vicdansızlar

husel

er:)
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2007
1.849
18
46
3.5 yaşındaki kızımı sosyalleşmesi için kreşe verdim geçen ay
bugün yemek hazırlıyodum bebeişime eşim gitti almaya
çocuk gelir gelmez yanağı dikkatimi çekti kocaman bir ısırık izi morarmış
eşime dedim ne olmuş çocuğa sordunmu adam bana fırça attı ne büyütüyon çocuklar arasında olur böyle şeyler diye
üzerini değiştireyim dedim bir baktımki sol kolunda 3 tane daha kıpkırmızı ısısrık izi ayrıca tırmalanmış diğer elinde gene ısırık izi hemen bileğinde çıldırcak gibi oldum eşimle soluğu hemen kreşte aldık bir açıklama belki bizi teskin edici bir özürdü beklediğimiz
hanfendiler demesin mi siz getirdiğinizde böyleydi sabahta mordu yüzü!!!
soluğu hastanede aldık adli rapor çıkarttılar polis falan geldi ifade verdik şikayetçi olduk
yarında gidip milli eğitime şikayet edicem akşam olduğu için kapalıydı
bu arada eşim gene yumuşamaya başladı idari soruşturma olmasaymış adamların ekmek teknesiymiş falan
beni delirtecek kızlar ya haklı mı sizcede
sonuna kadar uğraşmak hakkım değilmi
ben canımı emanet etmişim onlara evet çocuktur kavga edebilir ki sude kavgayı bilmez hiç
buna rağmen etseler bile hadi bir ısırık olsa yada sağı solu yırtılmış falan ama öyle böyle değil
saçları yolunmuş yavrum korkudan altını ıslatmış şimdi ne yapayım ben bunlara inanın vursam öldürsem gözüm görmez bu ne sorumsuzluk ya üstelik utanmadan beni suçlamaya çalıştılar ama doktor kati rapor verdi 2 kere gittik rapor ve ifade için adiler ya ben ısırmışımda onları suçluyormuşum şu yapılan terbiyesizliğe bakın allah kahretsin hepsini ben öpmeye kıyamadığım yavruma nasıl öyle hayvanca davranırım
çok sinirliyim arkadaşlar çok yazdım ama saçmalamamışımdır inşallah

Oooooo çok geçmiş olsun..
Çok üzüldüm..benneyaptımki
Evet çocuklar kavga eder ama orası eğitim yuvası,öğetmenlerin kavgaları yatıştırması,çocukları ayırması,sakinleştirmesi gerekmez mi? Çocuklar o noktaya gelene kadar neredelermiş de o şiddet izlerinin sizin yaptınızı iddia ediyorlar bir de?
Ne anneyim ne de uzmanım..:sm_confused:
Sadece fikrimi belirttim..
Sinirle yanlış bir cümle kurduysam affedin..

laale evet tam olarak bunu yapmaları gerekirdi ama onlara bakarsan kızım gün boyu hiç ağlamamış bile!!!

çok geçmiş olsun arkadaşım.bu konuda yumuşanacak bir taraf yok bende olsam sonuna kadar giderdim.ekmek teknesini çok düşünselerdi ona göre çocuklarımıza önem verirlerdi.Allah beterinden korusun evlatlarımızı.aldıkları paralar haram olsun.

yavrum benim kiyamam
Bu ne sorumsuzluk, cocuklarinizi krese bunun icin mi veriyorsunuz.
Esiniz fazla iyimser sanirim, ama söz konusu olan evladiniz.
Birileri dur demedikce bu tür vakalar hep olacaktir.
Bu ïsin pesini birakmayin.

haklısın canım ya senden bir parça o...dediğniz gibi sizin kıyamadığınız yavrunuza başkaları kıyıyor bencede en iyisini yapmışsınız şikayet etmekle ya daha kötü birşey olsaydı allah muhafaza...bende olsam aynı şeyi yapardım...walla nereye emanet edeceğimizi şaşırdık çocuklarımızı,kardeşlerimizi anlamadım gitti...gerçi çocuğum yok ama içim sızladı yani...geçmiş olsun aynı zamanda...

