Yeni Bir Şehir ve Korkular ( Denizli)

sufisentir

İnsandan örülmüş duvarlar içindeyim.
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
5.645
11.805
Herkese merhaba hanımlar ve ülkece hepimize geçmiş olsun diliyorum.
Belki hatırlayanlar vardır ben boşandım buraya da çok konu açtım herkes çok destek olmustu bana.Neyse ki o günler geride kaldi hayatım farklı bı yönde ilerledi.
Derdim şu ben Ankara'da yaşıyorum.1 yıldır bir iliskim var ve her şey yolunda gidiyor.
Sevgilim birkaç haftaya Denizli'ye gidecek.
Kendisi akademisyen kadrosu orada ona eşyalı bir ev bulduk gittik birlikte baktık vs.

Ben planlamadigim bir şekilde işsiz kaldım zam oranında bana ağır haksızlık yapıldı ve o maaşa çalışmak kendime hakaret olurdu.
Bikac aylık birikimim vardı ve işten çıktım.
Normalde planımız yaz sonu Eylül gibi evlenmek ve benim Denizli'ye yerleşmemdi böyle konuştuk.
Şimdi ben işsiz kalınca acaba Denizli'den mi iş baksam diye konuştuk aramızda sevgilimle.
Bu arada evlenmeyi daha çok isteyen taraf o,kendisi hiç evlenmemiş ; benim ise 2.evliligim olacağı için biraz birlikte yaşamayi istiyorum açıkçası.

Denizli'yi hiç bilmiyorum nasıl bir yer iş piyasası nasıl vs ?
Aranızda orada yaşayan veya oralı olan ya da orayı bilen insanlar var mı ?
Ben okul öncesi öğretmenliği mezunuyum.
Uzman öğretici sertifikası aldım yıllar önce 7 yıl rehabilitasyon merkezinde öğretmenlik deneyimim var.
Özel ders verdiğim öğrencilerim de var.
Yaratıcı drama eğitmenliği sertifikam var tiyatroya ilgi duyduğum için gidip eğitimini alıp bu sertifikayı da almıştım.
Devlet okulunda ücretli öğretmenlik vs de yapmıştım yeni mezunken.
Doğru düzgün maaş veren öğretmene asgari ücret vermeyen kolej ya da özel eğitim merkezi var mı bildiğiniz?

Bana ne önerirsiniz?

Ankara'da evlenene kadar iş arayıp çalışmak ve uzak mesafeden ilişkiyi yürütmek mi ?
Denizli'de iş bulup evlenene kadar birlikte yaşamak ve ilişkiyi böyle yürütmek mi ?
Ülke böyle bir haldeyken işsiz olmak beni çok güvensiz hissettiriyor.

Çok teşekkür ederim zaman ayırıp okuyan herkese.

Denizli'yi bilmiyorum ama okul öncesi öğretmeni olarak özelde iş bulmak zor olmuyor genelde.
Yalnız maaş konusuna bir şey diyemiyorum. Maalesef butik okul tarzı yerler asgari ücret veriyordur.
Evet iş imkanı hep oluyor.Ben de ücretler düşük olduğu için özel eğitim sektörüne geçiş yapmıştım.
Teşekkür ederim cevabınız için.

Sizin sektörde heryerde is bulunur , sizin yerinizde olsam denizliye gider iş arar ve sevgilimle yaşarım, en azından evlenmeden önce tecrübe etmiş olursunuz beraber hayatı
Evet bana da bu fikir çok mantıklı geliyor.
Sadece bilmediğim bir şehir korkutuyor sanırım beni.

Evet bana da bu fikir çok mantıklı geliyor.
Sadece bilmediğim bir şehir korkutuyor sanırım beni.
Denizli güzel ve gelişmiş bir sehir , sanayisi çok gelişmiş, tüm dünyaya tekstil ihracatı yapan zengin bir sehir
Bence mutlu olursunuz ankaradan sonra , antalyaya falan da yakın, hafta sonları egeye Akdeniz gidersiniz

Denizliliyim, şimdi orda yaşamasam da ailem hala Denizlide.
Ben kendi yaşadığım yerle kıyasladığımda(Antalya) keşke Denizlide olsam diyorum. Hayat pahalılığı olarak çoğu yere göre iyi. Ev kiraları nispeten daha uygun. En azından evler geniş ve ferah.
İş bulabileceğinizi düşünüyorum zira hayli özel okul var. Maaş konusunu bilemiyorum ama..
Bence ilk etapta kısa bir süreliğine gidip iş imkanı vs araştırması yapabilirsiniz.
Hakkınızda hayırlısı olsun :)

Ay bunları duymak beni bı nebze rahatlattı açıkçası.
Evet ev kiraları Ankara'ya göre daha uygun geldi bana da.
Evet öyle yapacağım gider gitmez çok teşekkür ederim.

