Vajinusmusu yenenler/yenmeye çalışanlar (egzersiz yapanlar)/yenip anne olanlar

hımm benim sanki vajina girişimde küçük bi et parçası var dudakları elimle açıp vajina girişini açtığım iç kısımda gözüküyo ve tavuk derisi gb minik parçalar var sanki yada doğru tarif edemediğim için anlatamıyormdur şuan. belkide herkesde aynıdır. dktor normal bi vajina olduğunu söyledi.. bi kaç kez parmak girişi oldu. ama sanki o dediğim yeremi yada başka bi şekilde başka biyeremi değiyo bilmiyorum o an acıyo.. doktor bikeresinde muayenede denemk istedi soktu tamamını onda acı hissetmedim. ama eşim soktugunda acı oldu.
sen egzersizlerden sonra eş denemesine geçtiğinde nası yaptın hangi pozisyonda durdun yani duvara çarpar gb ilerlememezlik olmuyomu.. :KK53:

o et parçası gibi görünen büyük ihtimal kızlık zarındır doktor söylemiştir gerçi kızlığının bozulup bozulmadığını beni sadece elle muayene etmişti doktor bakınca hemen dedi kızlığın bozulmamış duruyo diye. kısmı vajinismus teşhisi koydu bunu yenmek senin elinde dedi bana uzunda sürebilir çok kısa sürede yenebilirsinde demişti herşey beyinde bitiyor kendini acıyacak diye şartlandırma o zaman ordaki kaslar sıkıyor ve duvara çarpar gibi oluyor aynı şeyleri bende yaşadım öncelikle kafan rahat olacak ve dediğim gibi parmak egzersizi yap sonra mumla dene ve özellikle emla krem bana çok yardımcı oldu emla kremi muma sürdüm mumu iyice içeriye doğru soktum ve 5 dk sonra eşimle deneme yaptık çok hafif sızlama oldu ama başardık çok şükür şimdi 2 yaşında bi kızım var sende böyle düşün evlat bambaşka bi mutluluk bunları düşün cesaretini topla hergün egzersiz yap. pozisyona gelince ben alttaydım eşim üstte o şekilde başarmıştık

merhaba bende aynı durumdan muzdaribim..

ıkınırken vajina içindeki duvar yada et parçası da öne çıkıyo bişeyle baskı yapıncada dahada acıyo..

Merhaba oncelikle yazilarini okuduğumda ne kadarda kendime benzettim seni bende vajinamı hep farklı hissederdim et parçasi var benimkine bişey girmez derdim..parmak egzesizini yapmaya başladığımda inanamamistim orasi açıktı ancak benim miladım bu sutedeki başarı öykülerini okuyarak başladı. .ıkıninca et parcası öne cikıyo ya heh iste sana yolu açıyo aslinda popo yönüne dogru bastir acidi dielim hemen kaçma derin nefes al tekrar ıkın ıkinirkende bastir..birde benim icin en iyisi zeytinyağıydı kayganlastırici olarak esime onu sürdük.birde iliskiden once millet banto yap gevşersin diyo ya heh iste beni onu yapmadim sadece vajinama buhar banyosu yaptirdim.bildimiz buhar banyosu kucuk bi leğene kaynar suyu dök altina bol bi etek giyin ic camasirin olmasin dayanabilecegin kafar çömel suya o bölgen resmen terliyo yumusuyo bunu bana kuzenim önermisti saglik açısindan zararini bilemm bunu belirtiyim!!! Bu işlemin akabinde eş denemesini zeytinyağli olarak yaptım..

allah hepinize kolaylık versin. bir kadının bedenini tanıması ve sevmesi, önyargılardan sıyrılmaya çalışması çok önemli bu süreçte.

Arkadaşlar merhaba benim ablam vajinusmus hastasıydı..birçok dr a gitti maddi yönden sıkıntılar yaşadı taaaki bir dr a denk gelene kadar.. isim yazmak uygunmudur bilemiyorum eğer isim isteyen var ise özelden cevap atabilrim
su anda ablamın 2,5 yaşında tatlımı tatlı bir oğlu var aslan parçam o benim
Ablam ayrıca panik atak hastasıydıda kısacası hanımlar kendinize sıkıntı yapmayın eşinizle beraber üstesinden gelirsiniz
korkulacak hiçbir şey yok
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.