geçmiş olsun canım ,sonuna kadar uğraşın bence yaptıkları yanlarına kalmasın,başkalarının çocuklarına birşey yapamazlar enazından.

hey Allahım yaa ...ne hallere getirildi .....münafıklığın alametlerinden biriside emanete hiyanetlik edilmesidir....hele birde bu emanet bir can ise daha dikkatli olunmalıydı...daha özenle,daha sevgiyle...yanlış bir şey öğretirsek korkusu olmalıydı,kırılır,incinir diye ses bile yükseltilmemeliyken şunlara bakın...hiç mi faketmemişler çocukların birbirleriyle kavga ettiklerini...ama maalesef günümüzde herşey ticaret gözüyle bakıldığı için....kreşler bile bu amaçla kuruluyor :mymeka: ...ben ne olursa olsun sonuna kadar gitmenizden yanayım...adamlara ders olsunda bundan sonra kreş açacaklar ticaret amaçlı olarak değil,gelecek topluma ferd yetiştirdiklerinin bilincinde olarak kreş açsınlar... klava:

Rabbim sizlerinde yardımcısı olsun...

teşekürederim kızlar yanımda olacağınızı biliyordum zaten
bende elimden geleni ardıma koymayacağım sadece azcık daha dürtüklenmeye ihtiyacım vardı yavrumun yüzüne baktıkça içim sızlıyor zaten nasıl vazgeçeyimki

Ya bu ne adilik ya nası kıymışlar o minicik yavrulara siz onlara bakmaya kıyamazken allah ıslah etsin böylerinii canım benim geçmiş olsun ben olsam bu işin peşiini ala bırakmam mahkemeye başvur adii bunlarrrrrr yaa

Çok geçmiş olsun, tüm şikayet haklarını kullan,çocuklarımızı emanet ediyoruz bu insanlara,ekmek paralarından olacaklarsa da olsunlar bence, bu konuda asla acımam, zaten bu tip insanların eğitimci olmaması lazım, özürleri kabahatlerinden büyük, çok üzüldüm küçüğün için, sakın vazgeçme, zaten rapor falan almışsınız, vazgeçmeniz doğru olmaz, tekrar geçmiş olsun

çok çok geçmiş olsun üzüldüm vallahi çocuklarla ilgili kötü şeylere hiç dayanamam zaten :'( kendi kardeşimde küçük okulda kafası kırıldığında bize haber vermemişlerdi diye ne kadar sinir olmuştum ben hatırlıyorum da sizi az biraz anlayabiliyorum yani yeniden geçmiş olsun hem yavrunuza hem size

çok geçmiş olsun bence peşini bırakmayın bu işi.Terbiyesizler birde iftira atmışlar acaba gerçekten çocuklar arasındaki bi kavgamı?
Sizin ısırığınız diye suçladıklarına göre düşünmek bile istemiyorum ama acaba izler büyük insan izlerimi?
Eşinizde yumuşamasın allah korusun kalıcı bi hasar da olabilirdi madem ekmek teknesiymiş çocuklara sahip çıkacaklardı hadi olayı görmediler kızınızın ağlamasını da mı duymadılar ?
kızınız bu korkunun travmasını işallah çabuk atlatır .

