vajinismussuz günlere merhaba demek için....

eskiden bu psikolojik durumu yaşamış ve çok şükür yenmiş iki kez hamile bile kalmış biri olarak bu şekildeki tüm bacılarıma fazlasıyla dua ediyorumm... ALLAHIM karnımdaki meleğin de hayrınaaa inşallah sizleride ben gibi bu dertten kurtarırrr tez vakittee... hep aklımdasınızz...
egzersizleri bırakmayınnn bacılarrrr inannın ve olucaktır görürsünüz...

eskiden bu psikolojik durumu yaşamış ve çok şükür yenmiş iki kez hamile bile kalmış biri olarak bu şekildeki tüm bacılarıma fazlasıyla dua ediyorumm... ALLAHIM karnımdaki meleğin de hayrınaaa inşallah sizleride ben gibi bu dertten kurtarırrr tez vakittee... hep aklımdasınızz...
kuzucum hoşgeldin, çok sevindim seni gördüğüme,Allahım yavrunu sağ salim bağışlasın sana, senide ona. ayyy çok az kalmış Allahım her işini kolaylaştırsın inşallah.

kuzucum hoşgeldin, çok sevindim seni gördüğüme,Allahım yavrunu sağ salim bağışlasın sana, senide ona. ayyy çok az kalmış Allahım her işini kolaylaştırsın inşallah.
aminnnn inşallah.. darsısı sanaaa bacım... burdaki bacılarımıza da rabbim kolaylık vere de bu illetden kurtulalar tez vakitte...

aminnnn inşallah.. darsısı sanaaa bacım... burdaki bacılarımıza da rabbim kolaylık vere de bu illetden kurtulalar tez vakitte...
amiiiin inşallah gülüm hamilesin dua eder misin bana aklına geldikçe, hamilenin duası makbuldür derler.
inşallah diğer arkadaşlarda biran önce kurtulurda isteyenler bebek sahibi olurlar.

amiiiin inşallah gülüm hamilesin dua eder misin bana aklına geldikçe, hamilenin duası makbuldür derler.
inşallah diğer arkadaşlarda biran önce kurtulurda isteyenler bebek sahibi olurlar.
sana da edem dua inşallahhh :KK66: inşallah herkes bu dertten kurtulsun bacımm...

Tebrik ederim Allah bir avazda dogurmayi nasip etsin :) nasilyendin acaba anlatirmisin

aminnn gülüm.
aklına gelirsem edersin tatlım , Allah razı olsun.
etmemmmiii

Tebrik ederim Allah bir avazda dogurmayi nasip etsin :) nasilyendin acaba anlatirmisin
aminnn inşallahhh bacımm...
aslında kader analtmıştır burdaki paylaşımalrda egzersizlerin önemine değiniliyordur.. bende 1 ay egzersiz yaptımmm.. haaa önceki yıllar 1 yıl yaptım olmadı ağladım sızladım boşanmaya çıktım derken evlilik terapistined e gittik eşime ilaç verdi bana da kas gevşetici ve egzersizleride yaptımm benn dureks jelinde faydası ile bir gün derken oldu.. sonra daha iyi oldu aman yanmalar sızlamalar oldu amaa en iyi egzersizlerle olur oldu.. onun için egzersiz şart diyorumm bacımm

Bende 4 yıllık vajinismus hastasıyım. Lütfen banada yol gösterin. Daha önce hiç Egzersizleri yapmadım. Nerden başlayayım.

Bende 4 yıllık vajinismus hastasıyım. Lütfen banada yol gösterin. Daha önce hiç Egzersizleri yapmadım. Nerden başlayayım.

arkadaşlar ilk sayfada resimler ve anlatım var lütfen ilk sayfayı sıkılmadan okuyun, özellikle sayfanın en sonuna eklediğim resim çok önemli, sonra burdayız lütfen sorularınızı çekinmeden sorun.

arkadaşlar ertelemeyin, yardım isteyin elimizden geleni yapalım sizin için.

