Wir lernen deutsch / Almanca

Hallo hallo, wie geht's euch.. ich werde ihnen einen youtube kanal empfehlen "Deine Märchenwelt" Ich denke dieser Kanal ist sehr nützlich für die deutch lernen

Ach so.. viel Glück.. was ist dein Job? Ich habe zwei Jahre in Deutschland gelebt und gearbeitet, aber jetzt lebe ich in der Türkei..
Benim bundan sonrasına Almancam yetmiycek:KK45: Ich bin Lehrerin. Elisya az önce senin eski topiği gördüm. Niye döndün sen yaaa:KK35:
Ben geçen yıl kendi başıma ordan burdan biraz çalıştım ama bebekten dolayı ara verince unutmuşum:/ 6 aylık bir kızceğzim var tüm gün bana yapışık:anne:
Benim amacım da testdaf ı geçmek c1 :dua:
Sen naptın? Neden burakıp gittin buraları?
Bana sınav için bi akıl versene? Napayım,nedeyim? Mayıs a kadar, kızım uyuduktan sonra günde 2 saatle falan yapabilir miyim sence?

Benim bundan sonrasına Almancam yetmiycek:KK45: Ich bin Lehrerin. Elisya az önce senin eski topiği gördüm. Niye döndün sen yaaa:KK35:
Ben geçen yıl kendi başıma ordan burdan biraz çalıştım ama bebekten dolayı ara verince unutmuşum:/ 6 aylık bir kızceğzim var tüm gün bana yapışık:anne:
Benim amacım da testdaf ı geçmek c1 :dua:
Sen naptın? Neden burakıp gittin buraları?
Bana sınav için bi akıl versene? Napayım,nedeyim? Mayıs a kadar, kızım uyuduktan sonra günde 2 saatle falan yapabilir miyim sence?

Benim dönme sebeplerim hem ailevi, hem orada işsiz kalmam ve kendimi psikolojik olarak kötü hissetmeye başlamam (heimweh :KK70:) gibi şeylerdi..
ben nisanda telc'e girdim c1 için, sınava çalışma açısından önerebileceğim çok şey var.. ama c1 zor bir seviye ben deli gibi çalıştım geçemedim sınavı, ama telc testdaftan zor diyorlar.. ayrıca ben yapamadım diye sen de yapamazsın diye bir şey yok, benim dinlemem berbattı, yazmada sürem yetmedi çok oyalandım filan..
kursa gittin mi c1'e kadar? ne kadar süre kursa gittin? 2 saat çalışma yeterli olabilir, ama kelime ezberlemeyi bütün güne yaymalısın.. youtube'da "sing mit mir kinderleider" yaz ve onları izle.. altyazılı.. hem bebeğine güzel videolar izletmiş olursun hem de kendin oradaki kelimeleri ve cümleleri öğrenirsin.. hem kolay hem de şarkı oldukları için akılda kalıcı.. kitabındaki alıştırmaları da hiç aksatma.. c1 çocuk şarkılarıyla olmaz tabii ki, c1 için makaleler okuman ve yazman lazım.. onun için de vereceğim linkteki makaleleri okumanı ve çevirisini yapmanı tavsiye ediyorum ve yavaştan senin de bu tarz yazıları yazmanı..
https://schulzeug.at/deutsch/eroerterungen/das-wachstum-der-megastaedte/
dinleme için şu an bi şey öneremiyorum dinlemede berbatım :KK70:

Ich vermisse Deutschland so sehr.. niye böyle oldu :KK70:orada da türkiye özlüyordum :KK70:
Ehehehe:) öyle olur hep. Ben hiç kursa falan gitmedim, daha yolun çok başındayım. Sıfır yani seviyem:olamaz: dediğin makaleler falan oooooo,bakalım nasıl olacak.
Çok sağol öneriler için, inşallah işe yaratırımo_O

