Yabanci sevgilimi (narsist) annemle nasil tanistircam?

Sizi manipüle ediyor bundan sonrası için izin vermeyin lütfen. Anne rolü kız çocuğu için çok önemlidir, maalesef bende o yuklugu yaşıyorum yaşın kaç olursa olsun. Bazen üzülüyorsun bazen neden böyle diyorsun ama alışıyorsun.
Ben annemin beni manipüle etmesine hiçbir zaman izin vermedim ve bu onu daha çok çıldırtıyor ama bana yansıtmıyor arkamdan konuştuğunu duyuyorum ama önemsemiyorum. Sizde görmezden gelin.
evet, gercekte yasin kac olursa olsun, sonsuz bir bosluk var ve onu hic kimse doldurarmiyor. Tesekkür ederim, bende dinlememeye calisiyorum:KK47:
Eskiden babamla cok fisilardi arkamdan. Ama kapim kapanmiyor zaten her kelimeyi duyardim. Bazen is arkadasim kendi kendisine konusurken fisildiyor, tüylerim resmen diken diken oluyor.

kardesinin sinavindan sonra aciklarsin. Zor günlerini atlatmissin sana sarilabilsem 🥲 . Artik kücük cocuk degilsin 27 yasinda olgun cagina girmis bir bireysin. Erkek arkadasinizla anlasabiliyorsaniz evlilik gibi niyetiniz varsa ailen karsi ciksa da cikmasada hayirlisi olsun baktin karsi cikiyorsa kendi kendinize ufak bi nikahla yuva kurarsiniz.. annen bir sosyal cevresi yok bir topluma ayak uyduramiyor. bazilari böyle kapali kutularda uzun süre yasami sürdürmeye calisiyorlar. Hele türkiyeden kadinlari alip da eve hapsediyorlar almanyadaki türk erkeklere hizmet etmek icin annende öyle muhtelemen bilemem bakacak kendi caresine kendi mutlu degil diye kizini de mutsuz etmemeli bu kadar travma yasatmamali.. kendin mutlulugunu düsün hakkinda hayirlisi olsun ❤️
Cok tesekkür ederim. Bu yorumlari tekrar tekrar okuyacagim. Gercekten desteginiz icin cok tesekkür ederim. <3

İyi diyosunda kitaptada böyle yani
Evet İslam hoşgoru dini ama çocuk ne kadar anneyle buyusede babanın dini baskın geliyor çoğunlukla bu yüzden İslam kadının gayrimuslimle evlenmesini yasakladı ataerkillik değil ki bu.
Kitapta tam olarak nerede yazıyor. Emin ol ülkede kitabı okuyan çoğu kişi anlamını bilmeden ezbere okuyup geçiyor. Önemli olan anlamını bilerek anlayarak ona uygun yaşamak, yoksa oku geç ne anladım bu dan.
Ayrıca bizim ülkede hem Yaratıcıyı hemde dini hep bir baskı ve korku aracı olarak kullanıyorlar. Allah kuluna eziyet etmez neden etmek istesin ki ama sürekli cehenneme gitmekle yanmakla carpilmakla tehdit edilir. Bir cogumuz bu şekilde büyütüldük.
Din diye dayatılan bir çok şey ataerkil zihniyetin ürünü.

evet anneniz-babanız ortalama gurbetçi çift için (dil öğrenmeyeninden hem de) fazla yaşlı gerçekten
asıl onların 45 yaşında olması lazımdı
daha sizden küçük çocuk bile var baya baya geç doğurmuş anneniz Türk ortalamasına göre

bakın iyi yanlara +1 dğer ailede de sorun yok
bence siz bu anne meselesini takmayın yapcak bişey yok çünkü
anneniz ikna olmaz
ufak bir kriz çıkar
sevgiliniz bunu bilsin ailesine de abartmadan anlatsın
gerisini de eğer evlecekseniz gidin kıyın nikahınızı çok uzatmayın -annenize evlenecez demekle evlilik arasını çok uzun tutmayın yani
O nikah kiyma olayi kafama takilmisti, ben evlendigimi akrabalara söylemek zorundamiyim nikahtan sonra? Akrabalardan sadece bi teyzemle (ve iki oglu, onlar arkamda onlara anlatabilmistim) ilisikim var. Baska kimseyle gercek anlamda görüsmüyorum.

