Yanlış Düşünen Ben miyim?

Ahahha kızı olur mu hiç kediyi kabul etmiyor. Onun sorumluluğunu almak istemiyo

Bilemiyorum bende böyle bir istekle gidince burada bir kaç kişinin dediği hesap oldu parayı veren düdüğü çalar tavrı dedikleri şey. Öyle de algılanmak istemiyorum konu para da değil zaten. Sadece gerçekten biraz rahat etmek istiyorum. Ara ara ev arkadaşım ben aşırı kötü olduğum zamanlarda yollarım belki biraz diyordu ama bu zamana kadar kediyi hiçbir yere yollamadik. Yetmezmiş gibi benimde sizin gibi bahar alerjim var hem kedi hem bahar üst üste gelince ben zaten insanlıktan cikiyorum kelimenin tam anlamıyla. O mevsimlerde çözümü kediyi tras ettirmekte buldular. Bana bu da saçma geldi hayvana da eziyet ve işin sonunda hiçbir çözüme de kavuşmuyor durum.

Ben eziyet çekiyorum üzerine hayvan eziyet çekiyor ama aynı alerjik durum devam ediyor falan. Sonra onlarda üzülüyor hayvanın haline ara ara bana laf sokuyorlar yazık hayvanı da tıraş ettirdik diye djjdkd. Ne bileyim ya çok saçma yönetmişiz bu süreci şimdi düşününce
Bence siz çok iyi niyetlisiniz,ama karşı taraf öyle degil

Yani bunu arkadaşınız ve nişanlısı düşünmeli o zaman. Arkadaşınızın nişanlısı fazla fikir beyan etmiş.

Köpeğimi ne kadar sevdiğimi kelimelere dökemem benim için çocuğum gibi. Kedi tek başına gidemez hayvancağıza yazık sahibini arar özler anlamaz. Böyle bir durumda sizin teklifinizi ne kadar hoş bulmasam da hayvanımı alır nişanlımın yanına giderdim. Zaten insan hayvanının özgür olamadığı ortamda rahatsız oluyor ya, o istenmeme enerjisi beni kötü etkiliyor mesela. Kendim kalmak istemezdim diye düşünüyorum. Maddi güçlük gibi bir durum yoksa sizi hasta ettiği göz önüne alınmalı ve mecbursunuz gibi davranılmamalı.
Valla soylemiyeyim soylemiyeyim dedim ama,bı enayi siz misiniz adamlarin dayalı döşeli evi var,nişanlı kediyi istemiyor,sen yataklara düşecek kadar hasta olduğum halde ses cikarmamissin,üstelik bu süreçte nişanlısının yerine senin nişanlinin kirayı ödemesini istiyor,bu ne rahatlık ya,gelip böyle bişey söyleme cesareti olan kisiler ancan milleti enayi yerine koyan bı akıllı onlarmis gibi düşünen zihniyetler oluyor,ve bunu sizin naifliginizi kullanarak yapmislar

Bekledi aslında ama beklediği gibi bir cevap alamadı o konuda da eli kolu bağlı kaldı anlıyorum onu da. Ama bir şekilde ikna etmesi gerekiyor diye düşünüyorum çünkü zaten günün sonunda kedi o evde onlarla yaşayacak benimle kalmayac
Evlenince kediyi atarsa arkadaşınız hiç sasirmam

Yazacaklarıma benzer şeyler yazılmış ama dayanamayacağım, yazacağım.
Birincisi kirayı nişanlınızın ödemesi kadar saçma birşey duymadım. Karşı taraf uyanıklık yapmış, durum tam da anlattığınız gibiyse.
İkincisi arkadaşınız bunca zaman çektiğiniz eziyete duyarsız kalmış. Benden veya benimle alakalı birşeyden ötürü karşı taraf bu kadar eziyet çekse ve sesini çıkarmasa bile ben huzursuz olup bir çözüm yoluna giderdim. Herkes siz söyleseydiniz o zaman demiş de çekindiniz diyemediniz diyelim, karşı taraf hiç mi rahatsız olmadı? Kira ve bu konu düşünülünce bencil bir insan canlandı gözümde.
Üçüncüsü nişanlınızı karıştırmanız uygun olmamış bence de. Fikirlerinizin arkasında durmalı ve siz kendi adınıza konuşmalıydınız.

Bu eziyeti daha fazla çekmeyin derim. Madem orası sizin evlenince de yaşayacağınız ev gidecek olan siz değilsiniz diye düşünüyorum. Ayrıca gitmeye kalksanız arkadaşınızın kirasını kim ödeyecek? Zira şu an bedava oturuyor.