Arkadaşlar merhaba benim ablam vajinusmus hastasıydı..birçok dr a gitti maddi yönden sıkıntılar yaşadı taaaki bir dr a denk gelene kadar.. isim yazmak uygunmudur bilemiyorum eğer isim isteyen var ise özelden cevap atabilrim
su anda ablamın 2,5 yaşında tatlımı tatlı bir oğlu var aslan parçam o benim
Ablam ayrıca panik atak hastasıydıda kısacası hanımlar kendinize sıkıntı yapmayın eşinizle beraber üstesinden gelirsiniz
korkulacak hiçbir şey yok
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.

lütfen bana özelden söyler misin. bnm msj hakkım henüz yok ama şimdiden çok teşekkür ederim.

mrb arkadaslar bn de 1 yıllık evliyim ama hala ilişkiye giremedik:KK43::KK43: burdan sizlerin yorumlarınızı takip ediyorum epeydir... parmak egzersizi imkansız gibi görünüyordu bana da; amaa çk doktora gittim... en son artık doktorla da tartıştıktan sonra sanırım gaza geldim ve parmak egzersizine başlamayı denedim ve ilk işaret parmağıyla başladım... içime almakta özellikle girişte çk zorlandım ck yanma ve baskı hissi oldu aama alabildim çk şükür... daha sonra baş parmak ve 2 parmak almaya çalıştım onları da başardım: ilk gün bu kadar ilerleme olunca sanırım gaza geldim p. e geçmek istedim ama sanki vajinaya hiç bsy yapmamışım gibi( egzersiz bir gün de olsa:) p denemesi aynı eski denemeler gibiydi... hiç bir fark yoktu... çok umutluydum sanırım o yüzden moralim çk bozuldu... 2 parmak sonrasında p. olur demişti doktor ama hiç olacak gibi dgl... olmadı da ztn:KK43: hevesim kırıldı... yaşadığım normal mi??? bugün eşimin ısrarıyla tekrar parmak denemesi yaptık bu sefer hızlı gitmek istemedm... orta parmak denemesi düne göre daha rahattı ama girişte çk çk canım yanıyo... dayanabilirsem sonrası daha rahat... parmagım içimdeyken hep birşeyler hissediyorum içeirisi komple kapalı gibi... bu hisler normal midir???

nasıl cesaret ettin:KK43:

mrb arkadaşlar ben de herkes gibi ilişkiye giremem sorunu yasıyorum 11 aylık evliyim ama hiç bi sekilde başaramadık 2 kez ben 1kezde eşim doktora gitti. doktorun bana dediği fiziksel hiç bi sorun yok eşimle severek evlendik 7 yıl görüştük sevdiğim insan ama olmuyo iş oraya gelince benm bacaklarım kasılıyo istemsiz acıyacağını da düşünmüyorum ama neden? artık bu sorundan kurtulmak istiyorum evliyim yaklaşık 1 yıldır ama ayn evde aradas gibi yaşıyoruz en büyük sansım eşimn daima benm yanımda olması beni anlaması ama bende onu daha fazla yormak istemiyorum ... jeller kullandım en son anestol pomad kullandım ama nafile tecrübeli olanlar lütfen kurtarın beni bu dertten adaklar adadım bi olsun die .. vajinamı inceledm en son aynayla çok küçük bi yer acaba ondan mı olmuyo ama doktor hersey normal tamamen psikolojik dedi beni psikoloğa yönlendirdi ama gitmedm kendim aşmaya çalıştım ama olmuyo nolur bana yardım edin :-(((

bende asamadım aylar oldu asamadım:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Merhaba hanimla vajinamuslu hamisler listesinde adimi gordum haber vereyim dedim Ben hamileligimin 5 ayinda parmak egzersizleri sayesinde yendim vajiyi zorulnlu sezeryanla dogum yaptim 15 aylik biz kizim var ayriyetten acwmkizininda bir kizi oldu