yardımınıza ihtiyacım var

merhabalar
ben bu sorun için dr a gittim

ilk gün 3 boyda aparat denettirdi
ağladım zırladım ama çok gereksizdi, çünkü sıfır acı
ve gerçekten de o büyük aparat gittikçe gitti içerisi derya denizmiş yani
içerde 20 dk bekletti
kaslar alışsın diye

2. gün öğlen olmadan eşli deneme istedi
eşim altta ben üstte kendi elimle penisi koydum
ikimizde birbirimize soruyoruz girdi mi diye
evet penis içerde
sonraki denemede de tamamı içerde
ben o kadar hissetmedim ki elimle kontrol ettim penisin tamamı girdi mi diye

nefes çok önemli
burnundan al nefesi
dişçiye ağzını gösteriyormuş gibi iyice aç ve yavaşça ver nefesi
nefes verirken göbeğin dümdüz olacak
buraya kadar bende sorun yok

10 gün büyük aparatla günde 20 defa
10 günde adetten sonra günde 20 defa çalışma verdi

hiç ağrı olmamasına rağmen,
bir gün korkarak
bir gün çok kolay
bir gün ağlayarak
bir gün güle oynayaaparatlarla yaptım
ağrı sızı yok ama yine de farklı tepkilerim oldu
bunlar hep bilinçaltımın oyunuydu dinlemedim yaptım

ama gerçekten ağrı yok
nasıl korkmuşsa zavallı beynim

ben parmak kelimesini duymaya tahammül dahi edemiyorum
parmağa tahammül edemeyen aparatı nasıl yapar diye kendimi yiyip bitirdim
neyse ki yapabiliyorum aparatı
ama halen parmak kelimesini duymak istemiyorum
o yüzden aparatlar ilaç gibi geldi

ilk 10 gün eşinle 3 defa deneme istedi
burda da sorun yok

şimdi sorum
ben üstte gayet rahat eşimi içime alabiliyorum
diğer pozisyonlarda tedirgin oluyorum
bu canımı sıkıyor

yine içime aldığımda gelgit neredeyse olmuyor
işte bu kısımda takıldım kaldım

bu durum nasıl düzelecek
ne zaman normale dönülecek

normal insanlar gibi nasıl ilişki yaşanacak bilmiyorum

tek bildiğim şimdilik bunları yapabiliyor olduğum
ve bu başarı mıdır onu da bilmiyorum

lütfen yardımınızı ve yorumunuzu bekliyorum,

bundan sonrası için çok çaresiz hissediyorum

bi arkadaşın da dediği gibi görev gibi

ve hiç ağrımadığı halde alttayken neden korkuyorum

o zaman bu hastalığı yenemedimmi henüz

uffffff kafamda deli sorular...

benden de bilgi almak isteyen olursa seve seve yardımcı olurum

yardımlarınızı bekliyorum kızlar
bu dertten tümden kurtulmak istiyorum
ve dilerim herkes kurtulur
sevgiler

yardımınıza ihtiyacım var

merhabalar
ben bu sorun için dr a gittim

ilk gün 3 boyda aparat denettirdi
ağladım zırladım ama çok gereksizdi, çünkü sıfır acı
ve gerçekten de o büyük aparat gittikçe gitti içerisi derya denizmiş yani
içerde 20 dk bekletti
kaslar alışsın diye

2. gün öğlen olmadan eşli deneme istedi
eşim altta ben üstte kendi elimle penisi koydum
ikimizde birbirimize soruyoruz girdi mi diye
evet penis içerde
sonraki denemede de tamamı içerde
ben o kadar hissetmedim ki elimle kontrol ettim penisin tamamı girdi mi diye

nefes çok önemli
burnundan al nefesi
dişçiye ağzını gösteriyormuş gibi iyice aç ve yavaşça ver nefesi
nefes verirken göbeğin dümdüz olacak
buraya kadar bende sorun yok

