Yanlış Düşünen Ben miyim?

Şimdi tüm kirayi siz odeyeceksiniz diye birden kediyi gondermek istemeniz hoş olmamis.
Ama arkadasiniz da bencil.
Benim iki kedim var, hayvanlari severim. Arkadasim surekli astim krizine girip bronsit olsa kedimi erkek arkadasimin evine goturur orada ilgilenirdim. Neticede evlendikten sonra o kedi zaten orada yasayacak. Bu sokaga atmak degil.

Arti kizin kira vermek istememesi, erkek arkadasiniza odetmek istemesi bencilliginin ikinci kaniti. Ne munasebet? Gitsin nisanlisiyla yasasin ozaman.

Şimdi tüm kirayi siz odeyeceksiniz diye birden kediyi gondermek istemeniz hoş olmamis.
Ama arkadasiniz da bencil.
Benim iki kedim var, hayvanlari severim. Arkadasim surekli astim krizine girip bronsit olsa kedimi erkek arkadasimin evine goturur orada ilgilenirdim. Neticede evlendikten sonra o kedi zaten orada yasayacak. Bu sokaga atmak degil.

Arti kizin kira vermek istememesi, erkek arkadasiniza odetmek istemesi bencilliginin ikinci kaniti. Ne munasebet? Gitsin nisanlisiyla yasasin ozaman.
Yani aslında bu kira olayı biraz bu konuyla alakalı patlama noktası oldu gibi bir şey. Hoş mu değil mi bilemiyorum tartışmaya açık bir konu benim için karşılıklı talep ilişkisinden ibaretti. Çok şükür sonuca bağlandı ama artık biraz rahat nefes alabilirim

Şu şekilde, ben ve nişanlım benim ev arkadaşımla oturduğum evin kirasını ödeyeceğiz. Onlarda ilerde oturacakları evin kirasını ödeyecekler ya konu zaten kira ödenmesi ya da ödenmemesi değil bu benim ya da nişanlımın dert ettiği bir şey de değil zaten
Çok saçma değil mi?bunun size faydası ne peki.sirf onlar kirayı rahat ödesin diye kızı niye bedavaya oturtuyosunuz

Çok saçma değil mi?bunun size faydası ne peki.sirf onlar kirayı rahat ödesin diye kızı niye bedavaya oturtuyosunuz
Nişanlısı böyle bir talepte bulunup, sıkıştırmış o da ben zaten hayır derim diye en son dayanamayıp bana anlatmış. Bir garip durum bende farkındayım da öyle bir şeyler

Bu kısım çok saçma değil mi. Neden durduk yere böyle bir iyilik yapacaksınız. O zaman kız da nişanlısının evine tasinsin.
Zaten taşındıktan sonra hiçbir sorun kalmıyor ki. Benim nişanlım her koşulda bu evin kirasında bana yardımcı olur zaten biliyorum. O da yüksek ihtimalle öyle düşünüp ondan tamam dedi

Bence kediyi evden gönderme fikri iyi değil. Baştan kedili evde kalmama veya bir noktada evi ayırmanız gerekirdi. Düğüne az kaldıysa bir süre daha idare edin. Aslında nişanlısı bakabiliyorsa arada ona göndermesi iyi olur ama sahibini arayan bir kedi ise o açıdan da zor olabilir.

Zaten taşındıktan sonra hiçbir sorun kalmıyor ki. Benim nişanlım her koşulda bu evin kirasında bana yardımcı olur zaten biliyorum. O da yüksek ihtimalle öyle düşünüp ondan tamam dedi
Ama sizin bütçenize zarar. Nisanliniz sizin kirayi ödeyene kadar evine ayrı eşya falan alır. Yada nisanliniz diğer damatin evine taşınır falan anca öyle bir denge olur. Diğer türlü gereksiz bir haraket bence. İnsanlar da ne uyanik. Ben demeye utanırım.

