Yanlış Düşünen Ben miyim?

Onlarında beni düşündüğüne eminim henüz konu üzerine tekrar konuşmadık ama sanmıyorum ki o da banane sen hasta olursan ol beni ilgilendirmez gibi bir tavrı olsun
Sizi dusunseydi bugune kadar kendisi bir fikir sunardi hastalandiginizi goruyor sonucta ustune boyle bir teklifle gelmezdi siz safsiniz kotu anlamda degil hakaret olarak algilamayin lutfen ya da cevrenize karsi fazla fedakarsiniz

Sizi dusunseydi bugune kadar kendisi bir fikir sunardi hastalandiginizi goruyor sonucta ustune boyle bir teklifle gelmezdi siz safsiniz kotu anlamda degil hakaret olarak algilamayin lutfen ya da cevrenize karsi fazla fedakarsiniz
Bilmiyorum gerçekten bu konuda nasıl insanlar ikiye bölündüyse -bir taraf benim salt bir hayvan düşmanı olduğumu düşünüp, diğer taraf nasıl hak veriyorsa- aynısı kafamın içinde dönüyor. Bir tarafım sağlığın için doğru olanı yaptın artık dayanmaya halin kalmadı diyor, diğer yanım minicik kedi dursaydı bir kaç ay daha ne olacak diyor. Çok karmaşık gerçekten ama bu durum beni tam anlamıyla yordu. Ev içi düzenim bile o kadar garip bir hal aldı ki artık, daha az etkilenmek için denemediğim şey kalmadı diyebilirim.

Anladım bence kediden ziyade arkadaşınızın o evde bedava kalmayı teklif etmesi rahatsız edici madem herkes kalacağı evi ödeyecek o zaman gitsin kaldığı evde yaşasın bu nasıl bir mantık

Ben de öyle hissettim mesajlarınızdan. Ben de kedi besledim, yetişkin kedi de sahiplenirdim. Gittikleri evde alışamama, depresyona girme vb durumlarını yaşamadılar. Herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadık. Biraz karşılıklı tutumla alakalı bence. Zaten gidecek, birkaç ay erken gitmesinin ne zararı var? Zaten gidecek, birkaç ay sabredin demekle aynı şey değil ki bu.

Tabii ki aynı şey değil ama çok öyle algılanmıyor gibi geldi bana. Aksine bunca yıl katlandın bir kaç ay daha katlansaydın gider ayak bunlar konuşulmasaydı gibi bir durum sezdim. Ama inanın hayatım anlamsız zor. İnsan odasına girip çıkarken corabindan terliğine kadar her şeyi değiştirip sonra odada işi bitince tekrar her şeyi değiştirip evin içine girer mi

Daha fazla zorlanmayayım ama onu da kırmayayim diye elimden gelen her şeyi yapıyorum ama yok yani olmuyor artık gerçekten

Madem bu kadar rahatsizdiniz niye bunca sene birlikte yaşadınız ki? Kedinin sahibinin yanından ayrılması doğru değil. Rahatsız olan kimse o gitmeli evden.
Bu evde ben oturacağım için ben evden gidemiyorum. Tabii ki de hayvanı sahibinden ayrimak gibi bir şey bende istemiyorum ama yani hayvanı da 2 sokak ötedeki nişanlısının evine göndereceğiz zaten

Siz karsi tarafi fazla dusunuyorsunuz.

Aynı şekilde düşündüm. Sizin onu düşündüğünüz kadar arkadaşınız sizi düşünseydi konu şimdiye kadar hallolur, kedi de diğer evde olurdu.

Çift kira ödemeniz, bunun dile getirilmesi ayrıca çok absürd. Sizin kedi mevzusunu dillendirmeniz bir kenara, madem samimiyetinize dayanarak bu teklifi yapacak cüreti buluyorlar (sizde normal buluyorsunuz) sağlığınız söz konusu olduğunda elini taşın altına koymaları daha da normal.

Konuyu doğru anladıysam. Şimdi siz şuan oturduğunuz evin kirasını nişanlınızla ödüyorsunuz. Bu durumda arkadaşınız ev arkadaşı veya kiracı değil sizin misafiriniz olmuyor mu? Bir kaç ay boyunca misafirperverliğinizden faydalanmış olacak. Başka bir alternatifte varken ev sahibinin sağlığını dengesizleştiren bir konuyu halletmeli diye düşünüyorum. Ve bunu dile getirmenizi normal buluyorum.

İki tarafta evlilik sürecinde yoğun bir tempodasınız. Bir kaç ay dişimi sıkayım derken astım atakları ve hastane-ev arası mekik dokurken en tatlı dönemlerinize extra zorluk eklemiş olacaksıniz.

Bende tam olarak böyle düşündüm kira konusu hariç. Aramızda bu tarz şeyleri söyleyip teklif edebilecek samimiyetin olduğunu düşünerek bende ona bu teklifi sundum. Tabii ki ay hadi evden yollayalım çok iyi oldu bende bunu bekliyordum gibi bir tepki beklemiyordum karşı taraftan ister istemez üzülür çünkü gerçekten evlat gibi oluyorlar.