Ehehehe:) öyle olur hep. Ben hiç kursa falan gitmedim, daha yolun çok başındayım. Sıfır yani seviyem:olamaz: dediğin makaleler falan oooooo,bakalım nasıl olacak.
Çok sağol öneriler için, inşallah işe yaratırımo_O

O zaman sana Türkçe açıklamalı bir gramer kitabı almanı öneriyorum öncelikle. Kelime ezberleyerek gramer çalışırsın ve dediğim şarkıları çizgi filmleri filan izlersen çok hızlı öğrenebilirsin. Burada biz de yardımcı oluruz bildiğimiz kadarıyla :) pes etme ama, hırs yap istikralı çalış kesinlikle

O zaman sana Türkçe açıklamalı bir gramer kitabı almanı öneriyorum öncelikle. Kelime ezberleyerek gramer çalışırsın ve dediğim şarkıları çizgi filmleri filan izlersen çok hızlı öğrenebilirsin. Burada biz de yardımcı oluruz bildiğimiz kadarıyla :) pes etme ama, hırs yap istikralı çalış kesinlikle
Çok teşekkür ederim, yola koyuldum bakalım:KK52:

Benim dönme sebeplerim hem ailevi, hem orada işsiz kalmam ve kendimi psikolojik olarak kötü hissetmeye başlamam (heimweh :KK70:) gibi şeylerdi..
ben nisanda telc'e girdim c1 için, sınava çalışma açısından önerebileceğim çok şey var.. ama c1 zor bir seviye ben deli gibi çalıştım geçemedim sınavı, ama telc testdaftan zor diyorlar.. ayrıca ben yapamadım diye sen de yapamazsın diye bir şey yok, benim dinlemem berbattı, yazmada sürem yetmedi çok oyalandım filan..
kursa gittin mi c1'e kadar? ne kadar süre kursa gittin? 2 saat çalışma yeterli olabilir, ama kelime ezberlemeyi bütün güne yaymalısın.. youtube'da "sing mit mir kinderleider" yaz ve onları izle.. altyazılı.. hem bebeğine güzel videolar izletmiş olursun hem de kendin oradaki kelimeleri ve cümleleri öğrenirsin.. hem kolay hem de şarkı oldukları için akılda kalıcı.. kitabındaki alıştırmaları da hiç aksatma.. c1 çocuk şarkılarıyla olmaz tabii ki, c1 için makaleler okuman ve yazman lazım.. onun için de vereceğim linkteki makaleleri okumanı ve çevirisini yapmanı tavsiye ediyorum ve yavaştan senin de bu tarz yazıları yazmanı..
https://schulzeug.at/deutsch/eroerterungen/das-wachstum-der-megastaedte/
dinleme için şu an bi şey öneremiyorum dinlemede berbatım :KK70:

Benim sinavimda en iyi bölüm dinlemeydi. Almanca haber kanallarini acik birakip sesi aciyordum. Mutfaga giriyordum. Sabahlari da How I met your Mother izliyordum. Bitmedi bir almanca calisma meselesi. Yone sinavim var ve ben her seyi unuttum hissediyorum. Linke bu arada ben bakacam artik:KK70:

Ben özler miyim acaba :KK70: :KK70: :KK70: ama burda insanlar daha kibar ve özellikle sira konusunda hak yeme yok. Trafikte kavga kargasa yok. Bu yanlarini seviyorum. Herkes kendi isinde gücünde. Ama memleket özelemi de hastalik gibi :/

Ich glaube du wirst auch vermissen.. yaa aslında sen de özleyeceksin değil sen de özlersin demek istiyordum :KK70: du wärest'le mi yapıyorduk :KK70: yine unutum.. neysee.. yine de burada olmaktan mutluyum aslında, sadece iş bulamadım :KK70: gerçi biraz geç aramaya başladım.. bu arada yüksek lisansı burada yapacağımı söylemiş miydim, belki doktora için almanyaya gelirim :KK70: ne sınavın var almanca mı, zaten kabul almıştın ama ya.. ne bitmez almancaymış ne bitmez sınavmış :KK70:

X