Wir lernen deutsch / Almanca

Hangi yolla almanyaya geliyorsunuz? Büyük sehire mi yoksa kücük bi köye mi tasinacaksiniz? İş için mi yok değilse Hangi şartlarla almanyaya kabul ediliyorsunuz?
canım eşim ve ben akademisyeniz. eşim bir üniversitede bir projeye girecek. aslında birden fazla yer ihtimali doğdu. biri Freiburg diğeri Berlin. Hangisi olduğuna henüz karar vermedik ama gönlümüz Freiburgtan yana. Ben ücretsiz izine çıkacağım ve orda bebişlerime bakacağım ha tabi bir de imkanım olursa inşallah Almanca öğrenip sizinle pratik yapacağım :))

böyle bir dönemde düzen değiştirmek bana çok stresli geliyor ama bu sizin bakışınıza göre değişir. Benim için de aynı durum söz konusu idi, yani doğum için iki ay öncesinden Almanya'ya gitme, ben konsolosluk çalışanıyım, eşim de Almanya'da şu an..ama doğum öncesi bilmediğim bir sisteme, hiç tanımadığım insanların olduğu bir yere gitmek gözümü korkuttu o yüzden bulunduğum yerde kalmak daha evla geldi bana:)
doğum öncesi bütün ayarlamalar yapılacaksa siz ve bebekler için neden olmasın bence..ama size birebir yardımcı olacak birileri olsa süper olur:) bence gideceğiniz yerin konsolosluğunu arayıp ordan da bilgi alabilirsiniz. Kolaylıklar diliyorum şimdiden

Şimdi bak siz buraya gelir gelmez esin ise başlayacak yani sigortaniz hemen başlayacak o yüzden endişelenme... küçük bi köye gelmediğiniz için ikizlerin takibini yapacak iyi bi doktor ve hastane bulman kolay... ama sorun şu ki(bana göre) size dil konusunda kim yardımcı olacak, çünkü doktoru bulmaktan ziyade doktorla anlasabilmek önemli... sana yardımcı olacak biri yoksa işin zor ama varsa hiç durma gel burda doğur

Hım konsolosluk bu konularda yardımcı olur mu? Hiç aklıma gelmezdi. Sağolasın.

İngilizce bilmez mi doktorlar? Benim anadilim ingilizce çok az almancam var ama almanlar ingilizce konuşuyorlar diye güveniyorum açıkçası.

Merhaba yaklaşik bir seneden fazla zamandır burayı takipediyorum, ilk defa yaziyorum cok sempatiksiniz öncelikle ve cabaniz ve yolunuza hayran kaldım ben Berlin'den bu arada
Selam:)
Kız madem bu kadar sempatigiz niye bi sene bekledin bi merhaba icinsen doğma büyüme mi burdasin yoksa bizim gibi sonradan mı geldin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…