Kitapta tam olarak nerede yazıyor. Emin ol ülkede kitabı okuyan çoğu kişi anlamını bilmeden ezbere okuyup geçiyor. Önemli olan anlamını bilerek anlayarak ona uygun yaşamak, yoksa oku geç ne anladım bu dan.
Ayrıca bizim ülkede hem Yaratıcıyı hemde dini hep bir baskı ve korku aracı olarak kullanıyorlar. Allah kuluna eziyet etmez neden etmek istesin ki ama sürekli cehenneme gitmekle yanmakla carpilmakla tehdit edilir. Bir cogumuz bu şekilde büyütüldük.
Evet, gördügüm kadariyla kurani arapcadan okuyo cogu insan - ama arapca bilmiyor? Baski ve korku konusunda katiliyorum...

İyi diyosunda kitaptada böyle yani
Evet İslam hoşgoru dini ama çocuk ne kadar anneyle buyusede babanın dini baskın geliyor çoğunlukla bu yüzden İslam kadının gayrimuslimle evlenmesini yasakladı ataerkillik değil ki bu.
"babanın dini baskın geliyor" ve "ataerkillik değil ki bu" ifadesini aynı cümlede kullanmak da ayrı bir başarı, tebrik ederim.
ataerkillik değilse neden baba dini baskın geliyormuş diyen yok tabi.

neyse ki konu sahibi ben müslüman olmayan adamla evlencem hanımlar nikah düşer mi diye sormamış....

"babanın dini baskın geliyor" ve "ataerkillik değil ki bu" ifadesini aynı cümlede kullanmak da ayrı bir başarı, tebrik ederim.

neyse ki konu sahibi ben müslüman olmayan adamla evlencem hanımlar nikah düşer mi diye sormamış....
Yok orasi beni ilgilendirmiyor :-)sevdigim icin cehenneme gideceksem giderim yani. Konu bu degil dedigin gibi.

Yani şimdi sana ayeti atarım ama dine giriyor diye ceza almayalım
Ben kuranı çok okudum anlayarak aksine arapcasini pek okumam benim için bana ne dediği önemli
Din yaratıcı korkunç değil tabii ama emir ve yasaklar belli bunu inkar edemeyiz ve uymazsak cezası var bu yasaklarda bizim hayatımızı düzene koymak kötülükten uzaklastirmak için tabi
Ben dini çok sorguladım zamanında herşeyi didik didik ettim
Toplumun ataerkil zihniyetine birşey demiyorum cunku sorun o insanlarda din tertemiz emir ve yasakları belli

Yani şimdi sana ayeti atarım ama dine giriyor diye ceza almayalım
Ben kuranı çok okudum anlayarak aksine arapcasini pek okumam benim için bana ne dediği önemli
Din yaratıcı korkunç değil tabii ama emir ve yasaklar belli bunu inkar edemeyiz ve uymazsak cezası var bu yasaklarda bizim hayatımızı düzene koymak kötülükten uzaklastirmak için tabi
Ben dini çok sorguladım zamanında herşeyi didik didik ettim
Toplumun ataerkil zihniyetine birşey demiyorum cunku sorun o insanlarda din tertemiz emir ve yasakları belli
E dinde yasak diyosun damadin musluman olmamasi. Nasi topluma mâlettin simdi bunu?

Eki Görüntüle 3368198
En komik olani babam asla dön demedi, hep anlayisla karsiladi :KK70:
Gavur gavur diyorlar ama dolarlari eurolari yerken gelip burada çatır çatır harcarken sorun yok, annen gibilere irite oluyorum. Annene söyle canım bu gavur memlekette durma dön canııımmmm yurduna sıla hasreti çekmesin yazık.
Ve sakın burdan biriyle evlenmek gibi bir hata yapmayın, benim oturduğum şehir gurbetçi yuvası resmen ve gelinleri damatları burdan akrabadan alırlar giden damatlardan bir halta yaratanı duymadım.

annenizin tamda istediği gibi biriyle evlenmiş olsanız bile bu anneyle her zaman sorun yaşayacaktınız
çünkü sevgilinizden önce de annenizle sorun yaşıyordunuz. zaten anne kız sorunlarınız var buna da bir yenisi eklenmiş
annenizin onayının olmamasını önemsemeyin, babanız nötr kalırsa ve kardeşinizde desteklerse annenizde zamanla alışacaktır.

akrabalarınız da var mı orada? annenizi yumuşatabilecek, sevgilinizin olumlu taraflarını anlatabilecek biri var mı? anneniz başkalarının fikirlerini önemseyen biriyle olumlu yorumları da önemseyebilir. cerrah olacak olması güzel bir tarafı mesela.
son çare olarak herkesin gönlü olsun ailemden olmayayım derseniz eşinizin müslüman oldugunu söyleyin. adetleride uygulayın. zaten önem vermiyormuşsunuz.

