Yalancının mumu

crn_21

Aslan anası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
3.221
3.866
36
Kızlar merhaba. İçinden cikamadigim bir konuda fikir almaya geldim. 2 olay olduğu için biraz uzun olabilir. Benim,oğluma tabiri caizse aşık,45 yaşında,hiç evlenmemiş ve evlenmeyi de düşünmeyen bir görümcem var. Oğlum doğana kadar eşime saplantı derecesinde düşkündü şimdi oğluma öyle, eşime biraz azaldı. Çalıştığı için ikisini de çok sık göremiyor. 2 hafta önce cumartesi denize gidelim paşamla denize girmek istiyorum diye yırttı kendini. Gittiğimizde de bebek gören ufak çocuklar gibi davrandı durdu. Sürekli "bana verin,ben tutayım,benim kucağımda dursun" diye saçmaladı. Eşim de guvenemeyip çok vermedi diye aşırı bozuldu hatta. Oğlum bu olaydan 2 gün sonra ateşlendi ve sonucunda korona teşhisi kondu. Pazar günü de gorumcenin hasta olduğunu öğrenmiştik. Plajdaki duşun suyundan üşüttüm dedi. Gelin görün ki hafta içi görümce sayesinde tanıdığım bir arkadaşım geçmiş olsun demek için aradı. Kız gorumcenin iş arkadaşı. Kız bana dedi ki "senin görümce cumadan hastaydı siz niye onla denize gittiniz ki" . Ben tabi şok oldum. Yok dedim o pazar hastalanmis. Ben öyle diyince kız da şaşırdı "hayır cuma hastaydı ilaç alıyordu hatta"dedi. Hatta kız benim kaynanayla da konuşmuş. Kaynanada görümcenin cumadan hasta olduğunu biliyormuş. Alerjidir belki diye düşündüm demiş. Bunu eşimle paylasmayi düşündüm ama inkar edeceklerinden çok eminim. Çok kizacagini bildikleri için mümkün değil kabul etmezler. "Kız cuma dışarı çıkalım dedi görüşmemek için öyle dedim" falan gibi bişey uyduracaktir. Ben tam bu olayı sindirmeye çalışırken bu cumartesi yeni bir bomba patladı. Görümce kaynanayla beraber cuma akşam iş çıkışı bize geldi. Paşamızı hastalandığından beri göremiyoruz çok özledik haftasonu sizde kalcaz diyerek Cumartesi sabah bi kalktım görümce yok. Kaynana "iş yerinden mesaiye çağırdılar ağlaya ağlaya gitti" dedi. Bir sürü de detay verdi hatta. Ve gün içinde şansa az önce dediğim kız yazdı yine nasıl oldunuz diye . Bende "seninkini mesaiye çağırmışlar seni de çağırdılar mi" dedim. Bugün mesai yok ki dedi ben tabi yine şok. Öyle diyince kız da ortada bir yalan olduğunu anladı ve benim görümceyi aradı. O da demiş ki "kardeşimin evindeydim ama sabah uyandım bir de baktım ki hasta oluyorum gibi o yüzden apar topar eve döndüm ama bi tek annem biliyor diğerlerine işi çıktı dedik" Görümce sabah kalktığında direk oğlumu alıp sen biraz daha yat biz oynarız demişti bu arada. Ben yatarken gitmiş. Pazar sabahı yine geldi görümce ve akşam üzerine kadar durup gitti. Baya ağzını aradım iş nasıldı vs diye aptallasarak kısa kısa cevaplar verdi,zaten yalan söylerken kendini çok ele verir. Hemen annesi atladı lafı değiştirmeye çalıştı. Şimdi bildiğimi patlatsam belli ki bu iş arkadaşı daha çok işime yarayacak ondan bana bilgi akışı olduğunu bilsinler istemiyorum. Kızla onların bildiğinden daha samimiyiz. Bilmemeleri de işime geliyor. Ama o kadar sinirlendim ki içim içime sığmıyor. Fikirlerinizi almak istiyorum ne yapmalıyım? Muhtemelen korona da gorumceden bulaştı. Hadi oğlan kolay atlattı cok şükür ama biz eşimle baya süründük. Üstelik eşimde alerjik astım var. Allah korusun ya ciddi bişey olsaydı. Düşündükçe çok sinirleniyorum

Görümcenizin görüştüğü biri vardır belki; cumartesi günü onunla buluşmaya gitmiş ancak size söylemek istememiş olabilir. Asıl siz niye görümcenizin iş arkadaşının ağzından laf almaya çalışıyorsunuz ?

