Yatılı misafir

Biraz düşük bir olasılık gerçekleşti😬😑 onların kültüründe yatılı misafirliğin uzununu normal görüyorlar sanırım,ve eşimede sormadılar napayım gelmeyin mi diyim diyordu tepki gösterdiğimde
Saygı duyarım kültürlerine de seninkine de uyum sağlamak gerekiyor velhasılı orta yol denen şey lazım. E eşin de bir zahmet arayı bulsun diyemem edemem nedir? Kim diyecekmiş :) çalışan iki yeni evli bireyin evinde bir ay kalmak bana abes geliyor. Onlar gidince sen de senin aileni çağır :))
Kalabilir ailesi ona da tamam ama yeni evli olmak ve evin düzenini değiştirmek biraz sinir bozucu. Bir de hamilelik ve hormonlar ile daha fazla sinir oluyorsun muhtemelen

Kesinlikle haklısınız. Ama şunu merak ettim, ailesi yurt dışında mı yaşıyor eşinizin? Öyle ise kendilerince hak verilebilir. Belki sizin gebeliginizde sizi rahat ettirmek için de uzun kalmak istemiş olabilirler.
Bence tatlı dille sınırlarınızı çekin. Mesela mutfağınızı tekrar kendinize göre düzenlemek gibi. Eşinize onunla başbaşa zaman geçirmek istediğinizi falan söyleyin.
Yok yurtiçinde doğuda bir ilde.Bazı şeyleri ima etsemde anlamıyorlar ya da bana öyle geli
Valla bazılarında var ya. Kuzenimi evlendirecez evi temizliyoruz falan gelin hanımın kuzenleri " ayy evlenin de gelecek ay biz sizde yatılı kalmaya geleceğiz köşedeki oda bizim orayı ben temizleyeceğim "dedi. Kuzenim de karımla en az bir yıl başbaşa kalmak istiyorum günlük gelin gidin basım gozum üstüne ama yatılı kabul edemem dedi. Baştan sınırı çizmek lazım.
ay ne güzel tepki ya,eşim ailemi istemiyor musun napayım geliyoruz dediler direk gelmeyin mi dicem diye tartışmayı seçiyor bende

3 aylık evliyiz,nerdeyse bir aylığına misafirliğe geldi eşimin ailesi,rahat edememiş olmam bendeki bir sorun mu,eşimle ilişkimiz soğudu askerlik arkadaşım gibi hissediyorum artık..Evde 6 misafir ağırlıyoruz nöbetli çalışıyoruz ben yokkende ev o kadar insan dolu ki artık evimmiş gibi değil dolaplarımın yerleri değişti,heryerde garip eşyalar var ve evin bütün düzeni değişti..uzaktan gelmiş olmalarından bişey demek istemiyorum ama bütün düzenimin karışması beni çok rahatsız hissettiriyor 6 haftalıkta riskli bir gebeliğim var onun ağrısı sancısı ayrı bu ayrı bir dert oldu,odamdan yemeğe bile çıkasım dahi gelmiyor mutfakta hiçbişeyin yerini bilmiyorum tek şey dahi aynı kalmamış diye.Dolaptaki yiyecekleri bile kendi yöresel yiyeceklerine eviriyolar yemek zevkime dairde bişey kalmadı resmen evdeyken açım ben mi abartıyorum bilmiyorum..Arabamızıda yeni aldık arabamızda arabamız diye sürekli gezesi var hepsinin heryere topluca gitmek durumunda kalıyoruz arkada sıkış tepiş gitmektense gitmek istemeyincede eşimde benim yaptığımı sorun görüyor 🤷🏼‍♀️ Bide evede misafir çağırıyorlar ben nöbetteyken rastgele öğreniyorum görümceme sorup misafir geldiğini eve
Allah sabırlar versin 3 aylik olabilirsin otoriteni simdiden kurmazsan ileride başın ağrın senin mutfağın senin evin kendini evinden soyutlama onlara misafir olduğunu hatırlatman yeterli olacaktır hal ve hareketlerin ile he tabi karşı taraf insansa anlar oda ayrı

Acelemiz yoktu 27 yaşındayız çok kısa süredirde sevgili değiliz,başta bir korunma yöntemine güvenip düşük ihtimalin azizliğine uğradık diyebilirim,oluncada direk koşup aldırmalıyız demedik sadece çok planlamamış olsakta,ki olumlu gitmiyor acele edip etmememiz bişey değiştirmeyecek 🤷🏼‍♀️
Hangi korunma yöntemi ?

Doğuda bir ilde yaşıyorlae oğullarının evini görmek için geldiler hiçbirinin belli bir işi yok vakitleride bol olduğu için bu sürede kalıyorlar
Allah sabır versin ne diyim zor bi durum. Benm asla katlanabileceğim bir durum değil. Bu defaya mahsus idare et artk. Bir daha ki sefere bu kadar uzun kabul etme.

