Ya Evlenelim Ya Ayrılalım Dedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gördüm de hani evler ayrılmış.. beraber evde geçirilen zaman azalmış vs hiç mi rahatsız olmadı
Birbirimizi özlüyoruz tabii ki, ne olursa olsun alıştığımız bi düzen vardı. Ama rahatsız olduğunuz bı durum yok, artık birlikteyken daha kaliteli vakit geçirmeye çalışıyoruz, zamanımızı iyi planliyoruz, birbirimizden daha fazla keyif alıyoruz sanırım. Tabii ben koronadan dolayı fazla sosyalleşemiyorum arkadaşlarımla mesafem uzak olduğundan, şuan bı işim de olmadığı için biraz sıkılıp evimi özlüyorum açıkçası. Ama asilmayacak şey değil, çekip çevirmem gereken bı evin olmayışı benim de omuzlarımdan bı yükü kaldırdı

Burda '' Seven adam nikahı basar, kullanılıyorsun. '' tarzı cümleler kuran hanımlar, bdv de kocalarının sevmediği mutsuzluktan ölen kadınlardan ordu kurabilir; sırf '' yemeğim yapılsın, donum yıkansın, çocuğum olsun da erkek olduğum şüphe kaldırmasın, 30 undan sonra da bekar kalırsam ipsiz sapsız yolsuz kopuk diye bakılırım toplumda, derhal evlenip alfa erkek muamelesi görmeliyim. '' diye evlenen heriflerin üstüne salabilirsem herşey manyak güzel olabilir. Kullanılıyorsun ne demek yav bir de, cinsellik sadece erkeklerin istediği birşey mi?

Sorun evliliğe inanmiyorum,evlenmesek de biribirimizi seviyoruz değil bence.Sizin kararınıza saygı duymaması,sizin duygularınızı önemsememesi.Evlilik de çok kutsal bir kurum değil zaten,karşılıklı bir sözleşme,ama toplumu ve kişiyi koruyan bir müessese.Erkek veya kadın kim olursa karşısındaki kişiden saygı bekler.Sizin kararınıza saygı göstermeliydi ,sizin ona gösterdiğiniz kadar.Sizin adım attığınız kadar ,o da adım atmalıydı.Ben olsam bu adamla ilişkimi bir kere daha sorgulardım.Kendisi yok yere bir duygusallığa giriyor bu da ilginç bir durum.Aklını başına alıp iki kişilik düşünmesi gerekirdi ama sadece kendini düşünüp kendi için üzülüyor,siz bu durumdan nasıl etkileniyorsunuz,ne hissediyorsunuz çok önemli değil gibi.Ben sizin yerinizde olsam bu duruma bozulurdum çünkü herşey sevgi değil bu hayatta,çok da duygusal yaklaşmamak lazım olaya.Bir de ben ne istediğimi biliyorsam neden başkasının istediğine göre hayatımı şekillendireyim ki çok sevdiğim adamda olsa.

Evet kararsız, güçsüz, tıynetsiz bir erkeğe 3 günde 'kapı gibi nikah basmak' çok büyük başarı gerçekten. Erkeği ikna edebler sonra da gururla o nikah cüzdanını havaya kaldırmayı hak ediyor tabi

Kız evlenmek istemeseydi, öyle bir derdi olmasaydı çok haklıydın.

Konuş katibim

Kız evlenmek istemeseydi, öyle bir derdi olmasaydı çok haklıydın.
Şu an öyle bir derdi yok. İş bulma derdi var, kendini geliştirme derdi var. Bi zaman çok sorun etmiş evlenme durumunu, artık etmiyor. Kullanılıyorsun kelimesine ayar oldum; kullanacak adam şu işsiz güçsüz hali ile evlenir kızla, eli mahkum der istediğim ayılığı yaparım der anlatabiliyom mu? Bi de hani diyorlar ya, senden ayrılır başkasını sever 6 aya basar nikahı falan. Sen birini ile yıllardır sev, paylaşımlarda bulun. Ayrıl, 6 aya başka kızla evlen. Senin için desinler ki karısına çok aşık, bak nasıl bastı nikahı. Bu gerçek değil. Yılların yaşanmışlığı birkaç ayda gitmiyor. Nikahı kapanın şanslı olma fikri yani, ne bileyim. İlginç geldi bana.

Aynen öyle. Değmeyecek saçma sapan Kişiler icin boşuna vakit kaybetmeye gerek yok diye düşünüyorum. Herşey evlilik değil mevzu o da değil bence ama bu kişi konu sahibinin onu sevdiği kadar onu sevmiyor bence . Gerçek aşkı ve sevgiyi insan hakkettiği kişi ile yaşamalı ve mutlu olmalı.