Nişanlısı böyle bir talepte bulunup, sıkıştırmış o da ben zaten hayır derim diye en son dayanamayıp bana anlatmış. Bir garip durum bende farkındayım da öyle bir şeyler
Bunlar utanmasa nişanlımın kirasını da siz ödeyin diyecek.kediyi bosverin kızı gönderin,yaptığı resmen utanmazlik.ne alaka elin adamına benim yerime kira ode demek

Bence kediyi evden gönderme fikri iyi değil. Baştan kedili evde kalmama veya bir noktada evi ayırmanız gerekirdi. Düğüne az kaldıysa bir süre daha idare edin. Aslında nişanlısı bakabiliyorsa arada ona göndermesi iyi olur ama sahibini arayan bir kedi ise o açıdan da zor olabilir.
İdare edilecek boyutu çoktan aştım artık maalesef.. Taşınma konusunu da eski yorumlarda da söylemiştim bu evde ben oturacağım için taşınmak gibi bir durumum olamaz. Nişanlısının evine göndermeyi teklif ettim zaten kediyi ama nişanlısı bunu da kabul etmedi

İdare edilecek boyutu çoktan aştım artık maalesef.. Taşınma konusunu da eski yorumlarda da söylemiştim bu evde ben oturacağım için taşınmak gibi bir durumum olamaz. Nişanlısının evine göndermeyi teklif ettim zaten kediyi ama nişanlısı bunu da kabul etmedi
Onu anladım zaten o yüzden idare edin diyorum. Kediye nasıl bir cozum bulursunuz bilmiyorum ama bence kirayı o evde kim oturuyorsa o öder. Yani siz ve ev arkadaşınız ödemeli. Diğer sayfalara bakamadim şimdi bakacagim

Diğer damat cok uyanık. Nasıl olsa 3-5 ay sonra siz birlikte kirayı ödeyeceksiniz diye size odetiyor. Kendi kirasını kendi nisanlisindan talep ediyor. Ama nasılsa 3-5 ay sonra bu kedi burada yaşayacak diye idare etmeyi bilmiyor. Sadece hastalık sebebiyle ugradiginiz maddi zarar bile bir kalemdir bence. Bir de üstüne kirayı ödemek. Üstelik sebep çok saçma.

Bu ancak şöyle bir durumda mantıklı olurdu. Bu evi ikiniz tutmuş olurdunuz. Nişanlı ciftten biri bu evde kalacak ve kira avantajını yaşayacak kişi olurdu. Diğeri de düğünden önce ev tutmak gerektiği için evini tutardı. Boş ev kaliyor ya bir süre. Sen idare et ben zaten ev avantajını sana verdim. Ben diğer dairenin kirasını ödüyorum derdi. Bu şekilde olsa anlardım. Üstelik siz evi aynı anda da tutmamissiniz. O gelmiş sizin eve yerleşmiş.. millet eşyalı ev diye kirayı bile karşı tarafa daha fazla odetiyor. Tamam bu kadar olmayın da neden üçünüz diğer damatin bekar evini ödeyeceksiniz ki. Nişanlı olmasa bile hersekilde o evde yasamiyormuydu bu adam.

Yani arkadaşınız gönül bağınız olan, derin bir dostluk duygusuyla sevdiğiniz biridir, anlarım. Ama neden ortak kullanılan ve eşyaları size ait olan bir evi, kirasının da tamamını ödediğiniz halde bir başkasıyla paylaşasınız ki? Üstelik böyle karşılıksız bir iyilik yaptığınız biri, sizin sağlık durumunuzla ilgili bir çözüm üretmeye de çalışmıyor. Bunlar kediyi de size kaktırır giderler benden söylemesi.

Bakalım yani birlikteyken de istemeyecekse zaten bu sorun evlenince de ortaya çıkacaktı. Sanmıyorum öyle bir zorlama olacağını
Konuyu başından beri takip ediyorum.Konunun başlangıcinda da sizi ve nişanlınızi haklı buldum.Arkadasinizin nişanlısı ilerde de kediyi istemeyecek bence, şimdiden bahane buluyor.Siz bu kadar yıl tolere etmişken, arkadaşınız evlenince kediden vazgeçecek gibime geliyor.Sizin yaşadıklarınız da size kalacak.

X