Wir lernen deutsch / Almanca

Heyyy kızlar lingen lingen und TopraKahveBob TopraKahveBob ben geldim. Hani Stuttgart'a gelecek olan bir eleman vardı eş durumundan,ama gelemedim maalesef oraya geçiş için izin çıkmadı. Eşim orda ben burda kalakaldım:110:
Almanca öğrenmeye bu hafta itibariyle başladım. Dw nin interaktif platformdan ilerliyorum ayrıca speaksli adında youtube da sayfası olan site var. Onların online ders imkanı da varmış. İlerde orayı düşünüyorum. Şöyle ki İngilizce de yaptığım hatayı telaffuzu oturtmadan ilerleme, bunda yapmak istemiyorum. Tekrar tekrar izliyor,dinliyorum ses dosyalarını videoları ama bu Almanca hakkaten telafuz dili. Pratik için telafuz için önerebileceğiniz platformlar var mıdır acaba?

Hoş geldin :) is görüsmem var canim. Onun icin. Cünkü ingilizce orta seviye diye yazdim oraya :KK43:

Lästern: küfretmek, cekistirmek, kötü konuşmak (hakkında)
Warum lästerst du immer hinter meinem Rücken über mich?
Neden sürekli arkamdan konuşuyorsun?

Du denkst, ich bin verbrecher, aber du bist falsch :KK70: hatta du hast falsch, yanlışın var :p

Du denkst dass ich Verbrecher bin aber du hast Unrecht....:KK56:

Du sollst sich mit solche Sitiationen gewöhnen Elisya. Typisch Deutsch ist es. Man achtet darauf immer dass man kein Fehler macht beim schreiben. Aber leider bringt es nichts :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:

X