bende asamadım aylar oldu asamadım:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Cetrina üzülme kardeşim. Ben de geçtim bunlardan , ben de çok üzüldüm, ağladım. Herkes aynı şeyi söylüyor olabilir ama kesinlikle doğru emin olabilirsin: BU SITEDEKİ İLGİLİ KONULARI MUTLAKA OKU VE EGZERSİZ YAP. Tek başına çözebilirsin. Belki egzersize başlamışsındır bilmiyorum hepsini okumadım yazdıklarının ama üzüntülü halin bana kendimi hatırlattı ve yazmam gerektiğini düşündüm. Ben de ne yerini, ne nasıl gireceğini hiçbir şey bilmiyordum. Burada okuduklarımla aynayla keşif yaptım, parmak olayına ben giremedim, hoşlanmadım, ilk kulak çubuğuyla denediğimde sevinçten uçtum şimdi ne komik geliyor arkasından parmakla aynı kalınlıkta cam bir tüple-hijyenik olacak tabii- denemeler yaptım. Hepsini burada okudum, cesaret aldım. Tüple birlikte bebeyağı da kullandım, z.yağı da . Bu mevzu 3-5 kez sürdü. Bazen zorlandım ama asıl olay ıkınmak, nefes ve doğru açı. Tamamen teknik bence. Başka birşey yok. Sonra eşimle denedik, hemen her pozisyon olmadı vücut olaya yabancı çünkü. Sonra fıldır fıldır kaçan ben eşimin peşinden ayrılmıyorum:)))) Bütün bu olaylar toplamda en fazla 1,5 ay sürmüştür- aynayla keşif dahil. Yani herkes çözer. Keşke daha önce okusaydım bu tecrübeleri bu kadar yıpratmazdım kendini. Biz kadınlar çok güçlüyüz emin olun, kendinize güvenin. Hayat bugünden çok daha güzel olacak bu iş bittiğinde, kendinize güveniniz gelecek. Abla tavsiyesi... Herşey gönlünüzce olsun.

nasıl cesaret ettin:KK43:

cnm cesaret edip başladığında güven geliyor inan... bn de ilk üçüncü ayımda senin gibi cesaret edip yapamamıştım ama boşuna zaman kaybetmişim 1 yıl boşuna beklemişiz... doktorlardan maalesef ki çare bulamadık... en son burdaki yorumları okuyarak başarı hikayelerini okuyarak gaza geliyordum ve çok şükür hızlı da ilerledim egzersizde çünkü artık kararlıydım... ve cok şükür aştık engeli... şimdi de hamileyim çok şükür... darısı tüm bu dertten mudarip olan arkadaşlara diyorum... yapman gerekenleri yap gerisini Allah a bırak cnm ama hiç bir şey yapmadan bekleme tavsiyem:KK66:

o et parçası gibi görünen büyük ihtimal kızlık zarındır doktor söylemiştir gerçi kızlığının bozulup bozulmadığını beni sadece elle muayene etmişti doktor bakınca hemen dedi kızlığın bozulmamış duruyo diye. kısmı vajinismus teşhisi koydu bunu yenmek senin elinde dedi bana uzunda sürebilir çok kısa sürede yenebilirsinde demişti herşey beyinde bitiyor kendini acıyacak diye şartlandırma o zaman ordaki kaslar sıkıyor ve duvara çarpar gibi oluyor aynı şeyleri bende yaşadım öncelikle kafan rahat olacak ve dediğim gibi parmak egzersizi yap sonra mumla dene ve özellikle emla krem bana çok yardımcı oldu emla kremi muma sürdüm mumu iyice içeriye doğru soktum ve 5 dk sonra eşimle deneme yaptık çok hafif sızlama oldu ama başardık çok şükür şimdi 2 yaşında bi kızım var sende böyle düşün evlat bambaşka bi mutluluk bunları düşün cesaretini topla hergün egzersiz yap. pozisyona gelince ben alttaydım eşim üstte o şekilde başarmıştık

deneme.........................................

X