan sonra eskisi gibi arayıp sormuyorum.Kendisi de aramıyor umrumda da değil. Yani evli insanlarda kendini lütuf görme durumu oluşabiliyor eğer evliliği gözlerinde çok büyüttüyseler. O kişiler gerçek arkadaşınız değildir deyip mesafe koyun. Herkesin yaşam tarzına saygı duymak gerekir. Evli olmadığınız konusunda enerjinizi düşürenlerle aranıza mesafe koyun

Doğru kişi nerede bulunur o konuyu ben de bilmiyorum akışa bırakmak en iyisi. Umarım kalbinize göre biriyle karşılaşırsınız

Son düzenleme:
Bizim milletin bekarlara ve evlenip çocuk yapmayanlara alerjisi var. Her gördüklerinde mutlaka bi darlıyorlar.
Millet dedi diye evlenmeyin tabiki ama evlenme niyetiniz varsa güvendiğiniz arkadaşlarınıza açabilirsiniz konuyu. Tanıdıkları birileriyle tanıştırırlar sizi, aklınıza yatarsa evlenirsiniz.

Ben eşimle sanatsal bi etkinlikte tanışmıştım .
Yanyana oturmuştuk .

Ama şu an boşanma aşamasına geldik , 4 ayda .

Önemli olan evlenmek değil , doğru kişi ile evlenmek .

Yaş ilerledikçe biraz daha zorlaşıyor tabi çünkü çevre daralıyor. Hep derim eş bulmak için en uygun yer üniversite diye :) yaşıtın bir sürü bekar insan seç beğen al üniversiten sonra da ya iş ortamında ya da herhangi bri akitivite varsa ne bileyim spor kurs vb gibi ancak öyle ya da birisinin tanıştırması aracılığıyla yoksa başka nasıl olur ki? Yolda çarpıştım tanıştık çok Türk filmi

Kismet bu isler hic ummadigin anda karsisina cikiyor. Benimki doktorun hastasiydim ister istemez birbirimizi görünce etkilendik.
Kendini eve kapatma hobi yapabilirsin veya spor yapabilirsin arada sirada disari arkadaslariyla cikin. Yas icin endiselenmeyin dogru kisiyle evlenin

Sosyal hayattan çıkar tabii ki. İş arkadaşı, arkadaş ortamı, ortak arkadaşlar, gidilen kurslar geziler gibi.
Çevrenizde çift arkadaşlarınıza çıtlatabilirsiniz.

Sosyal hayattan çıkar tabii ki. İş arkadaşı, arkadaş ortamı, ortak arkadaşlar, gidilen kurslar geziler gibi.
Çevrenizde çift arkadaşlarınıza çıtlatabilirsiniz.
Iste cikmiyor. Cevremdeki ciftler cok kapalilar. Evlenen kendini aninda cekiyor kimseyle gorusmuyorlar. Sadece ciftlerle gorusuyorlar. Hatta bir arkadas instagramindeki tum bekarlari evlenince silmisti. Cok gulmustuk ama korkunc bi sey ayni zamanda. Cevrem de universiteden. Istanbulun sayili okullarindan ve bolumlerinden ama mezunlarin kafasi bu sekilde cikti. Is arkadasindan olmuyor cunku covidden beri ikinci isimdeyim ve homeoffice'im. Biriyle tanisacagim diye de gidip gelmeli ise giremem :)
gezi, etkinlik, kurs gibi seylerde de kimseyle tanisamiyorum. Tanissam bile yasimi duyan kaciyor. Kucuk saniyorlar once. Soyleyince istemiyorlar. Bana denk geliyorlar yani adam 40 yasinda benden buyuk ama 30, maksimum 35 olsun istiyor belli ki birlikte olacagi kisi. bir de gittigim her yeri 20li yaslar domine ediyor. Yeni nesil populasyon mu fazla nedir anlamiyorum.

