Wir lernen deutsch / Almanca

Ben duolingo dan gidiyorum şimdilik.
Bugün "doğa-genitiv-sıfat" başlıklarını çalıştım. Toplamda 70 başlık var,37 sini tamamladım geriye 33 başlık kaldı. Çalıştığım(öğrenemedim tam) kelimeler:
Das meer, der strand, der regen, der garten, die blume, die sonne, der berg, der baum, das gold, der himmel, die welt, der mond, das feuer, der see, der wald, die chemie, dir luft, das klima, pflanze, der strom, das holz, der stein, das all, stahl, der wind, die atmosphäre, die umwelt, müde, öffentliche, speziellen, freude, gesamte, eigener,hohen, zeitraum, einzelnen, jugendliche,zusätzliche,übrigen

Duolingo süper bi app çok güzel kelime öğretiyor ve cümle kalıpları.. memrise'la desteklersen süper olur.. ben tüm seviyeleri bitirdim duolingo'da, tekrar etmem lazım..

Duolingo süper bi app çok güzel kelime öğretiyor ve cümle kalıpları.. memrise'la desteklersen süper olur.. ben tüm seviyeleri bitirdim duolingo'da, tekrar etmem lazım..
Ooo süpersin. Ben yazarak gidiyorum çok vakit alıyor. Memrise da bakayım. Teşekkürler:KK24:

Elisya Elisya memrise çok hoşmuş:) ama benim dil öğrenmedeki asıl sıkıntım konuşma:/ cümle kurabilme..kelime hafızam iyidir(diye düşünüyorum) memrise kullanıcam kesinlikle,pro üyelik önerir misin memreise için?

Elisya Elisya memrise çok hoşmuş:) ama benim dil öğrenmedeki asıl sıkıntım konuşma:/ cümle kurabilme..kelime hafızam iyidir(diye düşünüyorum) memrise kullanıcam kesinlikle,pro üyelik önerir misin memreise için?

Ben pro üyelik almadım hiç bilgim yok, şimdilik normal kullan istersen memnun kalırsan denersin.. çok farklı deyimler filan da var ilerleyen seviyelerde, zum Beispiel, andere Mütter haben auch schöne Söhne: diğer annelerin de yakışıklı oğulları var.. bunu ordan öğrendim :KK70: elimi sallasam ellisi gibii :KK70:

Ben pro üyelik almadım hiç bilgim yok, şimdilik normal kullan istersen memnun kalırsan denersin.. çok farklı deyimler filan da var ilerleyen seviyelerde, zum Beispiel, andere Mütter haben auch schöne Söhne: diğer annelerin de yakışıklı oğulları var.. bunu ordan öğrendim :KK70: elimi sallasam ellisi gibii :KK70:
Andere Mütter haben auch schönr Söhne :KK45: çok iyiymiş bu :KK48: kendini bulunmaz hint kumaşı sanma demek istemiş sanki:hamarat:

Iyi diyebilsem keske:KK70: sağ ayaktan ameliyat olmuştum ya onu incitmiyim diye uğraşırken sol dizimi incittim:KK70: o da şişti şimdi her iki tarafta da aletler var sinirimden gülüyorum cildircam:KK70::KK70:
Çok fenaaaa:KK43: nasıl hallediyorsun günlük işlerini?

İyiyim canım sen nasılsın?
Ben yine almanca çalışmıyorum makale yazmam lazım bi de kpss'ye çalışıyorum, almanca çalışmaya kafa beyin kalmıyor ama kısa bile olsa yazılar okuyorum hergün.. senin nasıl gidiyor?
Makale ne için? Kpss çok sıkı çalışma ister, aman gevşetme:KK66:
Ben kör topal idare ediyorum:) bütün gün bebekle,işle geçiyor. Akşam o uyuduktan sonra duolingo,kelime ezberi yapmaya çalışıyorum. Ben de youtube dan yazılı dinleme metinleri var,ona başladım yeni. Bilmediğim çok kelime var,cümle yapısı da ama üç beş üç beş böyle ilerler herhalde

Makale ne için? Kpss çok sıkı çalışma ister, aman gevşetme:KK66:
Ben kör topal idare ediyorum:) bütün gün bebekle,işle geçiyor. Akşam o uyuduktan sonra duolingo,kelime ezberi yapmaya çalışıyorum. Ben de youtube dan yazılı dinleme metinleri var,ona başladım yeni. Bilmediğim çok kelime var,cümle yapısı da ama üç beş üç beş böyle ilerler herhalde

Yüksek lisans yapıyorum da ödevim var o yüzden makale yazıyorum.. evet kpss ye iyi hazırlanmak lazım bakalım uğraşıyorum, konu bitirmeye çalışıyorum şimdilik:) sonra hep test çözücem.. almancaya da yolda filan bakabiliyorum o da okuma yapıyorum sadece kısacık :KK70:

X