Poğaçalar Vazgeçilmez Gazozlu Poğaçalarım (Resimli)

poğaçalar harika oldu içindeki gazoz hiç farkedilmedi benim gibi aklına takılanlar için yazıyorum gazoz tadında bir etki yapmıyor...tarif için çok teşekkürler :):KK56:

bu akşam poğaçayı yaptım fakat sert oldu... yoğurduktan sonra ve tepside mayalandırmak için bekledim...nerde hata yapmış olabilirim?

Libyana hayallerımın poğaçası gerçek olduuu..çok teşekkürler:KK16: diğer tarıflerınıde edındım:KK76:

pişirdim şimdi çıktı fırından:nazar:

$2012-07-01-049.jpg

Son düzenleme:
tadıda guzelmiş..yalnız tuzu severım bn tuzu az geldı bana..

tadı çok guzel yumuşacık..

:KK45:ben ıkı tepsıyı farklı surede denedım şans eseri;

185 derecede 15 dk bıle yetıyor..altı beyaz kalıyor hafıf.. eğer altıda kızarsın dersenız bu defa 20 dakıka..ama üstu bıraz sertleşiyor,pofuduk olmuyor..aman dıkkat:emir_bebek:

afiyet olsun:KK42:

benim tarifimde bunun aynisi hatta ben peynirli birazda sade simit yapiyorum simit yapacagim zaman tuzunu az sekerini biraz fazla koyuyorumhem yumusak hem tadida cok guzel oluyor hatta fazla fazla yapip derin dondurucuya koyarim cikinca taze gibi bi fark olmuyor

benim tarifimde bunun aynisi hatta ben peynirli birazda sade simit yapiyorum simit yapacagim zaman tuzunu az sekerini biraz fazla koyuyorumhem yumusak hem tadida cok guzel oluyor hatta fazla fazla yapip derin dondurucuya koyarim cikinca taze gibi bi fark olmuyor

sen hamaratsın hatun.. her gun kaç çeşit yemek salata hazırlıyorsun hamile halınle.. maşallah:nazar:

sen hamaratsın hatun.. her gun kaç çeşit yemek salata hazırlıyorsun hamile halınle.. maşallah:nazar:

sagol canim degerimi kaynanam olacak kadinda bilseydi... cok sukur benim oyle kusma mide bulantim hic olmadi bugune kadar cok rahat gecirdim esim bile bazen senin hamile oldugunu unutuyorum der :)

sagol canim degerimi kaynanam olacak kadinda bilseydi... cok sukur benim oyle kusma mide bulantim hic olmadi bugune kadar cok rahat gecirdim esim bile bazen senin hamile oldugunu unutuyorum der :)

vallahi süper..darısı başıma:nazar:

kayınvalide canım adı ustunde boşver sen.. insan takdır edılmeyı,yaptıklarının beğenısını ıster elbet ama eşin takdir edıyorsa ne mutlu..

tarifi veren arkadaşa teşekkür ederim bugün yaptım aynen tarife uydum çok güzel oldu tadıda görüntüsüde çok güzel eşime içinde gazoz var dedim inanmadı yani gazoz tadı hiç gelmiyor bu yüzden çekinen arkadaşlar için belirtmek istedim...

çok teşekkürler böyle güzel bir tarif verdiğin için şimdi fırından çıkardım poğaçalarımı hayatımda ilk defa poğaça yaptım inanılmaz güzel oldular üzerine sürdüğüm yumurta sarısı içine biraz pekmez koydum daha bi lezzetli oldu :)

ayy çok güzel görünüyo canım bakınca açıktım ya emeğine sağlık şekerim

Yapdım ve 1 tanesını tam bır haftaya yakın dolabda bekletdim. deneme amaclı :) bayatlayacakmı acaba diye.
Ama bayatlamadı. Tarif veren kardeşimize çok teşekkür ederim.:KK71:

not : bir sorum var acaba ıçine süt ve ya yumurta eklesek taze kalmasını etkılermı.

X