çok geçmişolsun canım
bence çok iyi etmişsin şikayet etmekle
hem kendi çocuğunu hem de diğer çocukları korumuş oluyorsun ben olsam sonuna kadar giderdim herkes işini doğru yapmakla yükümlü kreş çalışanları yanlış ve boşlar böyle insanlara dur denmeli ki yanlışlarını anlasın ve düzeltsinler.çocuklar arasında kavga olurken kreş çalışanlar ne yapıyormuş çay keyfimi?çocuklar birbirlerine bu denli zarar verirken çalışanlar nerdeymiş uykuda mı ? ayyy inan ki çok sinirlendim benim kızım lisede okuyor okul yönetiminde en ufak hata görsem düşüyorum peşlerine asla boşvermemeli bence

çok geçmiş olsun canım çocuklara hiç kıyamam, tabiki kreşin sana mantıklı bir açıklama yapması gerekir ısırk bir tane de değil nasıl olmuş,çalışanlarmı yapmış ya da çocuklar oynarken mi,çocuklar arsın da da olsa nasıl görmez ve müdahale edilmez,çocukların yanında duran bir görevli yokmu anlamadım.

valla bende anlamadım ne yapıyorlardı
zaten dedim ya kızlar direkt inkar yoluna girdiler
hiçbir açıklama özür şu bu yok...
işin tuhafı öğretmenlerde yoktu ortada sadece sorumlu müdür aşçı ve temizlikçi bayan vardı birde genç bir kız vardı 2 öğretmende yoklardı ciddiyetsizliğin dik alası işte
ama bu iş burda bitmeyecek

canım yaaa çok gçmiş olsun.. bende anaokulu öğretmeniyim ve staj yaparken okadr çok şeyle karşılaştımki inanın ben çocuğumu kesinlikle kreşe falan vermem dedim yani.... evet ii öğretmenlerde vardı fakat çocuğu hırpalayanları,da gördm ya anne baba size güvenip bırakıyor sizin yaptığınıza bakın.. benim bildiğim eğer çocuklar kavga ettiyse ki olur böyle şeyler öğretmen kisinede kızar ve cezalandırır ve bunlar küçücük çocuklar kesinlikle bir daha yapmazlar... bu ne biçim öğretmenmişki bunlar olurken o nerdeymiş.. hayret bişey ya sanki kendi çocuma olmuş gibi sinirlendim valla.. bence sakın vaz geçme şikayet et....

cicim çocuklar arsında bile olsa oraya çocuklarınızı emanet ediyosunuz kesinlikle engel olunmalı ama düşünsene oradaki sorumlu büyükler tarfından yapıldığını çocuğunun hırpalandığını kesinlikle git şikayetci ol illa bişeylerde hak aramak için çocuğuna kalıcı bi zarar mı gelmeli allah korusun ya çocuğun yaralansa o yüzden ne senin nede orada diğer çocukların zarar görmemesi için git şikayetci ol kocanada bunu aynen söle öğretmenleride yapmış olabilir bide işin ilginç yanı siz getirdiğinizde vardı morluklar demelri bence çok kötü kesinlikle şikayetçi ol

ay sabah sabah çok sinirlenim
yavrum nasıl da korkmuştur kıyamam yaa
sakın bu işin peşini bırakmayın
meydanı boş sandılar galiba bunlar densizlerÇok üzgünüm çoook

Geçmiş olsun..

Sonuna kadar bırakmayın bu işi..

Eşinizin yumuşamasını da anlamış değilim..Ekmek teknesi ise, işlerini adam gibi yapsınlar.

Çocukları kendi hallerine bakıp, tüm gün dedikodu yapan öğretmenleri(!) duyuyoruz..(aman genelleme yapmadım burdan da bir tartışma çıkmasın sakın)

Benim oğlum 3 sene kreş_anaokuluna gitti, asla böyle bir durumla karşılaşmadık..Mümkün değil..

Tabii ki ufak tefek kavgalar vs. olabilir çocuklar arasında ama ısırık izleri, yırtılmalar, bunların mantıklı bir açıklamasını zaten siz sormadan onların yapması ve bir daha ki sefere daha dikkatli olmak konusunda sizin gönlünüzü almaları lazımdı..Ama hem suçlu hem güçlü misalı, üste çıkmışlar..

Herkes eşiniz gibi, ekmek tekneleri diye düşünürse, daha çok çocuk zarar görebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…