Ben evliliğimin 7. Yılında artık demiştim anne geldiğinde döneceğin vaktide söyle böyle ucu açık olunca rahat edemiyorum dedim. Keşke daha önce deseymisim ya. Kocan demiyorsa da sen de. Yeni evliyiz aslında artık biraz birbirimize vakit ayırmak istiyoruz deyin

Acelemiz yoktu 27 yaşındayız çok kısa süredirde sevgili değiliz,başta bir korunma yöntemine güvenip düşük ihtimalin azizliğine uğradık diyebilirim,oluncada direk koşup aldırmalıyız demedik sadece çok planlamamış olsakta,ki olumlu gitmiyor acele edip etmememiz bişey değiştirmeyecek 🤷🏼‍♀️
Hangi yöntemin azizliği?

Ben evliliğimin 7. Yılında artık demiştim anne geldiğinde döneceğin vaktide söyle böyle ucu açık olunca rahat edemiyorum dedim. Keşke daha önce deseymisim ya. Kocan demiyorsa da sen de. Yeni evliyiz aslında artık biraz birbirimize vakit ayırmak istiyoruz deyin
Peki nasıl korundunuz pardon korunamadınız?
Yazdım aslında az yukarılarda ria diye? 18 de değilim doğursamda bakacak gücüm vardı burada cidden takılması gereken bu muydu bilmiyorum 18 yaşında bebek değilim 27deyim,işim var 4 senelik memurum, sağlıklı doğurganlık yaşına görede seneye vs zaten düşünüyordum 40ımda doğurmaktan daha makul bir karar? İki kişide yeterli maddi güce sahipse neden olmasın her anlamda yetebilicekse.Ki şuan sağlıksız gebelik gibi gözüküyor düşük riskim yüksek istesemde olmayacak bebeğim.

Hayır 1.ama galiba ilk bebeğimde olamayacak beta hcg im normal seviyede yükselmiyor.Düşük yapacağım yüksek ihtimalle.1500 ü görme ihtimali bile yok gibi duruyor artması gereken oranda değil

Yok ria ile korunuyorduk demişsinizde, ondan sordum.

Her neyse konuya yorumum, Allah kurtarsin. Ayni kulturden, ya da daha gecis kolayligi saglanabilecek kulturden evlenmenin onemini anlatan ibretlik bir konunuz var.

Bebeginiz konusunda da gonlunuzden gecen herneyse onun olmasini dilerim. 🧿

3 aylık evliyiz,nerdeyse bir aylığına misafirliğe geldi eşimin ailesi,rahat edememiş olmam bendeki bir sorun mu,eşimle ilişkimiz soğudu askerlik arkadaşım gibi hissediyorum artık..Evde 6 misafir ağırlıyoruz nöbetli çalışıyoruz ben yokkende ev o kadar insan dolu ki artık evimmiş gibi değil dolaplarımın yerleri değişti,heryerde garip eşyalar var ve evin bütün düzeni değişti..uzaktan gelmiş olmalarından bişey demek istemiyorum ama bütün düzenimin karışması beni çok rahatsız hissettiriyor 6 haftalıkta riskli bir gebeliğim var onun ağrısı sancısı ayrı bu ayrı bir dert oldu,odamdan yemeğe bile çıkasım dahi gelmiyor mutfakta hiçbişeyin yerini bilmiyorum tek şey dahi aynı kalmamış diye.Dolaptaki yiyecekleri bile kendi yöresel yiyeceklerine eviriyolar yemek zevkime dairde bişey kalmadı resmen evdeyken açım ben mi abartıyorum bilmiyorum..Arabamızıda yeni aldık arabamızda arabamız diye sürekli gezesi var hepsinin heryere topluca gitmek durumunda kalıyoruz arkada sıkış tepiş gitmektense gitmek istemeyincede eşimde benim yaptığımı sorun görüyor 🤷🏼‍♀️ Bide evede misafir çağırıyorlar ben nöbetteyken rastgele öğreniyorum görümceme sorup misafir geldiğini eve

Gerçekten bebeğin bukadar acelesi varmıydı?
Henüz birbirinizi tam keşfetmemişken ne bu acele🤦🏻‍♀️

Yok ria ile korunuyorduk demişsinizde, ondan sordum.

Her neyse konuya yorumum, Allah kurtarsin. Ayni kulturden, ya da daha gecis kolayligi saglanabilecek kulturden evlenmenin onemini anlatan ibretlik bir konunuz var.

Bebeginiz konusunda da gonlunuzden gecen herneyse onun olmasini dilerim. 🧿
Sanırım daha hazır olmadıgımı ya da istemediğimi hissetti başta üzüldüm ama beta artmıyor,kimyasal ya da boş gebelik gibi ilerliyor..gönlümden geçen bir sene sonrasında sağlıkla olması hayırlısı,teşekkür ederim 🌸

X