O nikah kiyma olayi kafama takilmisti, ben evlendigimi akrabalara söylemek zorundamiyim nikahtan sonra? Akrabalardan sadece bi teyzemle (ve iki oglu, onlar arkamda onlara anlatabilmistim) ilisikim var. Baska kimseyle gercek anlamda görüsmüyorum.

neden çağırmak isteyebileceklerinizi çağırmayı düşünmüyorsun?
görüştüklerini normal çağırın bence ben olsam görüştüğüm kişileri çağırırım
hatta imkan varsa kuzenlerle bi yemek yiyin sevgilinle ya da bi kahve için madem biliyorlar -şehir mesafe vs sorunu yoksa

ben kilisede kıyılan nikah da olsa giderim mesela ama sevgiliniz de inanmıyormuş, siz nikahı nerede kıyacaksınız?

zorunda mısın deyince tabii ki değilsin de görüştüğün kuzenini neden çağırmayasın
nikahtan sonra ben evlendim diye haber verilmez -eğer edetini geleneğini norm olan davranışını soruyorsan. düğün/nikah neyse o haber verilir. gelen gelir gelmeyen gelmez ama düğünü öğrenen evlendiğini öğrenmiş olur yani :KK70:

normalde anne-babalar arar davet eder, davetiye verir bi şekilde iletişim kurar yani.
+ olarak facebook'ta whatapp'de duruma filan koyuyor aileler davetiyeyi, adres filan bakmak isteyen için garanti oluyor. (davetiyelerde iletişim numarası filan da oluyor tr'de)

belki baban isterse birilerini arar kendi bileceği iş (abisi vs?)
sen de kendi görüştüklerini arayabilirsin
sen kendin de davetiye ya da davet edici bi yazı paylaşabilirsin.

Dinsiz olabilirsiniz çok normal ama bence hickimse için yanmaya cehenneme gitmeye değmez😹
Cehennemde yanacağını nereden biliyorsun?Bunca pislik insan müsveddesi varken,çoluğa, çocuğa,hayvana zülm eden varken,çatlayana kadar haram yiyenler varken,bu kız sırf aynı dinden olmadığı biriyle evlendi diye cehennemde mi yanacak?Bir git ya....

Baba herzaman çoğu yerde daha baskındır kabul etsekte etmesekte İslam da buna karşı yasak koymuş
Sizinle tartişmayacam yasaklar ortada açık ve net Arap toplumunun nasıl olduğu da ortada şimdi sen o coğrafyada doğsan sence anai baskın olur babanmi?İslam'da buna göre yasak koymuş.

Karma evliliklere bayılıyorum o evliliklerden doğan çocukların daha zeki olduğuna inanan biri olarak senin bakış açında birinin zaten müslüman bir türk gelenekçi kafada büyüyen biriyle anlaşabileceğini düşünmüyorum.
6 yıldır süren birlikteliğinde belli ki sevgilinde annenin bu nevrotik tavırlarına sabretmiş, görmezden gelmiş.
Bizim akrabalarımızda da iki kadın böyle yabancı erkekle evlendi. Biri Almanya’da Sırp bir adamla ikinci evliliğini yaptı (ilki türktü) ki kadın resmen gençleşti. Bize söylediği “ilk kez kendimi 36 yaşında kadın gibi hissettim” oldu.
Diğeriyse bir yunanla evli çocukları var yine aile yapıları biraz daha bize benziyor onların ama yine de bizim gibi yobaz gelenekçi bakış açıları yok.
Annen maalesef bu nevrotik hareketleriyle asla bir dünya insanı olamaz ve onun aklıyla hareket edersen mutsuzluğa mahkum olursun.

Cehennemde yanacağını nereden biliyorsun?Bunca pislik insan müsveddesi varken,çoluğa, çocuğa,hayvana zülm eden varken,çatlayana kadar haram yiyenler varken,bu kız sırf aynı dinden olmadığı biriyle evlendi diye cehennemde mi yanacak?Bir git ya....
Ne diyosun ve
Kadın diyo sevdigim için yanarim bende değmez öyle düşünme diyorum okuduğunu anla bı önce atlama hemen

X