Yazacaklarıma benzer şeyler yazılmış ama dayanamayacağım, yazacağım.
Birincisi kirayı nişanlınızın ödemesi kadar saçma birşey duymadım. Karşı taraf uyanıklık yapmış, durum tam da anlattığınız gibiyse.
İkincisi arkadaşınız bunca zaman çektiğiniz eziyete duyarsız kalmış. Benden veya benimle alakalı birşeyden ötürü karşı taraf bu kadar eziyet çekse ve sesini çıkarmasa bile ben huzursuz olup bir çözüm yoluna giderdim. Herkes siz söyleseydiniz o zaman demiş de çekindiniz diyemediniz diyelim, karşı taraf hiç mi rahatsız olmadı? Kira ve bu konu düşünülünce bencil bir insan canlandı gözümde.
Üçüncüsü nişanlınızı karıştırmanız uygun olmamış bence de. Fikirlerinizin arkasında durmalı ve siz kendi adınıza konuşmalıydınız.

Bu eziyeti daha fazla çekmeyin derim. Madem orası sizin evlenince de yaşayacağınız ev gidecek olan siz değilsiniz diye düşünüyorum. Ayrıca gitmeye kalksanız arkadaşınızın kirasını kim ödeyecek? Zira şu an bedava oturuyor.
Haklısınız nişanlımı öne sürerek konusmasaydım çok daha iyi olabilirdi. Tabi ki de gidecek olan ben değilim şu an için o sebeple evden ayrılan ben olmuyorum zaten

Ağır kediciyimdir. Senelerce kedim de oldu. Ama son zamanlarda kedi sevince hapşırma gözlerin şişmesi gibi şeyler yaşıyorum. Ve artık kedili eve gidemiyorum bu nedenle. İnsanlar yaşamadan atıp tutuyor. Çok kötü bir şey alerji.
Ayrıca neden sizin nişanlınız kızın kirasını ödüyor ki. Çok absürt. Onun nişanlısı zaten tek yaşıyorsa gitsin yerleşsin adamın evine madem para ödeyemeyecek.
Haklısınız konu sahibi. Siz kira işini kabul etmekle zaten büyük fedakarlık etmişsiniz. Hem para ödeyip hem üstüne işkence çekmeyin zaten.
Ben başta parayı kabul etmez sen git ödediğin evde kal canım derim. Bir akıllı onlar mı?

Ağır kediciyimdir. Senelerce kedim de oldu. Ama son zamanlarda kedi sevince hapşırma gözlerin şişmesi gibi şeyler yaşıyorum. Ve artık kedili eve gidemiyorum bu nedenle. İnsanlar yaşamadan atıp tutuyor. Çok kötü bir şey alerji.
Ayrıca neden sizin nişanlınız kızın kirasını ödüyor ki. Çok absürt. Onun nişanlısı zaten tek yaşıyorsa gitsin yerleşsin adamın evine madem para ödeyemeyecek.
Haklısınız konu sahibi. Siz kira işini kabul etmekle zaten büyük fedakarlık etmişsiniz. Hem para ödeyip hem üstüne işkence çekmeyin zaten.
Ben başta parayı kabul etmez sen git ödediğin evde kal canım derim. Bir akıllı onlar mı?
Çok geçmiş olsun gerçekten çok zor bir şey. Kira konusunda bilemiyorum çok sıkıştılar herhalde ondan böyle bir ricada bulundular yoksa bu zamana kadar hiç böyle bir şey konuşulmadı. Bende yardımcı olunur diye düşündüm

Yorumlar şaka mı ya? Hem evin kirasının tamamını ödeyeceğim, hem kira ödemediği evde aylarca yaşayacak hem de sağlığımdan olacağım. Herkes anasının gözü olmuş bu devirde. Böyle maddi yönden zorlayıcı bir şeyi rahat rahat isteyen insana ben neden sağlığımı ilgilendiren bir konuda istekte bulunamayayım? Bir zahmet kirasını ödediği eve taşınsın. Kedi sahibi biri olarak söylüyorum ağır alerjiniz varsa bu kadar süre beraber yaşamanız bile hata. Ciddi sonuçları olabilir.