Evet misscim bı tarih belirlemedik ama evlenmeyi düşünüyoruz sevgilim çok uzamasin diye konuştu ama bir teklif gelmedi henüz bakalım.
Valla dediğin çok mantıklı gidip gezicem 2 hafta sonra gittiğimde.

Evet ihtiyacımız olan böyle planlar sanırım.

Denizli de yaşıyorum. Belli iyi bölgeleri var yaşamak için oralarda olursanız çok huzurlu yaşarsınız. Çamlık vs. İş bulursunuz ama o beğenmediğiniz maaşın yarısı burası için nimet.

Denizli de yaşıyorum. Belli iyi bölgeleri var yaşamak için oralarda olursanız çok huzurlu yaşarsınız. Çamlık vs. İş bulursunuz ama o beğenmediğiniz maaşın yarısı burası için nimet.
Evi Bağbaşı'ndan tuttuk. Evi ve bulunduğu yeri epey sevdim aslında.
Nasıl genelde maaşlar asgari ücretten de düşük verebileceklerini sanmıyorum yasal değil çünkü.

Evi Bağbaşı'ndan tuttuk. Evi ve bulunduğu yeri epey sevdim aslında.
Nasıl genelde maaşlar asgari ücretten de düşük verebileceklerini sanmıyorum yasal değil çünkü.
Bağbaşı güzel ama merkeze uzak. Yaylaya falan giderken gidiyoruz oraya yoksa pek yolumuz düşmüyor. Ben mimarım. Burada büyük şantiyede bile o kadar az maaş teklif ettiler ki. İş konusunda biraz doymuş bir şehir genelde halkı geri dönüyor genç nesil burada iş kuruyorlar vs. Dışarıdan gelene pek yüz vermiyorlar

Ankara alacagi gocle yasanmaz olacak. Ben de ayni yerdeyim. Bence baska sehir guzel olur. Okul oncesinin atanma imkani cok degil mi?

Konuyla alakasiz baska bir konuda görmüştüm. Uygulamadan mi tanistiniz? Deniyorum, tanisiyorum yazmistiniz. Ozelse, ozelden de yazabilirsiniz.

Atanma imkanı var aslinda ben bu yıl kpss ye de bakıyorum.
Ama geçen sene güzel puan alanlar bile atanmadı henüz alım olmadı.
Bir de ülkede böyle bir felaket yasanmisken yüksek bir alım olur mu bilemiyorum.
Evet uygulamadan tanıştık geçen sene Ocak ayında.Uygulama adı yazmak yasak mı bilemedim şu ok...ile başlayan uygulama diyeyim.

Okul oncesi bu yil en cok alim yapilan bolum degil miydi? Ok... iyi birinin cikmasi buyuk bir sans. Bence gidin. Ben sevmiyorum Ankara'yi.

Okul oncesi bu yil en cok alim yapilan bolum degil miydi? Ok... iyi birinin cikmasi buyuk bir sans. Bence gidin. Ben sevmiyorum Ankara'yi.
2021 de alım yapıldı evet malesef ben sınava girmeyi bırakmıştım ders çalışmadığım için.
2022 için henüz alım olmadı onu demek istemiştim.
Çok iyi puan alan arkadaşlarım var hala bekliyorlar bı açıklama yok alımlarla ilgili henüz.
Evet ya ben de şaşırıyorum çok zirzop tiplerle de tanıştım çünkü oradan.
Ben Ankara'ya çok alıştım açıkçası ama ilişkim için de gitmek durumundayım güzel bir iş bulursam bir iki de kafama göre arkadaş mutlu olurum diye düşünüyorum bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…