Poğaçalar Vazgeçilmez Gazozlu Poğaçalarım (Resimli)

bir zamanlar bu tarifi bilgisayarıma kaydetmiştim ama hiç denemeye fırsatım olmamıştı..geçenlerde kayınvalidemlere gittim.Oda değişik bir poğaca tarifi arıyomuş.bende bir tane var hiç denemedim gel beraber deneyelim dedimm.birlikte bu tarifi yaptık ve çok güzell oldu..ayrıca çok ta bereketli bi tarif buu çok teşekkür ederizzz

Allahım bu ne beceri,bu ne güzellik...Bayılıyorum tariflerinize ve üslubunuza..

libyanacıııııım
ben yaptım vaktı zmanında cok cok guzel oldu elıne emegıne saglık
sımdıde sıvıyagla denemek ıstedım acaba aynı sekılde pofidık olurmu bu mamalar
bırde ne kadar koymam gerekır sıvıyagı
ıns gorursun yazımı

bende denedim güzel oldu beyendiler teşekkürler tarif için

gazozla kekte çok ğüzel kabarıyor poçayıda deneyeceğim

bir zamanlar bu tarifi bilgisayarıma kaydetmiştim ama hiç denemeye fırsatım olmamıştı..geçenlerde kayınvalidemlere gittim.Oda değişik bir poğaca tarifi arıyomuş.bende bir tane var hiç denemedim gel beraber deneyelim dedimm.birlikte bu tarifi yaptık ve çok güzell oldu..ayrıca çok ta bereketli bi tarif buu çok teşekkür ederizzz

Allahım bu ne beceri,bu ne güzellik...Bayılıyorum tariflerinize ve üslubunuza..

resimden harika görünüyor

libyanacıııııım
ben yaptım vaktı zmanında cok cok guzel oldu elıne emegıne saglık
sımdıde sıvıyagla denemek ıstedım acaba aynı sekılde pofidık olurmu bu mamalar
bırde ne kadar koymam gerekır sıvıyagı
ıns gorursun yazımı

Ellerinize sağlık arkadaşlar,çok teşekkür ediyorum.Eksik olmayın inşaAllah.. ! :)
İipekk,yarı yarıya yani sıvıyağ ve tereyağ karışımı ile yaptım yanlız salt sıvıyağ ile denemedim,güzel olur yine kabarır bir sıkıntı olacağını sanmıyorum gülüm.
Bir su bardağı yeterlidir.
Cici ramazanlar olsun

merhaba hanımlar bir şey sormak istiyorum aranızda tarifi deneyenler olmuş ve hepinizde çok memnun kalmışsınız bende denemek istiyorum acaba gazoz bildiğimiz tatlı olan yüzbin baloncuklu olanmı yoksa sade sodamı lütfen biriniz cevaplayın haftasonu misafirim var ve yanlış bir malzeme kullanmak istemiyorum şimdiden teşekkürler tarifi verenin ellerine yüregine sağlık

merhaba hanımlar bir şey sormak istiyorum aranızda tarifi deneyenler olmuş ve hepinizde çok memnun kalmışsınız bende denemek istiyorum acaba gazoz bildiğimiz tatlı olan yüzbin baloncuklu olanmı yoksa sade sodamı lütfen biriniz cevaplayın haftasonu misafirim var ve yanlış bir malzeme kullanmak istemiyorum şimdiden teşekkürler tarifi verenin ellerine yüregine sağlık

Merhaba..
Evet gazoz bildiğimiz tatlı gazoz,soda değil.
Kolay gelsin,hayırlı ramazanlar

Ya ben neden hiç resim göremiyorum çok merak ettim ilk sayfadan beri okudum resim felan yok

İki kere yaptım ikiside çok güzel oldu.Yağtığım en iyi mayalı poğaça oldu sayenizde teşekkürler.

libyana bu tarifi denedim muhteşem oldu....nasıl saklasam daha geç bayatlar...nasıl saklamalıyım bunuda söle...sana boooolll yıldız benden:)

Son düzenleme:
Arkadaşlar ellerinize sağlık.Bu tarifle artık,poğaçalarım kabarmıyor,leziz olmuyor derdine son! :)
Lorida,hava geçirmeyen bir kapta,tazecik saklayabilirsin.
Yahut buzdolabına koyarsın arkadaşım,servis zamanı ısıtır,sıcacık yersiniz.
Sevgilerimle!

ya harika görünüyo ama maya kokusu beni mahvediyo bir poğaça yediğimde mayalıysa hemen bırakıyorum offf nolcak bnim bu durumum neyse bizimkiler için yapıcam ben yiyemem ama olsun libyana çok teşekkrler canım tarif için:KK49:

Bu poğaçanın aynı tarifini maden suyuyla yapıyorum ben.Aynı şekilde böreklerimide..
Fakat mayayı ılık suda kapalı bir kapta 15 dk bekletiyorum.. Bu poğaçanın kabarmasını ve yumuşak olmasını sağlıyor.. Birazda tozşeker katıyorum..

Gazozla hiç denememiştim.. İnşaallah en kısa sürede deneyeceğim..Harika görünüyor.Ellerinize sağlık. :KK16:

Vaktim çok az olmasıda rağmen bulduğum fırsatta yeni lezzetler denemeyi çok seviyorum.. Özellikle sabah erken evde bir kokunun olması çok hoşuma gidiyor. :KK39: :KK39:

(Konuyla alakası yok ama Libyana , bu fotoğrafı çektiğiniz makinanın markası ve modeli nedir ? Harika bir çekim. )

:KK71:

Son düzenleme:
kızlar şu an bu tarifi yapıyorumda mayayı buzluktan yeni çıkardım erimesini bekliyim mi yoksa sıcak suyun içinemi atıyım?:26:

hamurum şu an mayalanıyo ay çok heycanlıyım acaba nasıl olcak foto eklerim:KK49:

X