10 gün büyük aparatla günde 20 defa
10 günde adetten sonra günde 20 defa çalışma verdi

hiç ağrı olmamasına rağmen,
bir gün korkarak
bir gün çok kolay
bir gün ağlayarak
bir gün güle oynayaaparatlarla yaptım
ağrı sızı yok ama yine de farklı tepkilerim oldu
bunlar hep bilinçaltımın oyunuydu dinlemedim yaptım

ama gerçekten ağrı yok
nasıl korkmuşsa zavallı beynim

ben parmak kelimesini duymaya tahammül dahi edemiyorum
parmağa tahammül edemeyen aparatı nasıl yapar diye kendimi yiyip bitirdim
neyse ki yapabiliyorum aparatı
ama halen parmak kelimesini duymak istemiyorum
o yüzden aparatlar ilaç gibi geldi

ilk 10 gün eşinle 3 defa deneme istedi
burda da sorun yok

şimdi sorum
ben üstte gayet rahat eşimi içime alabiliyorum
diğer pozisyonlarda tedirgin oluyorum
bu canımı sıkıyor

yine içime aldığımda gelgit neredeyse olmuyor
işte bu kısımda takıldım kaldım

bu durum nasıl düzelecek
ne zaman normale dönülecek

normal insanlar gibi nasıl ilişki yaşanacak bilmiyorum

tek bildiğim şimdilik bunları yapabiliyor olduğum
ve bu başarı mıdır onu da bilmiyorum

lütfen yardımınızı ve yorumunuzu bekliyorum,

bundan sonrası için çok çaresiz hissediyorum

bi arkadaşın da dediği gibi görev gibi

ve hiç ağrımadığı halde alttayken neden korkuyorum

o zaman bu hastalığı yenemedimmi henüz

uffffff kafamda deli sorular...

benden de bilgi almak isteyen olursa seve seve yardımcı olurum

yardımlarınızı bekliyorum kızlar
bu dertten tümden kurtulmak istiyorum
ve dilerim herkes kurtulur
sevgiler
öncelikle tebrik ederim,evet bu hastalığı yenmişsiniz ama hala tedirginlik var, zaten bu rahatsızlıkta çok nadirkişi dışında genelde bu tedirginlik bir süre yaşanır, bende size bunu atlatmanız için şunu öneriyorum, ben bir süre sonra anladığım şeyi söyleyim, hepimizin yaptığı hata şu, ön sevşme çok güzel geçiyor diyelim ki, daha sonra normalde asıl sevişme başlaması lazım değil mi, yani adı üstünde diğeri ön sevşme, bu asıl sevşme olmalı, oysaki biz önü atlatıptatam girişe geldiğimizde, eşimiz uyarmayı bırakıyor biz haliyle gevşeyemiyoruz ve her iki tarafta girişe odaklanıyor, adeta görev başlıyor bizim için. işte tamda burada sorun. biz olayı parçalamazda giriş enasında ve sonrasındada, gelgit esnasında, eşimiz bizi aynen ön sevşmedeki gibi uyarmaya devam ederse hiçbir sorun kalmaz.
öncelikle tavsiyem şu, üstte başlayın eşiniz sizi uyarırken sizde kendiniz yavaş yavaş gelgit yapın, yukarı aşağı yada ileri geri sürtünür gibi, sonra yeterli ıslaklığı hissedip artık rahat olduğunuzda, hiç dikkatinizi dağıtmadan eşinizle önce konuştuğunuz şekilde siz alta geçin ve birkaç saniye dikkatinizi dağıtmazsanız sanki orası açık gibi bekler ve kolaylıkla giriş olur, bu şekilde bir deneyin, sonra çıkarıp yeniden girdirmekten korkmayın buda cesaret verir size.

bir diğer yolda başlangıçta anlattığım gibi ikinci aşamada bunu deneyebilirsiniz. yani altta başlayın ve giriş esnası ve gelgit sırasında eşiniz sizi aynı ön sevşmedeki gibi uyarsın. daha ayrıntı isterseniz özelden yazabilirim. umarım herşey gönlünüzce gider bundan sonra.

