vicdansızlar

Valla kizimin başina öyle bişey gelsin o kreşi başlarina yikardim terbiyesizler sorumsuzlar bide senimi suçluyorlar evladi olanlar bilir bir damla gözünden yaş gelse annalarin yüreğinden seller akar sakin arkadaşim peşini birakma alayin çocuğun kaç yaşinda sorduğunda söyleyemiyormu kim yapti diye benimde 2.5 yaşinda kizim var bende seneye vermek istiyorm ama açikcasi böyle bişey gelir diye başina biraz kafam karişti ama sen kesinlikle davanda haklisin peşini birak ma

Bundan 4 yıl önce çocuk delisi olduğum için çocuk bakım kursuna gittim.Kursun ikinci döneminde kursiyerleri özel kreşlere gözlemci olarak gönderiyorlardı.Bir sürü kreş gezdim.Hepsi de İstanbul'un elit semtlerinde idi.Gördüklerimi şimdi burada yazmayacağım ama inanın bir keresinde ağladım.İçim acıdı.Çocuklar her sabah ağlayarak geliyorlardı.Anlamadığım şey aileler hiç mi düşünmüyor bu çocuk neden gitmek istemiyor buraya,neden her sabah ağlayarak bırakıyorum onu diye.Tamam çocuk orada paylaşmayı,arkadaş edinmeyi ve daha birçok şey öğreniyor belki ama ben çok çok mecbur kalmadıkça gördüklerimden sonra ilerde çocuğum olursa kreşe vermeyi düşünmüyorum.Ve dikkatimi çeken bir başka şey ise gittiğim kreşlerin çoğunun müdürü evlenmemiş (yada evlenememiş)bayanlardı.İilginç gelmişti bana.

benim yegenim de 3.5 yaşında falandı arkadaşını itmiş bir masanın köşesine çarpmış arkadaşı kafasını kanamış.yegenime öğretmenleri ceza vermişti.2-3 gün oyunlara katmamışlardı.yani evet olabilir bir kere olsa normal.ama 3 yerden ısrmış tırmalamışlarsa çocugu demek bunlar hiç bakmıyorlar ne oluyor ne bitiyor.bence sonuna kadar gidin

bir de kameralı kreşler var.benim yegenimin kreşi öyle.aklınıza estiği an gidip kameralardan izleyebiliyorsunuz.ben de ilerde çocugum olunca öyle bir yere vermeyi düşünüyorum.aklınızda bulunsun.

çalışmayan anneler çocuklarınızı çok küçük yaşta kreşe niye verirsiniz anlamam anneden daha iyi bakabilirmi başkaları çocuklarınıza.okul yaşından bir iki sene önce anaokulu eğitimi tabi olmalı.ama iki üç dört beş bu yaşlarda cok gereksiz.çocuğunuz sizinleykende bircok şey yapabilir ve sosyalleşebilir.parka gidebilirsiniz.dışarda alışveriş yaparken yanınızda olabilir.birlrkte yemek yiyip felekten bir gün çalabilirsiniz.anneden saatlerce uzak kalması çocukların hoş değil.üstelik her ay dünyanın parası.zaten ömürleri okullarda geçecek.çok geçmiş olsun.

canım işte hakkımızı aramaya aramaya, şikayet etmeye etmeye,boşvere boşvere bu hale geldik....
bence çok doğru yapmışsın. ben bir kreşte bizzat şahit olmuştum yeğenimi bırakmak için gittiğimde.
kadınlar içerde kahve çay ohhh... çocuklar içerdeee kuduruyor. arada birr susunn diye bağırıyor içeri. yuh dedim bu nasıl bir eğitimdir böyle... onca para akıt çocuğunu bişiyler öğrensin yaşıtlarından geri kalmasın diye yolla sonuç çocuk dahada asosyalleşip,korkup gelsin...

çocuk eğitimide 6 yaş çok geçtir ve 3 yaşından itibaren eğitim almaya başlamalıdır!
ev hanımları evet belki yarım gün gönderse daha iyi olur çocuk için ama
benim gibi çalışan anneler için bu çok farklı bir durumdur

bu arada merak eden arkadaşlarım için yazıyorum
kızımı bir kolejin anasınıfına kayıt ettirdim
artık kreşlere kesinlikle güvenemem
burda öğretmen ve bakıcılar sıkı denetim altında en azından
bize dua edin arkadaşlarım yaşadığımız olumsuzluk kızımı çok etkilemiş olmasında bir an evvel uyum sağlayabilsin okuluna
hepinize ve ilginize teşekkürediyorum a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

kocan onların ekmek teknesi uğraşmayalımmı diyor
vayyyyyy beeeeeeeeeee
çocuğun hırpalanıyor onu düşünmüyorsun onların ekmek parasını düşünüyorsun
eşine çok kızdım
kusura bakma ama böyle düşünen birisi bence çocuğunu tam benimseyeymemeiştir benim gözümde

öncelikle geçmiş olsun, yaşanılan gerçekten üzücü bir durum

olayın peşini bırakmamalısınız, biz böyle hesap sormadıkça ayrık otları türeyecektir

işini doğru dürüst yapmayan tüm kurum, kuruluş ve personel yaptıklarının karşılığını görmelidir

bence en büyük vatanseverlik mesleğini iyi yapmaktır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…