Wir lernen deutsch / Almanca

Bitten fiilini kullandim canim.. ben gerek duymuyorum ama benim dizi izledigim Plattformda almanca diziyi almanca altyaziyla da izleyebiliyorsun öneririm

Türkce ögrenenler icin ideal tabi

Eferim kiz otur 10

Bitten fiilini biliyorum da du ya gore bittest diye çekimlenir diye dusundum. Ama emir cumlesi olunca boyle oluyordu aklima simdi geldi :) platformun ismi nee

jemanden mit den Augen vernaschen: birini gözleriyle yemek
heyy, diese Frau hat dich mit den Augen vernascht: heyy kadin seni gözleriyle yedi

lingen kelime ezberini nasıl yapıyosun?
Valla ben hiç birşeyi ezberlemeye çalışmıyorum canım... zamanım varsa buraya yazıyorum çünkü yazınca daha çok aklımda kalıyor... ama yazmadıysam da önemli değil aynı kelimeyi tekrar duyduğumda yine anlamına bakıyorum bikaç kere bakınca otomatikmen akılda kalıyor zaten... bazı kelimeler bir duyuşta bazıları iki üçten sonra kalıcı oluyor... ama şimdi şunu da yapmaya karar verdim küçük her an yanımda olacak bi not defteri alıcam ilk duydugum kelimeleri oraya yazicam ki her an elimin altında olsun... çünkü bazen öğrenip te unuttuğum kelimelere ihtiyacım oluyor... çok uzun oldu ama işin özeti yazarak öğreniyorum, ezber yapmıyorum ama

yazmak gerçekten çok farkettiriyor..not defteri olayı çok mantıklı, buraya yazman da iyi bişey senin için..benim bir öğrencim yeni öğrendiği şeyi heryere yazıyor, snap, ınstagram..acayip obsefif kız:) kedisi var bitane, kediyi maymun ediyor resmen dil pratiği yapıcam diye..ben de benim kızı yapcam, bekliyorum
ben daha yeniyim almancada malum:) duolingo uygulaması üzerinden gidiyorum şimdilik, orda gördüğüm herşeyi yazıyorum, arada program üzerinden tekrar yapıp deftere bakıyorum, asıl çalışma Almanya ya gelince başlayacak diye çok kasmıyorum ama oraya da hiçbişey bilmeden gelmek istemiyorum..telafuz olayı çok sıkıntılı yalnız, siz memleketinde olduğunuz için çok büyük katkısı vardır elbet..telafuz konusunda bana önerebileceğin bişey var mıdır:)
sen ve TopraKahveBob idolümsünüz bu arada..maşallah diyeyim

Idol mü ay utandim

Telaffuz için sana önce de önerdiğim gibi deutsche welleyi önercem.. orda a1 a2 seviyesinin dersleri var, ben ordan kaptığım telaffuzla trde hiç kursa gitmeden 45 gün evde çalışarak ankara Goethe institütteki a1 sınavının mündlich bölümünde ve Burdaki b1 sınavının mündlich bölümünden 100de 100 aldım. Ve şunu da söyliyim ben Burdaki b1 sınavın girdiğimde buraya geleli 4 ay olmuştu testi yapanlar inanamadı ve beni tebrik edip 100 verdiler... sana tavsiyem önyargili olma ve dwnin sesli derslerini indir çalış
Ama en eskileri a1 a2, hatta sanırım a1 ilk dersin adı das ist ein Lied olacaktı 100de 100 buranın telaffuzu deutsch warum nicht serinin adi

Son düzenleme:

dw sistemli çalışma ve anlamlı bir zaman gerektiriyor..o yüzden onu biraz ötelemiştim açıkçası..bi de birazcık aşina olayım istedim önce Almanca'ya..şu an için Arapça ders alıyorum ve ona ağırlık vermeye çalışıyorum..aynı zamanda İngilizce dil puanımı yaza 90 üzerine çıkarmak için uğraşıyorum..duolingo yu 1 aya kadar bitirip sonrasında dw ye başlayabilirim sanırım..çok teşekkür ederim tavsiyeler için
@Toprakkahve öpücük:)

kızlar selam en iyi size sorabilirim sanırım çünkü bildiğim kadarıyla aranızda Almanyada yaşayanlar var. hamileliğimin son aylarında Almanyaya taşınma ihtimalimiz var. ama ben ordaki sağlık sistemini bilmiyorum. yani sigortamız falan olmayacak zaten yeni taşındığımız için. peki doğum fiyatları nasıl? benimkiler ikiz üstelik riskli gebelik sezeryan şart bir de sıkı takip şart. var mı sıkı takip imkanı? perinatolog bulmam gerekli. off aklımda binbir soru

Hangi yolla almanyaya geliyorsunuz? Büyük sehire mi yoksa kücük bi köye mi tasinacaksiniz? İş için mi yok değilse Hangi şartlarla almanyaya kabul ediliyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…