Yatılı misafir

Canim.benm.yaa aynı sorunları yaşadım bu aile vanlı dır kesin hiç şaşmaz bende şok olmuştum benimde daha iki ay olmadan biletlerini alip gelmişlerdi hiç sormadan ogullarini arayip biz geldik aynı yoresel yiyecekler falan ama benimkiler gibi vanliysa eşinin ailesi şimdiden geçmiş olsun bide istanbul ankara gibi biyerdeysen hepten geçmiş.olsun tüm sülalenin öğrencisi hastasi özleyeni.hic bitmez eşinin ailesi devamli özledik diyip her bahanede cikip gelirler tek avantajin şu olur gelin gibi hizmet beklemezler bende çalışıyorm toparlama yemek yardım ediyolar ayagina çok hizmet beklemiyorlar ama evde düzen falan kalmaz suan alıştım devamli gelmelerine ama inan bitmiyor anlayış yok.yatak odasına bile dank diye daliyolar gezmeye bayilirlar bian kendi yeni evlendigm günler geldi aklıma.insalllh eşinle sorun yasamazsin sonuç bu oluyor esinde ailem sana napiyo sana iş yaptirmiyolar falan savunmalari olur ama.kimse senin ozelini düşünmez

Canim.benm.yaa aynı sorunları yaşadım bu aile vanlı dır kesin hiç şaşmaz bende şok olmuştum benimde daha iki ay olmadan biletlerini alip gelmişlerdi hiç sormadan ogullarini arayip biz geldik aynı yoresel yiyecekler falan ama benimkiler gibi vanliysa eşinin ailesi şimdiden geçmiş olsun bide istanbul ankara gibi biyerdeysen hepten geçmiş.olsun tüm sülalenin öğrencisi hastasi özleyeni.hic bitmez eşinin ailesi devamli özledik diyip her bahanede cikip gelirler tek avantajin şu olur gelin gibi hizmet beklemezler bende çalışıyorm toparlama yemek yardım ediyolar ayagina çok hizmet beklemiyorlar ama evde düzen falan kalmaz suan alıştım devamli gelmelerine ama inan bitmiyor anlayış yok.yatak odasına bile dank diye daliyolar gezmeye bayilirlar bian kendi yeni evlendigm günler geldi aklıma.insalllh eşinle sorun yasamazsin sonuç bu oluyor esinde ailem sana napiyo sana iş yaptirmiyolar falan savunmalari olur ama.kimse senin ozelini düşünmez
Neden tahammül ediyorsunuz hala , sorun sizde bir güzel kavganızı edip herkese sınır çizmek varken susuyorsunuz, böyle evlilik olmasın daha iyi , sonuçta esimizin ailesine hizmet etmek için evlenmiyoruz eğer ille de hizmet edecek ve tahammül sınırlarımı zorlayacaksam evlenmem ailemle yaşar onlara tahammül ederdim...

Taktik çok sabırla sebatle uygularsan bi süre sonra ayaklarını kesebilirsin. öncelikle özel eşyalarını ortada bırak saklamaya çalışma artık yeter 1 ay olmuş. geceliğin olur iç çamaşırın olur müstehcen olan her şey olur. laf ettiklerinde de burası benim evim dilediğim gibi yaşarım de. veya neden bunu buraya koydun x baban görür x abin görür dediler mi, o zaman x baba x abi de artık bir zahmet yeni gelinle yaşamaktan vazgeçsin evimde mahremim kalmadı de.
yani artık istemediğini açık açık her fırsatta belli et.
bi yerde eşyanın değiştiğini mi gördün anında eski haline getir gördüğün anda. sonra da ortaya ortaya konuş düzenimi değiştirmezseniz sevinirim eşyalarımın yerlerine karışmayın de.
her dakikan onları uyarmakla geçsin anladın mı rahat verme. güleryüz de gösterme. lafını da sok.

telefonda konuş arkadaşınla onların duyacağı şekilde, "şuan misafir dolu ev canım başka bi zaman ağırlayayım seni hiç müsait değil ev bana bile nerdeyse yer kalmadı" de. duysunlar ama bunu.

böyle böyle baktın gene olmuyor, hergün hastanede kal gelme eve hergün nöbetim var artık de. kocan da anlasın evde karısı hariç herkes var bu nasıl evlilik diye. bi süre de böyle yap bunların hepsinin sonucunda muhtemelen giderler.
ama yine gitmiyolarsa cinnet geçirip evi terketmek de bir seçenek.