Aynen öyle düşünüyorum abla

Hayatımda şimdiye kadar hiç düzeltmedim yazım hatalarını bende yaparım insanlık hali dedim ama senin yazını okurken krize girdim resmen ayaklarımı sallamaktan sinirlenmekten konuyu anlayamadım neden böyle oldu ya hiçte takmazdım halbuki ...

olucak yazmana ifrit oldum mesela keza ağlıycağıma yazmışsın bir yerde özellikle kafana göre kelimelerde ünlü daralması yapmışsın ..yemin ederim takılmam bende hata yaparım ama çok daraldım okuyamadım yahu offff noldu bana böyle daraldım valla

Kararlı ol
O kim ya şımarık
Bide ağlıyor koca adam
Çek git gerekirse
Zaten birlikte yaşıyoruz evliliğe ne gerek var diyordur
Bir gün daha iyisi çıkar diyordur vs vs
Evlenmek istemeyen adam yeteri kadar sevmiyordur benim için net
Haaa her evlenmek isteyen de seviyor diye birşey yok tabi çıkar için evlenen dolu adam var piyasada

Bu bahsettiğin kadınların evlenmesi de genelde o hımbıllardan ayrılır ayrılmaz çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor .

Black Wine konuyu baştan sona okumadım gına getiren yorumlardan sonra devam edemedim. Senin Yazdıklarından çıkardığım şu. Evlilikten korkusu ailelerinde müdahil olacağı( aile ziyaretleri vs vs) bu adam bayramda seyranda akrabalarını aramayen biriyse evliliğin hısımlık konusunda ki çekingenliğini anlayabiliyorum. Mıç mıç olmayı sevmeyen hal hatır sorma ziyaretler vs. Tam ona göre şeyler değil galiba. Yarın birgün evlendikten sonra çevreden çocuk yapın baskısı olacağınıda düşünüyor galiba. E bi yandan kendini geliştirmek istiyor. Bazıları "evli gibi yaşıyosunuz zaten bi imza eksik o mu dert oldu paşaya" şeklinde düşünebilir ama perde arkasıda var işte.

İlahi hata değil ki onlar kasıtlı yazıyorum, konuşma dilim nasılsa burda da onu kullanıyorum,makale yazmıyoruz sonuçta yazı diline sabit kalma zorunluluğum yok :)

Bu bahsettiğin kadınların evlenmesi de genelde o hımbıllardan ayrılır ayrılmaz çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor .

Yukarda da yazdım sanırım terk eden kadın tarafın hemmen acaip bir kısmeti çıkıyor Hımbıl erkek kısmet açmak için her kıza gerek

Güçlü bir kadınsin amenna ama mutlu bir kadın olurmusun bilmem ..ayrilirsan ve sorumluluk sahibi birini bulursan belki olursun mutlu bir kadın çünkü.. ilerde çocuk meselesi var biliyormusun herkesin hamileliği kolay geçmiyor en azından o dönemde sorumluluk alması gereken adam lazım insanin hayatında

Adam evlenmeyince, adamdan ayrılmaya da duygusal olarak gücün yetmeyince ne olacak alternatif yollara dönülüyor. Evlilik bir başarı değil elbette ama evlilik fikrine ağlayarak karşılık veren bir adamla devam ettirmek de başarı değil. Bazen boşanmak başarı bazen evlenmek bazen ayrılmak bazen flört bile etmeden kendini dinlemek. Burada adam yanaşmayınca " yea ben aslında evlenmek istemiyordum " da diyerek kendini mutlu etmeye çalışan basiretsiz bir adamla ilişki yürütmeye çalışan bir kadın var. Seni bırakır evlenir falan filan bunlar boş muhabbet ben onunla evlenmek isterken benimle evlenmedikten sonra gitsin 3 kadınla aynı anda evlensin ne yapayım yani .. bu adamla hala birlikte olmak neden ?

Ben istediğimde benimle evlenmeyen biriyle ilişki sürdürmezdim. Sizi yeterince sevmiyor, sizin ona verdiğiniz önemi o size vermiyor. İlişkimizin dinamikleri falan filan bunlar seven insan bahaneleri hep duyuyoruz. Bir arkadaşınız size böyle bir dertle gelse ne düşünürdünüz biraz dışarıdan bakmaya çalışın ve bence yol yakınken bitirin. İnsana sonradan en ağır gelen şey kendini kandırdığını fark etmek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…