Yeni Bir Şehir ve Korkular ( Denizli)

Tabi ki Denizli’ye giderim
Zaten işsiz kalmışsın
Seni Ankara’da tutan ne var ki
Bu yaşta ergenler gibi uzak mesafe ilişkisi kurmazdım sanırım
Bence madem evlilik düşünceniz var
Gidin bir deneyin
Bol şans

Hakkımızda hayırlısı ama evlenmeyi ısıtıyorsanız beraber yaşamayın, evlenip öyle yaşayın derim..

Hep şunu düşünürüm, yanımda o olmayacaksa da (çünkü dünyanın binbir türlü hali var) denizlide yaşamak ister miydim? Cevap evetse kesinlikle gitmelisiniz.

Denizli'ye yakın bir yerde oturuyorum.Ayda bir falan gezmeye gideriz ve gayet gelişmiş bir şehir izlenimi oluşturdu bende.Ege Bölgesinde olması da ayrı güzel tabi ama şu anda ilk aklıma gelen,evlerin depreme dayanıklı olup olmadığı.Yoksa Denizli çok güzel bir şehir,tavsiye ederim kesinlikle.

Ahan da şimdi Denizlili arkadaşımı, eşi, kv ve çocuklarıyla beraber yolcu ettim tesadüfe bak çok severim kendisini. Sülalesi Denizli’de yaşıyor. Sevilesi büyük ve güzel bir şehir okduğunu söyler

Bende şuan Denizli' de misafirim.Pamukkale ilçesinde.Ankara'dan geldim.Denizli tekstil şehri.Hem gelişmiş hem Ankara'ya göre küçük havasi temiz bir yer.Aydin Muğla İzmir Antalya Burdur gezilecek yerler 2 3 saat mesafede.Cok güzel bir şehir.

Sorularına bir yanıt veremiyorum da sonsuz mutluluklar diliyorum.

Ben de çok severim seni.

Allahım her şeyi gönlüne göre versin inşallah arkadaşım.
Ablacim ne güzel senden bunları duymak ben de çok seviyorum seni.
Çok teşekkür ederim amin inşallah hepimize öyle dilerim ki

Hep şunu düşünürüm, yanımda o olmayacaksa da (çünkü dünyanın binbir türlü hali var) denizlide yaşamak ister miydim? Cevap evetse kesinlikle gitmelisiniz.
Evet çok doğru bir soru bu kesinlikle.
Yani işimi gücümü bulursam yasardim ya kesinlikle yaşanmayacak bir şehir değil.
Ya da mesela oraya atanmış olsam çok mutlu olurdum öyle diyeyim.

Denizli güzel bir şehir ama Ankara kadar iş imkanı yok. Eğer tekstilci olsaydınız evet imkanı iyi derdim ama siz öğretmensiniz. Ben olsam daha evlenmeden kimse için düzenimi bozmaz, bilmediğim bir şehre gitmezdim. Denizli güzel ama insanı paragözdür. Özel sektörde sigorta ve maaş konusunda ciddi sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kim daha ucuza çalışırsa o öncelikli olur, deneyiminizi düşünen pek olmaz. Akademik kadroda da eskiden cemaat ön plandaydı ama şimdi cemaat olmasa da belli bir grubun elinde kadrolaşma. Sevgiliniz kadrolu değil sözleşmeli ise onun bile ne olacağı belli olmaz. Kendilerinden olmayanlar ciddi mobbing görüyor üniversitede bilginiz olsun. Ben olsam bu yola garanti görmeden çıkmam. Cemaatin bile geçmişte her yerde ciddi kadrolaştığı bir yerdir Denizli. Adamınız yoksa her durumda zorda kalabilirsiniz. Ankara nimet kalır oraya göre.

Ablacim ne güzel senden bunları duymak ben de çok seviyorum seni.
Çok teşekkür ederim amin inşallah hepimize öyle dilerim ki
Ne güzel!
Kalp kalbe karşıymış.

Hep sağlıklı ve mutlu haberlerini bekliyoruz inşallah.

Öpüyorum çok çok.

Son düzenleme:
Ben seviyorum Denizli'yi ama turist olarak biliyorum sadece. Arkadaşlarımız yaşıyor. Yılda 1-2 onları görmeye gidiyoruz. Çoğu zaman pahalı olduğundan yakınıyorlar ama herkesin ekonomik durumu farklı tabii.

Denizliliyim. Çoğu Anadolu şehrine göre daha gelişmiş ve modern bir yer. Tabi bunda sanayinin gelişmiş olmasının ve Ege şehri olmasının etkisi büyük. Bunların dezavantajı olarak alınan göçleri kategori dışında bırakıyorum. Hoş artık ülkemizde göç almayan şehir kalmadı. Çok fazla sayıda okul öncesi kurum olduğunu biliyorum, bu yüzden işsiz kalacağınıza asla ihtimal vermiyorum ama ücret konusu muamma. Siz hepimizden daha iyi bilirsiniz sektörü. Erkek arkadaşınız üniversite personeli olduğuna göre kampüs civarı bir yerde kalır ve o civardaki okullara göz gezdirirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü nispeten sosyo-ekonomik seviyesi daha yüksek ve bana göre yaşanması da daha keyifli bir bölge orası. Sanırım yerinizde olsam Denizli’ye yerleşme konusunda netseniz doğrudan oradan iş bakardım. Hakkınızda hayırlısı olsun, yaz ayları için şimdiden sabır dilerim :)

Çok teşekkür ederim uzun uzun yazdığınız için.
Ankara'ya göre Denizli de ulaşım çok rahat geldi bana.
Evi Bağbaşı'ndan tuttuk araçla üniversiteye 5 dk sürüyor.
Ben de o civardan iş bulabilirsem süper olur.
Bakalım benim de niyetim öyle olacak galiba.
Yazın klima şart sanırım her eve :)

Denizli çok güzel bu r şehir içiniz rahat olsun, Denizli'ye gitme fikri daha mantıklı . Atanmayı düşünmediniz mi hocam ?
Düşündüm düşünmez olur muyum hiç ama malesef düzenli ders çalışma alışkanlığım yok hiç.
Ama bu sene 4 5 ay zorlayacagim kendimi bakalım.

Yok Allah'tan kadrosu var yoksa dediigniz gibi sıkıntı yaşardı.
O yapilanma meselesi aslında Ankara'da da belli birkaç universite dışında yine sıkıntı.
Ben tabi akademik camiaya uzak biriyim çok bilgim yok ama arkadaşlarım öyle söylüyor.
Benim amacım Ankara'da ki düzeninimi tam bozmadan Denizli'ye gidip sevgilimle bir süre yaşamak aslında.
Buradaki evimi dağıtmayı düşünmüyorum mesela şu an için kira vermiyorum çünkü.
Eşyalarım falan da duracak olduğu gibi.
O nedenle Denizli'de yaşamayı iş hayatına atilmayi deneyimleyip mutlu olursam ona göre temelli duzenimi değiştirecegim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…