Wir lernen deutsch / Almanca

Şöyle ki;
Kesin olarak bilmediğin bişeyse Google'a soracan...
Mesela diyelim ki kinoya gidiyorsun ama nasıl söylücen bilmiyorsun, Google'a yazıyorsun sence doğru olanı, mesela zur kino gehen diye, sen böyle yazınca orda doğrusu çıkıyo öğreniyorsun

Burda 10 km uzakliktaki biyerde wifi b1 kursu vercekmis gitmemi istemiyor hala A1 seviyesinde takili kaldim kullanmaya kullanmaya onu da hatirlamiyom evde olmuyor nefes alamixorum artik bunaldim almancadan nefret ediyorum

Mantkli bisey demiyo ne igretcekletini Ben biliyom bisey ogretmicekler bosubosuna gitcen mektup yazmasini falan ne gerek var birsuru erkegin insanin icine gitcen diyor cildircam yaa aglamaktan ve deli gibi soylenmekten baska bisey yapamiyorum o kadar yalnizim ki dusunun tek arkadaslarim tanimadigim bilmedigim yuzunuzu bile goemedigim adinizi bilmedigim sizsiniz akil sagligimi kaybetmwkten korkuyorum oglumla sorunlar yasiyorum dikkat eksikligi ve hyperaktiv likten tanteletin israriyle doktora gorurcez soz dinlemiyor hic hicbir tanirdik arkadas yok delircem dayanamiyom artik offff

Biktim doktora hastaneye oraya buraya cocukmusum gibi birilerinin elinden tutup gitmekten tantelerle kinusamamaktan kendimi ise yaramaz degersiz hissediyorum

Anlasilan siz de yorumsuzsunuz Ben cikiyorum bu sayfadan benim almancayi ogrenmeye calismam zaten bos sacma sizlere basarilar mutlu kalin
Canım sen aşırı strese girmişsin... Eşinin sana bu şekilde köstek değil aksine destek olması lazım... Trden seni evde biblo gibi oturman için mi getirmiş ne kadar acımasızca bi davranış... Bak ben burda herkese link verdim Deutsche wellenin sayfasına gir orda sesli ve yazılı olarak a1den itibaren almanca öğretiyorlar... Evde kendi çabanla bile öğrenebilirsin.. Madem o seni göndermiyor, sen de kendi çabanla bişeyler yap, ama pes etme...

Anlasilan siz de yorumsuzsunuz Ben cikiyorum bu sayfadan benim almancayi ogrenmeye calismam zaten bos sacma sizlere basarilar mutlu kalin
sizin dil sorununuzdan once esinizde bir sorun var. Kursa eger maddi sebeplerden oturu gondermek istemiyorsa yardimci oluyorlar diye biliyorum.
Buralarda maalesef evler sehir merkezinde olmadigi icin yol parasi vereceksiniz. Ta Turkiye den Almanya ya getiripte kursa gondermemek ne demek. Devlet sizi B1 almaya zorlamiyor mu? Bildigim kadariyla A1 ile buraya geliniyor b1 almak gerekiyor sonrasinda.

ben hem tr de hem burda kursa gittim. Tembelligimden ogrenemedim ama esimde ailesi de gondermek istiyorlar hala ben reddettim hep. Buradan da ogrenebilirsiniz ama lingen in dedigi gibi. facebooktan ya da diger yerlerden deutsche welle yi takip edip sorulara cevaplar verebilir, Ilerletebilirsiniz. En kotu www.duolingo.com da gunluk alistirmalar yapip ogrenebilirsiniz.

Anladigim kadariyla cocugunuz var, hastalansa doktora gitseniz nasil iletisim kuracaksiniz. Okula gitse odev yapacak olsa siz mi ona yol gostereceksiniz o mu size? Anne baba bilincli olsun ki cocuk ondan ornek alsin. Muhtemelen kursa gidip cevre edinip gozunuz acilacak diye gondermiyor esiniz, sizi evde hapis gibi tutmasininin onunu kapatin. Dil ogrenip, ufakta olsa bir ise girin. Tr de ne okudunuz egitim durumunuzu, yasinizi ve cocuk kac tane soylerseniz. Birkac oneride bulunabilirim.

Ya lingen guten morgen.. Heute bin ich voll ich habe kein zeit dün verdiğin ödevleri işe gittiğimde yapıcıığimm.. Hatta şimdi deneyeyim

Jeden tag gehe ich wegen geld verdienen mit zu fuss zur arbeit
Ya lingen guten morgen.. Heute bin ich voll ich habe kein zeit dün verdiğin ödevleri işe gittiğimde yapıcıığimm.. Hatta şimdi deneyeyim

Jeden tag gehe ich wegen geld verdienen mit zu fuss zur arbeit
Ich gehe jeden Tag wegen des Geld Bedarfs ohne Lust auf die Arbeit...
Ben olsam böyle yapardım :)

Jeden Tag gehe ich um sparen zu können zu Fuss zur Arbeit .
Topraam sen geçen de aynı hatayı yaptın uyardım sanıyordum seni, um..zu cümle içinde kullanılmaz finalsätze grubuna girer sonuc ve neden bildirir...
Ich gehe auf die Arbeit, um Geld zu verdienen oder um sparen zu können olur... Yani bi cumleyi yazarsin sonra o cumledeki isi neden yaptigini anlatirsin

Bende tekamolo ' dan sonra dogrusu böyleymis dedim de basladim oy oy nirelere gidem

Ich gehe jeden Tag zu Fuss auf die Arbeit, um sparen zu können

hergün para kazanmak için işe gidiyorum.. nasıl gidiyorum? yürüyerek.. yürüyerek dedim çünkü tekamolo para için yürümüyorum yani onu kast etmedim.. yürümüyorum zaten aslında u bahn desem daha doğruymuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…