Biri emekli biri ev hanımı diğerleri evde oturuyor,cidden hiç işleri olmadığı için pat diye plan yapıp istedikleri kadar heryerde kalabiliyorlar
Hımmm desene sürekli bu şekilde gelip giderler artik. Hele bide zaten alisirlarsa.

Çok çok ayıp etmişler. Ben burada sinir oldum. Bence eşin senin şu anki hamilelik durumunu bahane edip ailesini göndersin. " Bir daha biz sizi davet etmeden çatkapı evimize gelmeyin" desin.

Eşin bu konuda kararlı olmazsa daha çok kavga edersiniz, olan sana olur.
Demez ki..bunlar evlendikten sonra iyice ana baba kuzusu olup çıkıyorlar derler mi hiç. Bu aileyle olmaz yaa.

Neden eşyaların yer değiştirmesine sessiz kaldınız. Size ev bizim mesajı vermişler. Eşyaların yer değiştirmesine sinir olurum. Benim evim benim.kararim dokunmayın neden demediniz.

Daha ne kadar kalacaklar belli mi? KV sorun anne; teyzemler,halamlar gelmek istiyor, hiç gelmediler ne zaman döneceksiniz plan yapacağım diye.

Bence iki ihtimal var ya susup kabul edeceksiniz bu iş misafirlikten çıkmış artık aynı evde yaşamaya dönmüş, yada boşanmayı göze alıp kavga edeceksiniz.

Maalesef bu bir fragman, hayatınız böyle geçecek. Bazı Doğulu aileler için bu durum normal görülüyor ama kesinlikle normal değil. Hani çocuk olmasa boşan diyeceğim de diyemem tabi. Ben de bu yüzden keşke eşimle evlenmeseydik de sevgili kalsaydık diyorum. Benim eşimin de ailesi doğulu. Bir de onlar gelini hizmetçi gibi görürler, iyi ki sizden hizmet beklemiyorlar, benimkiler bir bardak suyu bile benden isterler. Ancak Allahtan ki benim eşim rahatına ve kendi düzenine çok düşkün ve o da rahatsız oluyor bu kalmalardan falan. En azından benimle empati yapabiliyor yani "ailemi istemiyor musun" olayına getirmiyor. Peki eşiniz hiç kendi de rahatsız olmuyor mu?

Taktik çok sabırla sebatle uygularsan bi süre sonra ayaklarını kesebilirsin. öncelikle özel eşyalarını ortada bırak saklamaya çalışma artık yeter 1 ay olmuş. geceliğin olur iç çamaşırın olur müstehcen olan her şey olur. laf ettiklerinde de burası benim evim dilediğim gibi yaşarım de. veya neden bunu buraya koydun x baban görür x abin görür dediler mi, o zaman x baba x abi de artık bir zahmet yeni gelinle yaşamaktan vazgeçsin evimde mahremim kalmadı de.
yani artık istemediğini açık açık her fırsatta belli et.
bi yerde eşyanın değiştiğini mi gördün anında eski haline getir gördüğün anda. sonra da ortaya ortaya konuş düzenimi değiştirmezseniz sevinirim eşyalarımın yerlerine karışmayın de.
her dakikan onları uyarmakla geçsin anladın mı rahat verme. güleryüz de gösterme. lafını da sok.

telefonda konuş arkadaşınla onların duyacağı şekilde, "şuan misafir dolu ev canım başka bi zaman ağırlayayım seni hiç müsait değil ev bana bile nerdeyse yer kalmadı" de. duysunlar ama bunu.

böyle böyle baktın gene olmuyor, hergün hastanede kal gelme eve hergün nöbetim var artık de. kocan da anlasın evde karısı hariç herkes var bu nasıl evlilik diye. bi süre de böyle yap bunların hepsinin sonucunda muhtemelen giderler.
ama yine gitmiyolarsa cinnet geçirip evi terketmek de bir seçenek.
Buna ek olarak cinselliği de azaltıp gerekiyorsa kesmesi gerektiğini düşünüyorum. Evde çok insan var utanıyorum diyerek.