Ama diğer yandan kendime bakıyorum, gerçekten bir kaç ay daha dayanacak halim kalmadı. Sürekli ciğerlerim hırıldıyor, sürekli öksürüyorum. Ofis ortamında çalışıyorum insanlar haklı olarak benden uzak duruyor aman hasta olmayalım diye. Böyle gerçekten kendimi bitli pasaklı çocuklar gibi hissetmeye başladım. İki taraf içinde zor bir süreç bilemiyorum

valla burdan bakınca aranızda iyi bi arkadaşlık var gibi durmuyor
ev hayvanlarına sağlık anlamında olumsuz reaksiyon verebiliyor vücut bunda bi sorun yok
ama sen orda afedersin ama geberirken kendisinin çözüm sunmaması sence iyi niyetli mi ?
ki bu noktada çözüm kendisinin kedisiyle beraber senin yanından taşınması olacaktı
kedi alerjisi bi dönem bende de olmuştu ve ben tedavi oldum geçici bişeydi
ve doktorum bana, kişi astım hastası değilse kediyi evden gönderin gibi tavsiyeler vermiyoruz
ilaçlarla üstesinden gelmeye çalışıyoruz vs demişti
ki sen astımdan bahsediyorsun bu çok ciddi bişi
ama arkadaşın bu duruma sessiz kalmış
ayrıca şuan yaptıkları kira teklifi de aşırı saçma
neden elalemin kirasını nişanlın yüklensin ki?
şuan yapılacak en mantıklı şey kızın kedisiyle beraber nişanlısına veya başka bi yere taşınması
enayi gibi kimsenin kirasını ödemeyin ya bence ne münasebet
zaten kediyi kızın nişanlısının evine tek yollamanız kedinin psikolojisini mahveder
ona da yazık
sen konuş bu kızla toplasın eşyasını gitsin
ama güzellikle ama başka türlü
nişanlına da müdahaleci falan demişler ama kimse kusura bakmasın bende evleneceğim insanın sağlığını düşünürüm

Bu evde ben oturacağım için ben evden gidemiyorum. Tabii ki de hayvanı sahibinden ayrimak gibi bir şey bende istemiyorum ama yani hayvanı da 2 sokak ötedeki nişanlısının evine göndereceğiz zaten
Siz zaten niyetlenmissiniz göndermeye, arkadaşınızın yerinde olsam ikinizlede görüşmem. Bence bunu göze alarak adim atın

Konuyla alakalı bende doktora gittim görüştüm bir tedavisi varsa uygulayalım diye. Ama herhangi bir tedavisi olmadığını söyledi doktor. Sadece istersem belirli dozlarla alerjeni az az vücuduma verip o şekilde tolere seviyesini artırabileceğimizi ama bunun yıllar sürebilen bir süreç olduğunu anlattı. O dönem mantıklı gelmişti tedavi için görüştüm ama o dönemde doktor evde kedi varken bunu yapamayacağımızı söyledi. Vücudum zaten halı hazırda kediye çok tepki verdiğini birde üzerine o tarz bir tedaviye başlarsak anafilaktik şoka girip olebilecegimi söyledi bende hal öyle olunca aşı tedavisine hiç başlamadım. Siz nasıl bir tedavi görmüştünüz?

Niye böyle bir şey yapıyorsunuz ki? Size de yazık değil mi? Herkes oturduğu evin kirasını ödesin

Kira konusunda nasıl düşündüğünüzü anlayabiliyorum. Bununla beraber, gerçekler diye bir şey var.

Şimdi siz kirayı bölüşüyor olsaydınız, ve sebepli/sebepsiz kediyi gönderelim deseydiniz makul olan o evden sizin ayrılmanızdı. Bu durumda insiyatif arkadaşınızda, sizin pek yorum, müdahale hakkınız yok. Neden? Parasını verdiği evde eşit haklara sahipsiniz.

Hiçbir mecburiyetiniz yokken kirayı siz vetiyorsanız, birkaç ay sonra çıkacağım, beni bu süreçte idare edin diyen insan misafir konumunda. Ev sahibi olarak tabii ki bunu talep etmek hakkınız. Arkadaşınızın nişanlısının kurduğu cümleye dikkatinizi çekmek istiyorum "Herkes kendi oturacağı evin kirasını ödesin"
Ev üzerindeki haklarından paralarını çekip feragat etmiş oldular. Bir zahmet sizi öksürmeden konuşturamayacak hale getiren bir konuda da trip yapmasınlar. Öksürüğün hayat kalitesini nasıl düşürdüğünü çok iyi biliyorum. Senede bir mevsim perişan ediyor beni. Siz devamlı maruz kalıyorsunuz çok çok zor. Ayda iki kere hastanelik olmak nereden baksanız anormal.
Arkadaşınızın samimiyeti bana geçmedi açıkçası.

O zmn siz evden gideceksiniz veya açık açık arkadaşınıza git diyeceksiniz. Bu parayı veren düdüğü çalar tavrı hoş değil nisanlinizin tavrı hiç hoş değil
Parayi veren tabiki dudugu calar ne yanlis bir düşünce ya. Kiz arkadas kira odemeden o evde oturacaksa elbette ki kirayi odeyenlerin istekleri olabilir. Kim kime bu iyiligi yapar bu devirde. Bir yemek ismarlamak bile luks iken simdi bedava evde oturacak hemde kedisiyle yasayacak. Ama kirayi odeyenler birseyden rahatsiz olunca memnuniyetsizlik duyacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…