Wir lernen deutsch / Almanca

Sich bücken: eğilmek, bükülmek
Mein Kopf tut weh, wenn ich mich bücke

Çok kolaymış, bücken bükülmekten aklımızda tutarız

Die Überlieferung : gelenek, rivayet

Was müssen das für Brücken sein
Wo die grossen Elefanten spazieren gehen ohne sich zu bücken.
Rechts sind Brücken , links sind Brücken
Und dazwischen grosse Lücken
Wo die grossen Elefanten spazieren gehen.

Ek: Ohne sich zu bücken

Iyi gecelr kizlar. Bu koreye mesajim. Zamaninizdan calarsam kusura bakmayin.

Kore sana o kadar dedim gel almanca topigine!!!. Bunu ziyaretci olarak okumani dilerim. Sana ulasacak baska imkanim yok. Gel sana anlatacaklarim var. Sana söylemek istediklerim var. Lütfen bunu okuyor ol. Lütfen dön. Konusalim bari vedalasalim

en sevdigim cocuk sarkilarindan biri:)benim kizim da bunu söylüyordu gecen sene.

hayirdir insallah .öyle bir icten haykirmissin ki umarim her sey yolunda.

Ooo bist du Dichterin haa:))
Schön:)
lingen bizim kiz ezginin günlügü`nün leyla sarkisini ezberlemek üzere.dilinden düsürmüyor.aciyoruz muzigi bagira bagira söylüyoruz.bu arada yarin sana tefal ile ilgili bir sey sorucam.
unutursam hatirlat bana.alacagim tavayi buldum.otto da uygunmus sanirim ordan alicam.ama senin fikrini de almak istedim.
kizlar özür dilerim konu disi konusmus oldum.affedin beni .

Almancasini yazarsam konu disi olmaz:)
he lingen ich möchte eine neue Pfanne kaufen. Ich habe über tefal James Oliver Modelle sehr gute Bewertungen gelesen.Aber ich wollte trotzdem deine Meinung hören.Wir können mal morgen darüber reden.

Ben hepsini biliyorum 2 senedir kizim sayesinde hatta sing mit mir yaz liste cikiyor alt yazili

Kanala abone oldum teşekkür ederim topraakk (justin'i sevmedimm ) hergün bi çocuk şarkısı ezberlicem, kolay bile olsa içinde bilmediğim kelime çıkıyor onları öğreniyorum.. hem de zevkli, bıktım haber izleyip merkel ne demiş, trump ne yapmış bunları dinlemekten

Gelmişken bi kaç kelime yazayım

Abbrechen - iptal etmek
Die Frechheit - küstahlık, utanmazlık
auf jdn./etw. angewiesen sein - birine/bir şeye bağlı olmak

Son kelimeyi bugün merkel'den duyup baktım

sinav icin haber izlemek lazim ben hic izlemiyorum Bugün Laura's Stern 'i tekrar tekrar izledim. Cok güzel o da

sinav icin haber izlemek lazim ben hic izlemiyorum Bugün Laura's Stern 'i tekrar tekrar izledim. Cok güzel o da

Ben çizgi filmlerden çok sıkılıyorum ama sıkılmıyorsan onda çok yavaş ve anlaşılır konuşuyorlar gerçekten.. almanca öğrenmek için acelem olmasa çok daha rahat öğrenirdim gibi geliyor neysee, bence haber de izlemelisin, bugün hoca da söyledi.. bende hep tagesschau açık tv'de, arada ilginç haberler çıkıyor.. sr hd diye bi kanalda da dün bilgi yarışması vardı, pazartesileri de onu izlicem.. eğlenceliydi baya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…