3 aylık evliyiz,nerdeyse bir aylığına misafirliğe geldi eşimin ailesi,rahat edememiş olmam bendeki bir sorun mu,eşimle ilişkimiz soğudu askerlik arkadaşım gibi hissediyorum artık..Evde 6 misafir ağırlıyoruz nöbetli çalışıyoruz ben yokkende ev o kadar insan dolu ki artık evimmiş gibi değil dolaplarımın yerleri değişti,heryerde garip eşyalar var ve evin bütün düzeni değişti..uzaktan gelmiş olmalarından bişey demek istemiyorum ama bütün düzenimin karışması beni çok rahatsız hissettiriyor 6 haftalıkta riskli bir gebeliğim var onun ağrısı sancısı ayrı bu ayrı bir dert oldu,odamdan yemeğe bile çıkasım dahi gelmiyor mutfakta hiçbişeyin yerini bilmiyorum tek şey dahi aynı kalmamış diye.Dolaptaki yiyecekleri bile kendi yöresel yiyeceklerine eviriyolar yemek zevkime dairde bişey kalmadı resmen evdeyken açım ben mi abartıyorum bilmiyorum..Arabamızıda yeni aldık arabamızda arabamız diye sürekli gezesi var hepsinin heryere topluca gitmek durumunda kalıyoruz arkada sıkış tepiş gitmektense gitmek istemeyincede eşimde benim yaptığımı sorun görüyor 🤷🏼‍♀️ Bide evede misafir çağırıyorlar ben nöbetteyken rastgele öğreniyorum görümceme sorup misafir geldiğini eve
Kendi kendinize yazık etmişsiniz.

Eşiniz anlamıyorsa diyemiyorsa arayın anne babanı kardeşinizi kim varsa durumu anlatın size gelsinler. Eşinizede söyle ne zamandır gelmek istiyorlar ama senin ailen olduğu için kabul edemedim artık geri çeviremicem gelmeleri lazım ayıp oluyor de. Kayınvalidene de aynı şekilde söyle. Rapor alın 10 15 gün. Hamile olduğum için annem yanımda olucak bir müddet yatmam lazım hamilelikten ötürü falan diye söyle. Baştan önlemini almazsanız her yıl durum böyle olur. Çalışan bir kadın da olduğunuz için en fazla bi kaç yıl katlanır sonu boşanmaya gider.

3 aylık evliyiz,nerdeyse bir aylığına misafirliğe geldi eşimin ailesi,rahat edememiş olmam bendeki bir sorun mu,eşimle ilişkimiz soğudu askerlik arkadaşım gibi hissediyorum artık..Evde 6 misafir ağırlıyoruz nöbetli çalışıyoruz ben yokkende ev o kadar insan dolu ki artık evimmiş gibi değil dolaplarımın yerleri değişti,heryerde garip eşyalar var ve evin bütün düzeni değişti..uzaktan gelmiş olmalarından bişey demek istemiyorum ama bütün düzenimin karışması beni çok rahatsız hissettiriyor 6 haftalıkta riskli bir gebeliğim var onun ağrısı sancısı ayrı bu ayrı bir dert oldu,odamdan yemeğe bile çıkasım dahi gelmiyor mutfakta hiçbişeyin yerini bilmiyorum tek şey dahi aynı kalmamış diye.Dolaptaki yiyecekleri bile kendi yöresel yiyeceklerine eviriyolar yemek zevkime dairde bişey kalmadı resmen evdeyken açım ben mi abartıyorum bilmiyorum..Arabamızıda yeni aldık arabamızda arabamız diye sürekli gezesi var hepsinin heryere topluca gitmek durumunda kalıyoruz arkada sıkış tepiş gitmektense gitmek istemeyincede eşimde benim yaptığımı sorun görüyor 🤷🏼‍♀️ Bide evede misafir çağırıyorlar ben nöbetteyken rastgele öğreniyorum görümceme sorup misafir geldiğini eve
Bence eşiniz size söylememiş ama aileyle beraber yaşamaya mahkum etmiş.
Kültürümüzde "mecburiyet" dışında yeni evlilerin evine gidilmez. Tanısınlar, alışsınlar, düzen kursunlar diyerek.
Eşinizle konuşun bu misafirlik normal ve hoş değil.

3 aylık evli çiftin evinden bu kadsr süredir kalan insanlar görgüsüzdür net.
Eşinizde bu ailenin bir parçası ve durumdan memnundur. Olmasa zaten ya gelmeyin derdi ya da biraz kalınca ailesi uygun bir dille gönderirdi.
Siz idare etmek yerine açık açık konuşacaksiniz. Bunun sonu gelmez, bugün gider yarın yine gelirler. Çocuk doğunca hiç çıkmazlar herhalde.

