Yatılı misafir

3 aylık evliyiz,nerdeyse bir aylığına misafirliğe geldi eşimin ailesi,rahat edememiş olmam bendeki bir sorun mu,eşimle ilişkimiz soğudu askerlik arkadaşım gibi hissediyorum artık..Evde 6 misafir ağırlıyoruz nöbetli çalışıyoruz ben yokkende ev o kadar insan dolu ki artık evimmiş gibi değil dolaplarımın yerleri değişti,heryerde garip eşyalar var ve evin bütün düzeni değişti..uzaktan gelmiş olmalarından bişey demek istemiyorum ama bütün düzenimin karışması beni çok rahatsız hissettiriyor 6 haftalıkta riskli bir gebeliğim var onun ağrısı sancısı ayrı bu ayrı bir dert oldu,odamdan yemeğe bile çıkasım dahi gelmiyor mutfakta hiçbişeyin yerini bilmiyorum tek şey dahi aynı kalmamış diye.Dolaptaki yiyecekleri bile kendi yöresel yiyeceklerine eviriyolar yemek zevkime dairde bişey kalmadı resmen evdeyken açım ben mi abartıyorum bilmiyorum..Arabamızıda yeni aldık arabamızda arabamız diye sürekli gezesi var hepsinin heryere topluca gitmek durumunda kalıyoruz arkada sıkış tepiş gitmektense gitmek istemeyincede eşimde benim yaptığımı sorun görüyor 🤷🏼‍♀️ Bide evede misafir çağırıyorlar ben nöbetteyken rastgele öğreniyorum görümceme sorup misafir geldiğini eve
Benim şahsi düşüncem yatılı kimsenin evine gidilmemesi. Biz olsak hamile kadın ayak uzatmak ister dinlenmek ister ailenin yanında rahat etmez diye düşünür gitmeyiz ama herkes düşünceli olmuyor. Ben evlenmeden önce direk söyledim evime kimse çat kapı gelemez diye. Aileler evlenmeden önce bunun ışığını yakar aslında önceden keşke tepkinizi koysaydınız. Dayanamayacak gibi olursanız ben ailemin yanına dinlenmeye gidiyorum ailemi özledim gelince düzeni eski haline getirin de ister alınsın ister alınmasınlar sonradan çok başınız ağrır.

Bazı konularda o kadar ama o kadar geriliyorum ki konu sahibi benmişim gibi oluyorum müdahale etmek istiyorum bu da o konulardan biri
Yahu kardeşim olaylar bu raddeye gelene kadar ne yaptınız? Sizin anneniz misal müdahale etmedi mi ? Bakın herkes yazmış bende yazayım böyle gelmiş böyle gidecek bir şey yapmayacak misiniz
E o zaman yazıp bizi de germeyin ama ya
Annemde hatta ablamda abartma uzaktan geliyorlar yok merak etmişler evinizi yok abartıyorsun gidin gelmeyin mi desin çocukta moduna giriyor,normalleştirmeye çalışıyorlar .Buraya gelmelerine kadar her gün kavga ettik,bilet aldıkları günden itibaren her gün baska odada kaldım.Ayrılma noktasınada geldik baya bu konudan ama şuan evdeler ve benden bekleniyor yine anlayış.. hiçbişeye dokunmuyorum odamdan nöbete gitmek harici olabildiğince az çıkıyorum rahat rahat at koşturuyolar.Hatta artık ne dedilerse çok bilmiş sevgili eltim evde misafir olduğunda nasıl giyinmemle ilgili bir mesaj atmış,normalde şort dışında birşey giymiyordum ben kapalı değilim geldiklerinden beri uzun pijama tişörtle geziyorum sanırım buda rahatsız etmiş ki eltime giyim kuşam konulu nutuk mesajı attırdılar.Her türlü rahatsızlık ya bezdim.Düşük yaptım dün gece..ki galiba çocuk olsada heralde yandım ben bunlarla,şimdiden tayin istememiz konulu birsürü şey gündeme gelmişti çocuğa bakmak ayağına yine bir özel hayatım evim kalmayacaktı heralde o durumdada..

