Wir lernen deutsch / Almanca

Dw nin haber linkinde görmüştüm " was bedeutet Heimat"
Elisya seni hatırladım,buraya yazayım dedim.
Teşekkür ederim linkler için
lingen gelse ya hakkaten @TopraKahveBob sen nasılsın? Napıyosun?

%45 ne kadar yüksek bi rakam bu arada Elisya ..nerden bu rakamlar? Bu arada buradaki günceli takip etmem için önerebileceğin link, site falan varsa onları da önerrebilir misin

%45 ne kadar yüksek bi rakam bu arada Elisya ..nerden bu rakamlar? Bu arada buradaki günceli takip etmem için önerebileceğin link, site falan varsa onları da önerrebilir misin

Söylediğim haber tagesspiegel'in 2012 haberi..
Ben pek haber takip etmezdim ama "deutsche welle" en iyisi diye biliyorum.. düzgün ve yavaş konuşulan bir almancayla veriyorlar haberleri belgeselleri..
Pro sieben, galileo bu appler de iyidir.. kısa ve ilginç videolar veriyorlar..
Ama sana diyorum ki eğer almanca temelin hiç yoksa kesinlikle bir ders kitabı al.. hatta alma çevrendekilere sor, mutlaka birinde vardır.. ve almanca a1 ya da ya da a2'yse onu yazıp videolar izle ve googledan konu anlatımları bul mutlaka.. youtubeda ferhat yıldız diye bi adam var, onun almanca dersleri de temel için iyi aslında.. ona da bak mutlaka.. en azından mantığı anlamana yardımı olur.. ve TopraKahveBob un yaptığı gibi bütün gün evde alman kanalları açık olsun, ben yapmıyodum bunu, keşke yapsaymışım..

Ben de deutsche welle kanalını açıyorum ama eşim gelip kapatıyor:/ gramer kitabı için de şimdi Almanya'da türkçe bişey bulabilir miyim bilmiyorum ama şu an için pratik biraz konuşmaya ihtiyacım var,onun için de duolingo dan yararlanıyorum. Dw nin online öğrenme modülü var lingen ciğimin de yararlandığı
Duolingoyu bitirip ona başlıycam.
Dw nin haber başlıklarına bakınıyorum şimdilik.
App ler için sağol, onlara da bakınayım Bebekle gerçekten çok zor, bi de iş,bi de ev Allah a kalmış benim iş aslında

Çalışıyor musun, orda da almanca konuşmaya çalış mutlaka her şeyi sor.. dw nin online öğrenme modülü neymiş ki, ben de bakıym..
Kitap internetten satın alabilirsin aslında.. belediyenin kütüphanesi filan yok mu oralardan da bulabilirsin..

http://www.dw.com/tr/almanca-öğrenin/a1-seviyesi-için-öğrenme-imkânları/s-30095

Site bu elisya..ben çalışıyorum evet, bu hafta başladım. Türk öğrencilere Türkçe öğretmenliği:) ama okullarda ihtiyaç oluyor,mümkün mertebe Almanca konuşmaya çalışıyorum iki üç kelime de olsa,konuşamasam da acaba ne demem gerekiyordu diye sonra araştırıyorum. Kütüphane olayını toprak da söyledi ama halaa gidemedim. Kitaba başlayıp ara vermek istemiyorum bir de,henüz üç hafta oldu buraya geleli,herşey çok yeni. Düzen oturtmaya çalışıyorum bi yandan. İşler güçler. En güzeli bebek yokken,koca yokken çalışmakmış geçen yıl ama bilemedim kıymetini

Çok teşekkür ederim link için..
Çalıştığın okuldan da kitap bulabilirsin bence.. Aman boşver kısmet buymuş, ipin ucunu bırakmazsan öğreniliyor mutlaka

Canlar ben ameliyat oldum şu an hala evdeyim raporluyum... şimdi dra geldim... Ben de burayi özledim valla eğer herkes toplanıyorsa gelirim yoksacanim sıkılıyo geliyom kimse yok

Canlar ben ameliyat oldum şu an hala evdeyim raporluyum... şimdi dra geldim... Ben de burayi özledim valla eğer herkes toplanıyorsa gelirim yoksacanim sıkılıyo geliyom kimse yok

Aa çok geçmiş olsunnn.. Şu an nasılsın, hemen iyileş.. biz buralardayız artık canın sıkılmaz

lingen geçmiş olsun ben katılmak için can atıyorum ama meine deutsch reicht nicht
Güzelim almancanın yeterli olması diye bi kuralımız yok biz burda hep beraber öğreniyoruz, geleceksin ki almancan ilerlesin:) biz de çok fazla almanca paylaşım yapmıyoruz maalesef.. herkes birbirini gaza getirirse iyi olur

Kendimi çok çok geri hissediyorum sizin yazdıklarınızı gördükçe, hoş gerideyim de zaten ama:)
Olduğu kadarıyla katılırım artık:)
O zaman herkes birbirini gazlasın ve hergün ne yaptığını ya da öğrendiği kelime vs ne varsa yazsın buraya

Ben duolingo dan gidiyorum şimdilik.
Bugün "doğa-genitiv-sıfat" başlıklarını çalıştım. Toplamda 70 başlık var,37 sini tamamladım geriye 33 başlık kaldı. Çalıştığım(öğrenemedim tam) kelimeler:
Das meer, der strand, der regen, der garten, die blume, die sonne, der berg, der baum, das gold, der himmel, die welt, der mond, das feuer, der see, der wald, die chemie, dir luft, das klima, pflanze, der strom, das holz, der stein, das all, stahl, der wind, die atmosphäre, die umwelt, müde, öffentliche, speziellen, freude, gesamte, eigener,hohen, zeitraum, einzelnen, jugendliche,zusätzliche,übrigen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…