İyi de bu kira olayını gerçekleştirirseniz bir tek arkadaşınız karlı çıkacak.
Siz aynen devam.
Öteki nişanlı adam zaten ödüyor.
Ev arkadaşınız nişanlısına katkı yapar veya yapmaz.
Sizin nişanlınız durduk yere kira ödemeye başlıyor falan.
Abes bir anlaşma.
Ve siz bu abesliğe madem öyle sen de kedini gönder diyorsunuz.
Hayvan sevmez değilim.
Ama evde hayvan besleyecek kadar hayvansever de değilim fakat bu bana bile fazLa geldi. Siz kedisine karışamazsınız.
Sağlığınızı etkiliyorsa evden gidersiniz.Çekmek zorunda da değilsiniz elbette.
Ne münasebet kadın evlenince oturacağı evden neden gitsin? Eskiden kirayı ortak ödüyorlarsa ev ortaktır haliyle karışamaz ama kiranın tamamını ödüyorsa ev onundur ve karışabilir. Çok basit bir mantık. Hem kirayı ödesin, hem hasta olsun bir de ayaklarını yıkasın isterseniz.

Yorumlar şaka mı ya? Hem evin kirasının tamamını ödeyeceğim, hem kira ödemediği evde aylarca yaşayacak hem de sağlığımdan olacağım. Herkes anasının gözü olmuş bu devirde. Böyle maddi yönden zorlayıcı bir şeyi rahat rahat isteyen insana ben neden sağlığımı ilgilendiren bir konuda istekte bulunamayayım? Bir zahmet kirasını ödediği eve taşınsın. Kedi sahibi biri olarak söylüyorum ağır alerjiniz varsa bu kadar süre beraber yaşamanız bile hata. Ciddi sonuçları olabilir.
Çok haklısınız sonuçları hakkında çoğu doktorla konuştum hepsi alerjik astıma çevirebileceğini söyledi keza çevirdi de. Ama çok şükür alerjen evden uzaklaşınca bu durum geçecekmiş sadece yoğun alerjene maruz kaldığım durumlarda yaşayacağım bir durummuş. Tek sevindigim kısmı bu alerjik astımın tedavi edilebilir olması. Ama o da gün geçtikçe kötüleşiyor ister istemez. Başlarda bağışıklığım düşük ondan hasta oluyorum sanıyordum ama doktorum alerjinin beni hasta ettiğini söyledi o günden beri zaten kediyle artık yaşamamam gerektiğini biliyordum ama olabildiğince idare etmeye çalıştım. Ki bu durumu ev arkadaşıma anlattım doktorun söylediği her şeyi ama o hiç gitmesi üzerine bir şey söylemeyince bende sesimi çıkartmadım. Yanlış yaptım farkındayım ama ne bileyim

Siz ve nişanlınız milyoner misiniz? daha saçma bir ev arkadaşlığı teklifi duydum mu hatırlamıyorum. Hayır arkadaşınız ve onun nişanlısı da nasıl utanmadan böyle bir şey teklif edebiliyorlar ki
Kadın hastanelik olmuş umrunda olmamış. Şöyle bir şey başıma gelse küplere binerim.

Kiraya karşılık kedi gitmesi konusunda anlaşabildiniz mi? Son durum nedir?
Şu an için olan bir şey yok o gün konuştuk ve bu şekilde havada kaldı. O günden beri de görüşemedik zaten sürekli bir yerlere gitme durumumuz oldu. Bakalım ikimizde evde olduğumuz bir gün tekrar konuşacağız bu konuyu

Şu şekilde, ben ve nişanlım benim ev arkadaşımla oturduğum evin kirasını ödeyeceğiz. Onlarda ilerde oturacakları evin kirasını ödeyecekler ya konu zaten kira ödenmesi ya da ödenmemesi değil bu benim ya da nişanlımın dert ettiği bir şey de değil zaten
Burada bir karışıklık yok mu ya. Ev arkadaşın her halükarda da bedava oturuyor sizinle saçma değil mi

Bilemiyorum belki de biz yanlış hareket etmişizdir dediğiniz gibi. Ama ben hala parayı veren düdüğü çalar fikrinize katilmiyorum çünkü başından beri bu evde evin içindeki her eşya da bana ait ve hiçbir zaman bunun üzerine bir hakimiyet kurma çabam olmadı, olamaz da
Benim sağlığımi düşünmeyen ve belesci bir arkadasim olmazdı benim ya çok safsiniz yada hiç arkadaşınız yok baska yazık değil mi bu kadar sömürülmeye

Ne münasebet kadın evlenince oturacağı evden neden gitsin? Eskiden kirayı ortak ödüyorlarsa ev ortaktır haliyle karışamaz ama kiranın tamamını ödüyorsa ev onundur ve karışabilir. Çok basit bir mantık. Hem kirayı ödesin, hem hasta olsun bir de ayaklarını yıkasın isterseniz.
Farkındaysanız kira olayına olumsuz bakmışım zaten. Konu sahibi zarar edecek çünkü.
Gerilmenin anlamı yok, konu sahibi bu kadar tepki vermedi 😒

X