Maalesef bu bir fragman, hayatınız böyle geçecek. Bazı Doğulu aileler için bu durum normal görülüyor ama kesinlikle normal değil. Hani çocuk olmasa boşan diyeceğim de diyemem tabi. Ben de bu yüzden keşke eşimle evlenmeseydik de sevgili kalsaydık diyorum. Benim eşimin de ailesi doğulu. Bir de onlar gelini hizmetçi gibi görürler, iyi ki sizden hizmet beklemiyorlar, benimkiler bir bardak suyu bile benden isterler. Ancak Allahtan ki benim eşim rahatına ve kendi düzenine çok düşkün ve o da rahatsız oluyor bu kalmalardan falan. En azından benimle empati yapabiliyor yani "ailemi istemiyor musun" olayına getirmiyor. Peki eşiniz hiç kendi de rahatsız olmuyor mu?
bende evlenmeseydik keşke sevgili kalsaydık kısmını çok diyorum.Beraber yaşasaydık ve ben bazı kültürel olaylarını ailesiyle olan doğrusu olmayan sınırlarını fark etseydim belki direk kestirip atardım bişeyleri..Hizmet bekleme olayına girecek olsalar galiba hezeyana uğrayacaklarını biliyorlar.Eşim şaka yollu gelinini çalıştır modunda garip espriler yapıyor kendince arada bende o kadar kardeşin,anan ,baban bomboş eli ayağı tutuyo bendende hizmet beklemezler bir zahmet dedim.Tekrar hizmet lafı edilmedi🤷🏼‍♀️ eşimde sözde basbasa kalmadıgımız icin rahatsız ama sözde.Benim kadar rahatsız olmadıgı kesin,ben isteykende evdeykende şey yapıyor,kahvaltıyı hazırlan şunu yapın bunu yapım komutu veriyor bence çok mutlu ataerkilliğini zirvede yaşadığı için

bende evlenmeseydik keşke sevgili kalsaydık kısmını çok diyorum.Beraber yaşasaydık ve ben bazı kültürel olaylarını ailesiyle olan doğrusu olmayan sınırlarını fark etseydim belki direk kestirip atardım bişeyleri..Hizmet bekleme olayına girecek olsalar galiba hezeyana uğrayacaklarını biliyorlar.Eşim şaka yollu gelinini çalıştır modunda garip espriler yapıyor kendince arada bende o kadar kardeşin,anan ,baban bomboş eli ayağı tutuyo bendende hizmet beklemezler bir zahmet dedim.Tekrar hizmet lafı edilmedi🤷🏼‍♀️ eşimde sözde basbasa kalmadıgımız icin rahatsız ama sözde.Benim kadar rahatsız olmadıgı kesin,ben isteykende evdeykende şey yapıyor,kahvaltıyı hazırlan şunu yapın bunu yapım komutu veriyor bence çok mutlu ataerkilliğini zirvede yaşadığı için
Ben eşiniz olsam annem babam eşim birlikte yaşamaktan rahatsız etmezdi. Zatem nöbet usulü çalışıyorsunuz. Anası evde patlıcan dolmasını yapıyordur. Çoraplarını eşliyordur. Bir de karısı. Keyfi yerinde onun bence.

Çok geçmiş olsun. Bence bir otele gidin. Yaşadıklarımdan sonra yalnız kalmak istiyorum deyin.

Annemde hatta ablamda abartma uzaktan geliyorlar yok merak etmişler evinizi yok abartıyorsun gidin gelmeyin mi desin çocukta moduna giriyor,normalleştirmeye çalışıyorlar .Buraya gelmelerine kadar her gün kavga ettik,bilet aldıkları günden itibaren her gün baska odada kaldım.Ayrılma noktasınada geldik baya bu konudan ama şuan evdeler ve benden bekleniyor yine anlayış.. hiçbişeye dokunmuyorum odamdan nöbete gitmek harici olabildiğince az çıkıyorum rahat rahat at koşturuyolar.Hatta artık ne dedilerse çok bilmiş sevgili eltim evde misafir olduğunda nasıl giyinmemle ilgili bir mesaj atmış,normalde şort dışında birşey giymiyordum ben kapalı değilim geldiklerinden beri uzun pijama tişörtle geziyorum sanırım buda rahatsız etmiş ki eltime giyim kuşam konulu nutuk mesajı attırdılar.Her türlü rahatsızlık ya bezdim.Düşük yaptım dün gece..ki galiba çocuk olsada heralde yandım ben bunlarla,şimdiden tayin istememiz konulu birsürü şey gündeme gelmişti çocuğa bakmak ayağına yine bir özel hayatım evim kalmayacaktı heralde o durumdada..
Üzüldüm, sabir diliyorum Sana.

