Vestibüler migreni olan varmı?

merhaba arkadaşlar dengesizlik sorunlarınız devam ediyor mu çözüm bulabildiniz mi? yaklaşık 2 aydır bende yaşıyorum aynı problemi ve tabi ağır bir depresyonda geçiriyorum aynı zamanda belki tamamen psikolojik bilemiyorum ama bu dengesizlik hissi artık inanılmaz canımı sıkıyor
Merhaba nasıl.oldun7z

Nasıl bir tedavi gördünüz acaba
Benim migren ağrılarım da oluyordu kafamı sıkıştırır tarzda ağrılarım da vardı enson çareyi nöroloji doktoruna gittim bana migren tedavisi başladı şükür onla daha iyiyim tamamen geçmiyor maalesef bu hastalık

Benim migren ağrılarım da oluyordu kafamı sıkıştırır tarzda ağrılarım da vardı enson çareyi nöroloji doktoruna gittim bana migren tedavisi başladı şükür onla daha iyiyim tamamen geçmiyor maalesef bu hastalık
Bende aynı durumdayım migrenim var.uzun zamandır çekiyorum ama son evreye geldi galiba artık öyle doğru düzgün tedavide görmedim.12 yıldır çekiyorum.ama idare ediyordum hep kendimi bir iki yıldır kötü olmaya başladı.on gündür hiç kalkamıyorum artık.aurali migren var.vestibuker migren de var.m diyorlar şimdi.banada tedavi başlandı ilaç kullanıyorum.siz ne kullandınız ne kadar kullandınız.ozelden de yazabilirsiniz iiyi olmanız bana umut verdi.

Bu durumdan nasıl kurtuldun aynı durumdayım ilk başta ateşli geldi kalbim çarptı başım döndü hafiften sonradan 3 hafta falan yatakları attı beni markete dahi gidemiyordum şimdi biraz hafifledi ve sersemlik var kafamda hiç gitmiyor bu nasıl gidecek ne yaptınız gitmediğim doktor çektirmedim mr kalmadı kulak burun boğaza gittim dahiliye gittim nöroloji gittim hepsi temiz diyor ilk başta çok kötüyken Eeg'ye çektim biraz bozuk çıkmış bir şey demedi ama epilepsi hap yazdı yani kısaca bu durumdan nasıl kurtulurum Allah rızası için bu sersemlik gitmiyor kafayı yiyeceğim,,😞😭
Merhaba, öncelikle sakin olmanız lazım, stres durumunuzu tetikler. Şu an çok çaresiz hissediyorsunuz muhtemelen ve ben hep böyle mi kalıcam diye düşünüyorsunuz. Ama kalmayacaksınız merak etmeyin. Ben dört yıl yaşadımı bu hastalığı. İlk 2.5 yılı çok fenaydı çünkü teşhis konulamadı. Daha sonra vestibuler migren ve depresyon teşhisi konuldu. Bu hastalık genelde bi olaydan sonra ortaya çıkıyor. Baş dönmesi atağı olabilir, ateşli hastalık olabilir. Ben böbrek taşı düşürmüştüm mesela büyük stres yaşamıştım hemen sonra bu çıktı. Öncelikle bir nörologa gidin ve bu vest. Migren yönünden değerlendirilmeyi isteyin. Migren için kullanılan 1 antidepresan+ migren ilacı büyük ölçüde fayda sağlar ama sabırlı olun. Çoğumuzun sadece hastalığının keşfetmesi seneler sürdü. Siz tedaviden 5-6 ay sonra %70 daha iyi hissedersiniz. Ara sıra boyun egzersizi yapın kafanız biraz daha hafifler. Sevgiler içinizi ferah tutun :)

Ya sizin adınıza çok sevindim.nasik oldu da iyilestiniz.neler yaptınız.nasik bir tedavi oldunuz.tam rahatsızlığınız neydi vestibüler migren mi?
Kafamda inanılmaz bir sersemlik ve baskı vardı. Ağırlık gibi kafamı taşıyamıyordum. Halsizdim gözlerim odaklanamıyordu vs. Bi doktor büyük ihtimal vest. Migrensin dedi. Tedaviye başladı ama ilaçlar çok ağırdı. Daha hafiflerine geçtim çok stres olmadığım ve tetikleyicilere maruz kalmadığım sürece daha iyiyim. Ben venegis kullandım 7-8 ay. 4 gündür de sibelium kullanıyorum.

Ama bu durum psikolojimi bozdu çünkü 4 sene sürdü neredeyse. Her gün kabus görüyorum uykularım vs çok kötü. Çok uyuyorum ama verimsiz uyuyorum. Sizler nasılsınız uykuda?

Ama bu durum psikolojimi bozdu çünkü 4 sene sürdü neredeyse. Her gün kabus görüyorum uykularım vs çok kötü. Çok uyuyorum ama verimsiz uyuyorum. Sizler nasılsınız uykuda?
Ben şuan yürüyemiyorum Bike etkileyen ney bilemiyorum çünkü hiç gitmeyen bir şey 10 gündür bi geldi hiç gitmiyor sabah akşam 7/24 aynıyım biraz ayakta dursam kötü oluyorum.citoles kullandım bir yık üç ay önce bıraktım ama yanında migren ilacı vermediler tedavim eksik oldu galiba herkes bir sey dedi şuan başa döndüm hatta daha kötü oldum psikolojim iyice kötü oldu buda tabi daha kötü yapiyor.9.gun topamax içiyorum sadece ama daha hiç etki etmedi aynıyım.uykukatimds bozuldu normalde sorun yoktu uyuyorum ama sanki tedirgin uyuyorum sıçrama oluyor hep odami psikolojik vucud rahat değil ondan mı bilemiyorum

X