Yenen Arkadasları Tebrik Ediyorumm Darısı Basımıza inşallahh

öncelikle tebrik ederim,evet bu hastalığı yenmişsiniz ama hala tedirginlik var, zaten bu rahatsızlıkta çok nadirkişi dışında genelde bu tedirginlik bir süre yaşanır, bende size bunu atlatmanız için şunu öneriyorum, ben bir süre sonra anladığım şeyi söyleyim, hepimizin yaptığı hata şu, ön sevşme çok güzel geçiyor diyelim ki, daha sonra normalde asıl sevişme başlaması lazım değil mi, yani adı üstünde diğeri ön sevşme, bu asıl sevşme olmalı, oysaki biz önü atlatıptatam girişe geldiğimizde, eşimiz uyarmayı bırakıyor biz haliyle gevşeyemiyoruz ve her iki tarafta girişe odaklanıyor, adeta görev başlıyor bizim için. işte tamda burada sorun. biz olayı parçalamazda giriş enasında ve sonrasındada, gelgit esnasında, eşimiz bizi aynen ön sevşmedeki gibi uyarmaya devam ederse hiçbir sorun kalmaz.
öncelikle tavsiyem şu, üstte başlayın eşiniz sizi uyarırken sizde kendiniz yavaş yavaş gelgit yapın, yukarı aşağı yada ileri geri sürtünür gibi, sonra yeterli ıslaklığı hissedip artık rahat olduğunuzda, hiç dikkatinizi dağıtmadan eşinizle önce konuştuğunuz şekilde siz alta geçin ve birkaç saniye dikkatinizi dağıtmazsanız sanki orası açık gibi bekler ve kolaylıkla giriş olur, bu şekilde bir deneyin, sonra çıkarıp yeniden girdirmekten korkmayın buda cesaret verir size.

bir diğer yolda başlangıçta anlattığım gibi ikinci aşamada bunu deneyebilirsiniz. yani altta başlayın ve giriş esnası ve gelgit sırasında eşiniz sizi aynı ön sevşmedeki gibi uyarsın. daha ayrıntı isterseniz özelden yazabilirim. umarım herşey gönlünüzce gider bundan sonra.
ben henüz özelden yazamıyorum,
kafam karmakarışık
siz özelden bir merhaba dermisiniz acaba,
üstelik misafirlerim var bu kafa karışıklığının üstüne:)
akşam daha rahat yazarım galiba
sevgilerle

ben henüz özelden yazamıyorum,
kafam karmakarışık
siz özelden bir merhaba dermisiniz acaba,
üstelik misafirlerim var bu kafa karışıklığının üstüne:)
akşam daha rahat yazarım galiba
sevgilerle
zaten misafirlerde hep en olmadık zamanda gelir =( tamam canm ben özelden yazıyorum hemen.

kkaderim kkaderim merhaba diğer sayfaya yazıyordum ama buraya ilk defa yazıyorum dün ilk defa zeytinyağını denedim ve olduuu :) hepsini alabildim ama yinede baya acıdı ve içimdeyken hiç kıpırdayamadım eşim azcık kıpırdadığında kasıldığında çok acıdı bundan sonra yapmam gerekenler ne nasıl rahatlamalıyım bol bol nefes alıp vermeye çalıştım ama işe yaramadı..
Allah razı olsun bu arada önceden bebekyağıyla deniyodum zeytin yağını ilk denediğim günde oldu piskolojik olarakta kendimi çok hazırlamıştım ama yinede zeytinyağı sayesinde olduğunu düşünüyorum burdaki herkesin ve hatta buraya yazmayıp sadece okuyanların ve bu siteden habersiz olup bu derdi çeken herkesin Allah yardımcısı olsun inşallah

etmemmmiii

aminnn inşallahhh bacımm...
aslında kader analtmıştır burdaki paylaşımalrda egzersizlerin önemine değiniliyordur.. bende 1 ay egzersiz yaptımmm.. haaa önceki yıllar 1 yıl yaptım olmadı ağladım sızladım boşanmaya çıktım derken evlilik terapistined e gittik eşime ilaç verdi bana da kas gevşetici ve egzersizleride yaptımm benn dureks jelinde faydası ile bir gün derken oldu.. sonra daha iyi oldu aman yanmalar sızlamalar oldu amaa en iyi egzersizlerle olur oldu.. onun için egzersiz şart diyorumm bacımm
Allah razi olsun canm yapiyorum bu ara egzersiz insallah bizlerde kurtuluruz :)

X