Coook haklisin. Turk kafasi diye bi sey var. Yabanci bir arkadasim hic bu sorunlari yasamiyor. Burada bir kadin sadece ozel hayatta degil, toplumda orda burda 35ten sonra olu ilan ediliyor adeta

Istisnalar var tabi de 35ten sonra evlenenlere baktigimda genelde 2.evlilikler...sanki 2.ye evlenmek daha kolay gibi...bekar bi erkekle ayni yasta olsan bile bu yasa kadar niye evlenmedin sorusu gelebiliyor kendinden..kendini normal karsidakini anormal gorebiliyor hatta evlenmis bosanmis tercih edenler oluyor...ama 35ten sonra direkt evlilik amaciyla degil de arkadas cevreni genisletmen lazim yoksa cok zor

bence universite hic guzel degil cunku gençliğinin basinda romantizm defterini actigin gjbi kapatmis olacaksin. kendi kazandığın parayla ulke ulke gezip birileriyle flort etme hayalin falan hic olamayacak. muhtemelen kazandigini gelecek icin biriktirip ceyiz vs evleniyor unide tanisan insanlar.
ve insanın o caglardaki hayata/ erkege bakis acisiyla otuzlara gelirkenki bakis açısı cook degisiyor.
sahsen ben cok mutluyum ailesiyle vs tanistigim, evlenmeme ramak kalmis uni aşkimdan ayrildigim icin:)

sevgili konu sahibi bence onemli olan sen nasil bir insanin, koca adayimdaki kriterlerin ne.
mesela ben koca degil yol arkadasi ariyordum neredeyse bütün sevgililerimi çıktığım tatillerden buldum. simdiki hayatimdaki insan da beni kendi tatilinden buldu- sonra yanima taşindi (tolstoyun dedigi gibi "tüm muhteşem hikayeler iki şekilde başlar: Ya bir insan bir yolculuğa çıkar, ya da şehre bir yabancı gelir" )
bence sevgili bulmak icin ideal bir yol çünkü birlikte az zamaniniz oldugu icin naza vs tanimaya cok firsat kalmiyor..jet hiziyla yaz aski yasiyorsunuz, sonra devami gelirse guzel yerlere gidiyor.
25 yaslarindayken bu uzun otobus turlari oluyor ya 20 gun avrupa dolasiyorlar. böyle bir tura katılmıştım. sadece benim otobüsümden 6 kisi var evlenen, 3 cift. onlar da benim tanidigim instadan falan takip ettigim.benim bilmedigim evlenenler ya da sevgili olup ayrilanlar falan da olabilir (turun kurucusu bile esini turdan buldu) cunku uzuuuuun bir otobus yolculugu, her gun yeni bir ülkedesin, cok fazla serbest zaman var. gözüne birini kestirdiysen olmamasi icin hic sebep yok yani:)) uzun yollar boyu sohbetler vs vs.
o yuzden turlari da onerebilirim.
onun disinda arama kurtarma kulübü bulabilirsin. genelde boylu poslu kasli erkekler olur hem egitimlerde sohbet edilir hem tatbikatlarda işbirliği oldugu icin herkes birbirine cok yakin olur vs hem kamplar düzenlenir . bekar kadinlar icin harika yerler ve her sehrin arama kurtarma kulubu var. ben sadece acil durumda elimden bir sey gelmesi motivasyonuyla egitimlerimi aldim iki ayri sehirde. hatta deprem bolgesine falan da gittim. gercekten cogu kisinin masallahi var yani . birini bulma niyetim olsa bin kere bulurdum oralardan
onun disinda trekking kayak gruplari falan oluyor. hem egitim alıyorsun hem tur acip duruyolar genelde ayni insanlar geliyor. oradan tanisip evlenen tanidigim da var. sonucta trekking mesela..yuru babam yuru
elbet hoşuna giden biriyle konusabilirsin onca zaman icinde:)
bir de yeni nesil sey var, kk arkadaslarimdan biri gidip biriyle flort etmisti (insta ismi friendishmeet) birbirini tanımayan 6 insan yemege gidiyor. yemek boyu sohbet muhabbet vs tanismis oluyorlar. bilmiyorum yasa gore ayarliyorlar mi ama ozel mesajla sorsanız 30-40 yas arasi bir grupla yemek yemek istediğinizi denenebilir belki. neden olmasin:)

biz evlenidk ne oldu bir milyon tane dert anası danası bitmiyor
bekarlık sultanlık
kraliçesin unutma , millette çok biliyor çenesini kapamayı beceremiyor
Çocuğu olmayan birine aman biz yaptık da ne oldu demiyorsanız bunu da demeyin. Yada annesini görmeyen birine aman bende var da ne oluyor demiyorsanız demeyin. Aynı tarz bir durum çirkin duruyor
Siz mutsuz evlilik yaptınız diye herkes öyle evlilik yapmıyor.

Birbirini tanımayan 6 insan nasıl yemeğe gidiyor, uygulamadan mi tanisiyorlar Türkiye de yaygın mi böyle şeyler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…