Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Hiç denedin mi egzersiz yapmayı yoksa düşüncesi bile seni ürkütüyor mu ??İnşallah arkadaşım bugun bende çook dua ediyorum hepimiz için ..İnşallah başaracağız ....

canım benım naıslsın ..hosgeldınnn....
gelısmeelrı haber ver ...ALLAH dualrımızı kabul etsın..hepınız kurtulcaksınız ...

adacım ben bu konunun en başındakilerdenim 2 parmak egzersiz yapabiliyodum benim hikayem uzunbiraz,egzersizleri çok ii yapmaya başladığımda hemen vücudum bi hastalık üretiyordu yoksa egzersiz yapmadığımdan değil..

Anladım canım inşallah psikolog çözer sorunu kocaman başardımlarla dönersin dularımız hepimize. :)))

canım aynen dediğin gibi bende mümkün değil diodum dokunamazdım bile ama şimdi parmak yapabiliyorum tek sorun içerde sanki kenarda engel olan bişe gibi parmağımın takılması hissi aslında ileri geri hareket de ettirebiliyorum ama o arka kenardaki bişe var hiss çok kötü:))
tekrar sağol baharcım çok moral oldu yazdıkkların....bu kandil günü çok sevaba geçti ..ALLAH burdaki tüm arkadaşları bu dertten kurtarsın

Merhaba egzersiz yaptım yine aynı mum parmak ve eşim küs parmağının yaptı hepsini alabildim ileri geri hareketi yapabildik... . yarında egzersiz yapacam sonra p... denemesi yapacam ....

Merhaba egzersiz yaptım yine aynı mum parmak ve eşim küs parmağının yaptı hepsini alabildim ileri geri hareketi yapabildik... . yarında egzersiz yapacam sonra p... denemesi yapacam ....

adacım süpersin....hadi bakalım hayırlısı inş başarıyla sonuçlanır ki öyle gözüküyo bence....
ya canım bişe sorucam sen egzersiz yaparken mesela parmak egzersizinde içersini nasıl hisseediyosun çok dar gibi mi yani bende sanki çok dar ve sıkı hissi var dediğim gibi sanki bi tarafta köşede de engel gibi bişe yani 2 parmak tek boğumda bile öle hissettim sende durum nasıl cnm?

Canım ilk yaptığımda bende orada bir duvar sanki onu geçemiyor ilerlemiyor gibi hissediyordun kiii hala kendimi kastığımda aynı his oluşuyor diyorum eşime kapandı yook olmuyor diyorum mesala mumu çook kalılaştırdığımda biraz içine girdi ondan sonra sanki bir yer var duvar geçmiyor gibi hisettim ama kasmayı bıraktım nefes aldım verdim durdum bekledim sonra biraz daha ilerlettim sonra tekrar durdum nefes aldım verdim ksamayı bırakınca tekrar ilerlettim yanii evet o duvar çıkınca önüme canım yandı aslında kastığım için yandı nefes alıp verdikçe rahat bıraktıkça kendini ağrının geçtiğini hissediyorsun. Mesala bugun eşim kus parmağı yağtığında da aynısı oldu biraz girdi sonra sanki bir duvar oldu yok ilerlemedi ama parmağını çıkartmasına izin vermedim bekledik nefes alıp verdim defalarca sonra evet şimdi ilerlet dedim sonra yine kasıldım yine bekledik. yanii o darlığı hep kasma sonucu hissediyoruz bence bu olayı başarmanın tek yolu nefes alıp vermek ve rahat bırakmak kendini bak daha sonra küs parmağını nefes almadan sadece kendimi rahat bıraktım rahat rahat ilerledi. Tek tavsiyem yavaş yavaş ilerle ve her defasında biraz daha kalınlaştır mum ise mumu daha kalınlaştır. Benim kendime küs parmağından sonra geldi...sen de eşinle dene vee rahat bırak kendini eşine söyle ben işaret verdikçe ilerlet diye böylece kontrol sende oluyor...

canım sağol.....tavsiyerin için...dediğin gibi tamamen kasmayla ilgili ama işte insan bende anormallik var filan diye düşünüyo ister istemez...inş bende denicem tekrar tekrar

canım sağol.....tavsiyerin için...dediğin gibi tamamen kasmayla ilgili ama işte insan bende anormallik var filan diye düşünüyo ister istemez...inş bende denicem tekrar tekrar

Bilirim o düşünceleri bende ikl başta diyordum kendime yok yok yok benim vajii çoook dar o yüzden yapamıyorum :)))). yok benim vaji normal değil sanırım diye diye egzersizlerde gördümki herşey normal sadece kasıyoruz bu yüzden daralıyor. Bir sürü araştırma yapmıştım ilk başlarda darlık ile ilgili ... ama sonunda bu siteyi bulunca tecrübeleri okuyunca dedim kendimi kadırmış oyalamışım diye...HADİa.s. şunu inşallah aynı zamanda birlikte yenelimm ))

canım bende senin gibi o genişliği hissetme aşamasına gelsem rahatlicam ama dediğim gibi içerde acayip darlık hissediyorum o histen kurtulduğum an biticek....eşimin gelmesine de 1 ay kaldı 1 ay vaktim var inş hep beraber çözeriz canım

canım kafanda bu kadar takıntı oluşturuyorsa eger
intten vajinin çizimli resimlerini incele
orda bi duvar olmadıgını görünce rahatlarsın belki
psikolojik zaten senin ki kendini çok kasıyorsun rahat ol
yeneceksin elbette bu illeti merak etme......
güzel günler yakın..........

Elh ben tamamen kurtuldum çok rahatım artık eşimde çocuk istiyor kısmet bakalım . İnşallah çocuk doktora gitmeden olur . Evlendiğimizden beri o kadar doktora gittim ki usandım . Sen nasılsın sorun yok değil mi ?Çok sakin nedense burası herkes çözdümü naptı ...kaydirigubbakcemile2

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…