Acelemiz yoktu 27 yaşındayız çok kısa süredirde sevgili değiliz,başta bir korunma yöntemine güvenip düşük ihtimalin azizliğine uğradık diyebilirim,oluncada direk koşup aldırmalıyız demedik sadece çok planlamamış olsakta,ki olumlu gitmiyor acele edip etmememiz bişey değiştirmeyecek 🤷🏼‍♀️

Kimseye neden çocuk diyemem ama bulunduğunuz durumda biraz mantıklı olmanız lazım
Hamile belki de düşük yapacak eşini düşünmeyen erkekle yol yürünmez
Hem çalışıp, hem gebelik sorunları olan üstelik daha çiçeği burnunda eşine bu muameleyi yapan adam ileride hiç bir sınırı tanımaz. Okumuş, memur olmuş, aklı başında genç bir kadınsınız olaya daha büyük bir çerçeveden bakın, belki de bu sağlıksız gebelik bir işarettir size, çıkma bu yola çıkarsan önün belli demektir. Adamda ailesi de belli on yılda yirmi yılda geçse farklı bir şey yaşamayacaksınız, bence doğurmadan önce çok iyi düşünün

3 aylık evlilikte 1 aylık misafirlik neden hemde 6 kişi?eşiniz bu durumu pek sıkıntı etmiyor sanırım.maddi manevi insan mahvolur ya.hemde 6 haftalık hamilesiniz ve çalışıyorsunuz.yerinizde olsam kıyameti koparır eşimi mahvederdim.insan 1 ay keyiften neden misafir olur ne saçma bişey.

banada sormadılar ki diyor,geliyoruz deyip çıktılar direk,gidin mi diyim anneme babama kardeşlerime diyor 🤷🏼‍♀️
gidin ailenizde kalın
yoruldum kafam dağılsın iyi hissetmiyorum vs diyin eşinize
hiç ayıp olur falan diye düşünmeyin

ne terbiyesiz görgüsüz insanlar bunlar

Evime alışamıyorum diyip güzel bir konuşma yapabilirsiniz
Herşey yabancı geliyor. Buraya ait hissetmiyorum. Daha eşime alışmamışken ailesi geldi. Üstelik hamileyim. Hamileliğe de alışamadım. Buradan girersiniz.
Yavaş yavaş işlersiniz. Anlamazlarsa cinnet gerekiyor.

Yok erzurum
yok canım Erzurum, düzen falan kalmadı dank diye yatak odasına dalmaları harici herşey uyuyor sana iş yaptırmıyolar lafına kadar 😅 dolabımdaki tereyağına kadar müdahiller ben böyle seviyorum dediğim ve sakladıgım halde kendi yöresel şeylerine çeviriyolar herşeyi bide saklamıştım sözde🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️😅 😅 bir ton sipariş edeceğim,mutfağım leş gibi kokuyor ağır ve yağlı yemekten,ve aşırı dağınık sinirden artık giremiyorum

Kimseye neden çocuk diyemem ama bulunduğunuz durumda biraz mantıklı olmanız lazım
Hamile belki de düşük yapacak eşini düşünmeyen erkekle yol yürünmez
Hem çalışıp, hem gebelik sorunları olan üstelik daha çiçeği burnunda eşine bu muameleyi yapan adam ileride hiç bir sınırı tanımaz. Okumuş, memur olmuş, aklı başında genç bir kadınsınız olaya daha büyük bir çerçeveden bakın, belki de bu sağlıksız gebelik bir işarettir size, çıkma bu yola çıkarsan önün belli demektir. Adamda ailesi de belli on yılda yirmi yılda geçse farklı bir şey yaşamayacaksınız, bence doğurmadan önce çok iyi düşünün
Haklısınız belkide…bu kalışta bu sağlıksız gebelikte işaret gibi düşününce..teşekkür ederim

Bazı konularda o kadar ama o kadar geriliyorum ki konu sahibi benmişim gibi oluyorum müdahale etmek istiyorum bu da o konulardan biri
Yahu kardeşim olaylar bu raddeye gelene kadar ne yaptınız? Sizin anneniz misal müdahale etmedi mi ? Bakın herkes yazmış bende yazayım böyle gelmiş böyle gidecek bir şey yapmayacak misiniz
E o zaman yazıp bizi de germeyin ama ya

X