Görümceniz yeğenini seviyor diye mi suçlu, kucağına almak istedi diye mi ? Koskoca kadın, küçücük çocuğu da kucağında tutabilir herhalde.

Size laf taşıyan karşı tarafada taşır böyle ilişkiler içten pazarlıklı sürüp gider.ama bir yerde patlar
Denize gitmek istiyorim diye kendini yırttı eee gidemeyiz müsait değiliz bitti aniden biz bebek sevicez diye geldiler aaa bizde bugün plan yapmistik bir saat sonra cikicaz haber verseniz iyi olurdu dersiniz bitti
Böyle işlere girmeyin derim görüncenin iş arkadaşi ne alaka size laf taşıyor e ona da taşıyacak şimdi değilse de ilerde hiç sasmaz siz sınırınızi çizin önce ki ordan kimse görmesin gerisi hallolur.

Görüştüğü biri keşke olsa ama erkeklere öcü gözüyle bakıyor. Kaldı ki görüşmek isteyen olunca vs yada sans vermeye niyetlendiyse gelip anlatıyor zaten bunu saklamaz. İki olayda da benim laf alma çabam olmadı. Kızla gayet normal sohbet ederken çıktı ortaya. Pes peşe böyle şeyler önüme düşünce de haliyle kuruldum çünkü sağlık söz konusu. Fazlaca seviyor,duyulursa uzak dur görüşme deriz korkusuyla hasta olduğunu söylemiyor çok büyük ihtimalle.
Ayrıca koskoca kadın kucağında tutamadı. Çocuk defalarca su yuttu onun kucağında.

Hastalık bulaştırmak kesinlikle tepki verilmesi gereken bir durum ama ordan oraya laf taşımak, imali sorular da hoş değil neden kocaman kadınlar yasak elma setinde gibi davranıyorsunuz. Bilgi akışı dediğiniz şey kadının hasta olması, mesaiye gitmemesi.
Açıkça x den duydum cuma hastaymissin deseydiniz ne gerek var böyle alengirli yalanlara.

Ben hastalık konularında asla iyimser olamıyorum artık maalesef. 35 günlükken virüs kaptı bebeğim. 6 gün hastanede yattık( kimden geçti hastalık bilmiyoruz hala). O gün bugündür ufak boğaz gıcığı olan,hasta olduğunu hissettiğim kim varsa kendim dahil uzak tutuyorum yavrumu, hiçte susmuyorum vallahi çat çat lafı söylüyorum. Bebeğim ufacık hastalık kapıp acı çekeceğine insanların gönlümce sevemiyorum diye kalbi kırılsın. Sizin görümce ve kv de maşallah hasta hasta bebek sevip üstüne yalanlarını kapatıyorlar. Ay bebeğin babası bile olsa kimsenin buna hakkı yok. Konuşun sizde susmayın bebeğinizden önemlimi.

Aslında laf taşıma şeklinde olmadı. İlk olayda cumadan gorumcenin hasta olduğunu biliyorum sanmış çünkü kaynanayla konuşurken kaynana benim yanında olduğumu söylemiş. Ben sen biliyodun sandim o yüzden dedi. İkinci olayda da mesaiden konu açıldı seni de çağırdılar mi diye ben sordum ordan çıktı ortaya. Direk laf taşıma durumu yok yani o konuda temkinliyim.
Dediğiniz hiç bir şey onlara uymuyor bu arada. Bak bi haftasonum var paşamı gorcem vakit gecircem diye günler önceden başlıyor.

Şimdi bildiğimi patlatsam belli ki bu iş arkadaşı daha çok işime yarayacak ondan bana bilgi akışı olduğunu bilsinler istemiyorum. Kızla onların bildiğinden daha samimiyiz. Bilmemeleri de işime geliyor.
yani şu kısmı görünce eşiniz ve bebeğiniz dışındaki herkes bana sinsilik peşinde gibi geldi ama neyse. Siz de dahil.

Hastalık konusunda çok haklısınız ama bunun yolu emrivaki yapıldığında ağızlarına lafı tıkamak.

Bilgi alışverişi kısmını sinsilik yapmak olarak yazmadım. Zaten öyle olması için kızı bu doğrultuda tembihlemem gerekir o topa da girmem bile ama önüme düşüyor olması da ne düşünmem gerek diye düşündürüyor bana.