Tepkileri ne oldu? Esin ne yapti?

Yeni evli çiftin evinde ilk aylar değil yatılı kalmak misafirliğe gitmek bile doğru değildir. Bunu ailesine anlatacak en doğru kişi eşinizdir. Ailesi sanki sizi önemsemiyor gibi hata yapmış önce sizin fikrinizi almaları gerekirdi ama oğlumun evi diye düşünüyor erkek tarafı demek ki.

Gerçekten yuhh ama yuhh! Hem eve yerleşmişler hem de ev sahibesinin kıyafetine laf atiyorlar. Kıyafetimi beğenmeyen ve böyle m.l görgüsüz insanlar s.ktirsin gitsin ya!

O kadar sinirlendim ki benim bile terbiyem bozuldu.

Eğer annenle aynı şehirdeysen annene git diyeceğim de annen de onların kafasinda gibi. O yüzden en az 3 günlüğüne bir otelde veya misafirhanede kal veya laf söz olmayacaksa hastanede kal. Eşine de " şu sebeplerden eve gelmiyorum. Eğer ailen evimden gitmezse ve bir daha çatkapı gelirse boşaniriz " de. Başka yol kalmamış çünkü. Rezil insanlar her yolu kapatmış.

Geçmiş olsun bu arada.

Hatta artık ne dedilerse çok bilmiş sevgili eltim evde misafir olduğunda nasıl giyinmemle ilgili bir mesaj atmış,normalde şort dışında birşey giymiyordum ben kapalı değilim geldiklerinden beri uzun pijama tişörtle geziyorum sanırım buda rahatsız etmiş ki eltime giyim kuşam konulu nutuk mesajı attırdılar.
ne yazdı eltiniz ne alaka nasıl girdi bu konuya

ne yazdı eltiniz ne alaka nasıl girdi bu konuya
Wpden direk şunu:
Naçizane bisey söylemek istiyorum yanlış anlamandan da bi o kadar çekiniyorum aslında..
Şuan napiyosun nasil bilmiyorum ama burdayken denk geldiğim için söylüyorum annem babam aile büyüklerimiz ve yanlarında bazi şeylere dikkat etsek daha güzel sözüm ona onların yanında dar pantolon veya pijama tarzı şeyler giymesen daha hoş olur . Onlara duyduğumuz saygıyı daha güzel göstermiş oluruz.misal ben kapaliyim elbisemin bolluguna dikkat etmeye calisiyorim basortumun boynumu kapatmasina ozen gostermeye calisiyorum. bana düşmez tabiki bunu söylemek gerçekten yanlış anlama beni.. farklı yasayislar herkesin farklı duzeni olduğu için sana ön bilgi olsun diye söyledim sadece..

Üzüldüm, sabir diliyorum Sana.

Tepkileri ne oldu? Esin ne yapti?
Eşimin bir tepkisi yok kimse senden bişey beklemiyor ne var değiştirdilerse evin düzenini,gittiklerinde tekrar düzeltirsin dışında bişey yok dediği.Kıyafet konusunda gelen mesaja ben baya şey yazacaktım durdurdu.Abarttığımı düşünüyor

Haddini bildirdin mi eltine?

Eşimin bir tepkisi yok kimse senden bişey beklemiyor ne var değiştirdilerse evin düzenini,gittiklerinde tekrar düzeltirsin dışında bişey yok dediği.Kıyafet konusunda gelen mesaja ben baya şey yazacaktım durdurdu.Abarttığımı düşünüyor

Bebek kaybetmissin ve adamin tepkisi bu mu? Yuuuhhhhh

X