Wir lernen deutsch / Almanca

Keske gelseydin. Burda bebekler ve anneler el üstünde tutuluyor. Eminim pisman olmazdin

Almanya da saglik yeni tasinmaya falan bakmaz. Nereye geliyorsaniz civarindaki jinekologlari arastirin. ingilizce biliyorlardir. Saglik sigortaniz cikana kadar ki bütün harcamalarinizin fişi faturasi ne varsa biriktirin. Hatta eczaneden aldiginiz folik asit vitamin vs. Fislerini bile. Aylar dahi olsa bile geri ödeme yaparlar size. Buraya gelmeden oturacaginiz adres civarindaki doktorlari arayin randevu alin bence.

Keske gelseydin. Burda bebekler ve anneler el üstünde tutuluyor. Eminim pisman olmazdin
Sağlık olsun, burda kalıcam artık. İstesem de yetişmez işlemler bundan sonra. Hem burda da o kadar el üstünde tutuyolarmış ki bebeği bikaç gün ayrı odada tutup anneye vermiyorlarmış, dinlensin diye. Mamayla besliyorlarmış bi de şimdiden travmasındayım olayım.

merhaba,
iki günlügüne Freiburgà gitmistim.cok sevdim.bence de Freiburg olsun.Hem iklimi de daha iliman.Fransa sinirinda.Ordaki insanlarin bir cogu fransizcayi`da cok iyi biliyor.insanlari da daha acik fikirli.Berlin istanbul gibi cok kozmopolit ama bir süre sonra yorar insani.

teşekkürler inşallah Freiburg olur :)

warum nicht kitap serisini yeni bitirdim Ex'e bayıldım çok güzel senaryoydu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…