Size laf taşıyan o ortak arkadaşınız emin olun gorumcenizede tasiyordur ajan gibi ne o öyle gelip anlatıp duruyor tamam hasta iken çocuğunuzu sevmeye gelmemeliydi dusuncesizlik etmis olabilir fakat sonuçta eşinizin kiz kardeşi cocugunuzun halası ayrıca çocuk olmadan önce eşinize çok düşkün yazmissiniz çocuk doğtuktan sonrada çocuğunuza düşkün olmuş ben burda biraz kıskançlık seziyorum kusura bakmayın. çalıştığı için çok sık göremiyor zaten diyorsunuz eee daha ne sorun ne komple gorumceyi hayatinizdan çıkarmak mı nedir yani derdinizi tam olarak anlamlandiramadim ben

NOT: BENDE GORUMCEYİM VE HALA OLMAK İÇİN CAN ATIYORUM ( ikizlerim var bu arada :)
GORUMCELER TOPLANMA BUTONUYUM

Hasta olup benden ve eşimden saklamasina aşırı takıldım ben zaten. Yalanı söyleyen o. Ben x den duydum cuma hasta olduğunu desem asla kabul etmeyecek ki. Çünkü suçu 2ye katlanmış olacak. Ortaya da cikaramiyorum işte o nedenle.

Anladım siz temkinli olunda üzülmeyin sonradan.
Sinirlari siz net cizerseniz keskin bir şekilde ordan giremezler denerler defalarca ama kararlı ve net durursaniz alisirlar başladı günler önceden değil mi pek umursamayin tam bir gün önceden yarın müsait değiliz misafirimiz var seni haftaya bekliyoruz yine ısrar etti bir sonra ki hafta hiç haber vermeyin çıkın gidin kapıda öylece kalsın aaa habersizi geldin evde değiliz planımız vardi buna ısrarla devam edin hayat sizi siz onu nasıl cizerseniz karşınizdeki insana ne kadar izin verir ya da vermezseniz o kadar dahil olur sınırlar adinda çok güzel bir kitap var muhakkak okuyun farkındalığınızi çok artırır.

Bence sen böyle ağlayarak kocana olanı biteni anlat. Korona haliyle bebeğe hastalığı bulaştıran, birde zırt pırt gelmeye kalkan görümce bunu hak ediyor.

Gorumceleri ususturmeyin başıma nolur bizimki normal değil çok uzun uzun anlatmam yada direk görmeniz lazım ne dediğimi anlamanız için. Basit bir örnek vereyim yeterli olur mu bilmem. Bebeğimi salincagindan alırken başını salincagin demirine degdirmis geçen gün (çarpma değil değme) oturup kendini tokatlamaya başladı ya carpsaydi diye. Esprisine değil ha ciddi ciddi tokatladı. Yani durumun kıskançlıkla alakası yok

Görümceniz de kv de korkunç insanlar. Torunlarını hiç düşünmemişler, hastalık çekmesine göz yummuşlar. Ben olsam hemen o an yüzleşirdim ve çok sert çıkardım. Hem de bir süre ayakları kesilirdi evimden ne güzel diye düşünürdüm. Tabi siz haber kaynağım daha önemli, onu kaybedemem diyorsanız bilemem

Son düzenleme:
Görümceniz evlense de bu yaştan sonra çocuğu olması çok çok zor. Yeğenine sevgisini veriyor. Bu konuda biraz daha empati yapıp daha anlayışlı olun bence.

Yeğenini çok sevdiğini göz önünde bulundurarak söylüyorum bile isteye hastalık bulaştırmamıştır. Hasta olduğu halde çocukla temas etmesi kesinlikle hatalı bir davranış. Ama sonraki gelişinde hasta olduğunu fark edince kendisi gitmek istemiş, demek ki hatasının farkına varmış.

Bir daha böyle bir durum yaşarsanız bence konuşun, ama şimdilik ses etmeyin. Ben hatasını anlamış ve ona göre davranıyor diye düşünüyorum.

Başka huylandığınız sevmediğiniz huyları varsa bilemem tabii ki ama yazdıklarınıza göre yorum yaptım.

Çok seviyor demekki birde çocuğu yok ekstradan bir sevgi sanırım. Ama peki hasta olduğunu bildiği halde neden bebeginizi sevmeye geliyor madem bisey olacak diye ödü kopuuyorsa?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…