Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

hadı bakalım en kısa surede guzel haberler alırız senden ve dıger arkadaşlardan inşallah

Arkadaslar ingilizce bilmeyenler için Zealea arkadasimiz sagolsun ugrasti ve çeviri yapti.. muahhh
çeviri: ZEALEA.. Emegine saglik balim Thank you very muchh for the translating.. Bende az biraz biliyorum yani ingilizceyi

LiNk; Ovulation - YouTube

CEVIRI

Yumurtlama, yumurtaliklardan olgun bir yumurtanin salinmasiyla gercekesen regli döngüsünün bir parcasidir.

Yumurtaliklarin icinde yüzlerce binlerce foliküller vardir. Her folikül, merkezinde olgunlasmamis yumurtanin oldugu birer hücre topudur.

Tipik 28 günlük regli döngüsü, regl kanamasinin oldugu ilk gün baslar. Reglinin ilk 7 gününde, bir kac folikül ayni zamanda büyümeye baslar. Bu giderek olgunlasan foliküller, rahimin kalinlasip gebelige hazir hale gelmesi icin kan dolasimina östrojen salgilar.

7. gün civarlarinda bir tanesi haric bütün foliküller büyümeyi birakir ve bozulmaya baslar. Bu baskin folikül büyümeye devam eder ve icinde gelismekte olan yumurtayi besler.

12. gün civarinda folikül kan dolasimina büyük oranda östrojen pompalar. Östrojen hipotenüse ve hipofiz bezine ulastiginda, ic veya ön hipofiz bezi kan dolasimina büyük miktarda LH hormonu dalgasi salar.

14. gün civarinda LH hormonu folikülün birden atilmasina neden olur. Yumurtlamadan hemen önce, yumurta folikülden ayrilir.

Atik folikül, follop tüplerinden birinin yumurtaya dogru yaklasmasina ve folikülün cevresini sarmasina neden olan kimyasal maddeler salgilar.

Folikül birden catlayip icindeki yumurtayi ve foliküldeki siviyi karin bosluguna atana kadar genisler/siser. Buna karsilik, follop tüplerinin ucundaki fimbriae (sacaklar), yumurtlama alanina gelip hemen yumurtayi kapar. Sacak yüzeyindeki mikroskopik uzantilar, yumurtayi follop tüplerinin girisine tasir. Follop tüpleri duvarlari icindeki yumurtayi nazik kasilmalarla rahime dogru iter.

Yumurtlamadan sonra yumurtanin ömrü 12 ile 24 saat arasidadir. Bu yüzden, bir kadinin hamile kalabilmesi icin bu süre icinde yumurtanin erkekten gelen spermlerce döllenmesi gerekir. Eger döllenmezse, yumurta cözülür ve rahim duvariyla beraber regl ile vucuttan atilir.

Son düzenleme:
topik sahibimize nice mutlu bebişli sağlıklı hayırlı ömürler diliyorum :)
Amiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnn melegimmmm çok sagolasin dilediklerinin aynisndan bende sizlere diliyorum
Nasilsin cnm görüsemedik nezamandir bekleme süren doldumu nezaman baslican tekrar hamis çalismalarina

elvanım yenı yasın hayırlı olsun rabbim sağlıkla nıce senelere kavusmanı nasıp eylesın sevdıklerınle

Amiiiiin, tskr ederm gül'ümm Nasilsin bebis nasil cnm

oh kurtuldun. rahat bir muayene gecirmene ve beraberinde aldigin güzel haberlere cok sevindim. hehe.

pek ıyı degılız kasık agrısı yorgunluk derken sımdıde mıde yanması
hep evde yatıyorum cok sıkıldım ama gecıcek bu gunler dıye tevekkul edıyorum canım..

Canim Allah yardimcin olsn geçecek bu günler dedigin gibi, sabret cnm :) Nekadarlik oldn, kalp atisini fln duydunuzmu

Canim Allah yardimcin olsn geçecek bu günler dedigin gibi, sabret cnm :) Nekadarlik oldn, kalp atisini fln duydunuzmu

pazartesı yada salı gunu kalp atısı ıcın gıdıcem doktora 5 haftalığım benım hesaba gore canım doktorlar cok erkenden hesaplıyor
dısarı cıkıcaktım yıne yanma basladı uzanıcam gecıcek ınsallah bu gunlerde ıste sabretmek

Evet canm, sanirim iki hafta erken hesapliyorlar :) SOn adetin ilk gününden itibaren :) halbuki yumurtlama olana kadar zaten bi 2 hafta geçiyo..
Uzan canim dinlen.. Bizede haber ver olurmu :) öpyrm

Canım geçmiş olsun Allah hayırlısıyla bir bebek nasip etsin sana ve tüm isteyenlere muayene nasıldı bende gitmek istiyorum ama cesaret edemiyorum

kızlar adate 1hafta kala kanda gebelik belli oluyomu yarına bi kaç testim varda

Yumurtanin döllenmesinden 6 gün sonra bile anlasilir, ben 10 gün sonra gitmistim yumurtladigim gunden sonra ve belli olmustu.. Hemen git yarin ve bizede haber veeeeeeeeeeeer Ay Ins hamissindir kiz

Yumurtanin döllenmesinden 6 gün sonra bile anlasilir, ben 10 gün sonra gitmistim yumurtladigim gunden sonra ve belli olmustu.. Hemen git yarin ve bizede haber veeeeeeeeeeeer Ay Ins hamissindir kiz

inş canım ya bakalım kısmet hayırlısı olsun

canım aslında elvanın paylaştığı yazıda yazıyor ya yumurta ilk adet gününden itibaren oluşum sürecine giriyomuş bence doktor hesabı doğru oluyo. döllenmeden itibaren değil de yumurta oluşumnaa bakıyolar galiba..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…