Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

arkadaşlar merhabalar. ben sitede yeniyim tavsiyelerinizi bekliyorum. 2,5 yıllık evliyim ve eşimle hiç birlikte olamadık. tedavi için ilk başlarda maddi imkanım yoktu sonra da eşimi ikna edemedim. 6 aydır evliliğim çok kötü gidiyor eşimin hayatında başka kadınlar var ve artık benden saklamıyor boşanmak istiyor. ne yapacağımı bilemiyorum çaresiz bir durumdayım. şimdi tedaviyi kabul etti başlayalım ama sonuçtan umutsuzum sadece vakit kaybı diyor. bu şartlar altında tedaviye başlasam başarılı olabilir miyim aceba çünkü psikolajimiz ikimizinde çok bozuk.
tavsiyelerinizi bekliyorum. çıkmazdayım

canım hosgeldım..uzuldum okuduklarıma ..belkı burda bırlıke yenerız bu hastalıgı ama evlılıgnı kurtarmak ıcın ıse yararmı bılemıyorum...dıyorsun hayatında baska kadınlar ve bunu saklamıyor ...pekı ıcındkeı yara duzelıcekmı ....onun ıcın degıl kendın ıcın bunu ıste basarmayı kendın ıcın ıste uzulme ...hepımız yanındayız ve basarıcaksın..hıc korkma ..hemen egzersız ebalsa ılk denmele rkotu gcer ama zamnla cok cok kolay olur

merhabalar bende yeni üye oldum sayılır ama uzun zamnadır okuyorum burda yazılanları.neden başıma geldi die çok sordum kendime ama hiçbir cevap alamadım.iyiki burayı buldum.evleneli 11ay oldu.yani neredeyse bir sene oldu ama bendede bu illet var.önceleri erteledim durdum ama çocuk istemeye başlayınca ertelemenin ccaresi olmdığını anladım.sadece evliliğimizn ilk ayı denedik olmayınca eşimde ısrar etmedi bende üstünde durmadım derken böle aylar geçti.iki ay önce ilk defa eşimn parmagını denedikemla ve gleitgelen ile...kasarak aglayarakta olsa orta parmağı girdi.ama p.. dneemsi başarısız oldu.daha denemedik eşim çok pasf.bende korkak.artık çocugu bu sorunu çözmeden içime boşalarak yapmaya calıştık 2 ayda böle yaptık çocuk tutmayınca bu sorunu çözmeye karar verdim bunları okuyunca.bugün yne emlayla denemeye karar verdik.yine eşimin orat parmağını hiç acımadan kasmadan sonuna kadar aldım.onu aştığımı anlayınca 2parmağa geçtik ama onudabi boğum alabildim canım yandğı için eşim hemen pes etti.bi parmak giioda iki parmak nie olmuyo anlamıom.bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim yardım edin bana........mum nasıl kalınlaştırılıor onlamu denesem bilmiorummm tecrübeliler ben hangi aşamadayım nekadar sürede biter bu azap...yardımm(((

canım hoşgeldin aramıza....hepimiz bu sorunla mücadele ediyoruz ve inan burdaki ortam çok pozitif...ben dokunamazdım bile şimdi az çok parmak egzersizi yapabilirourm sende hemen başla egzersizlere dirençli ol önce kendin için yenmeye çalış bu sorunu

arkadasım hoşgeldin aramıza durumuna üzüldüm.. şimdi hala eşini seviyor ve istiyormusun önemli olan bu onu affedebiliyormusun ? kolay bi durum degil sadece üstelik aldatan bi eş için mucadele etmek degil baharında söyledigi gibi kendin için bunu yenmelisin şimdi dışardan biri olarak bu yorumları yapmak kolay belki ne yasadıgını belki tam bilemiyorum ama benim tavsiyelerim hala evliliğini devam ettirmek istiyorsan ondan en büyük intikamı dimdik durarak alırsın buna inan bi silkelen lütfen.. bak burda herkes kendi tedavi sürecini paylaşır bende bazen aklımda kalan kadar minik tekrarlar yapıyorum
bi arkadasımızın dr dan aldıgı öğütlerden biri kadınlık duygularının kadınsılıgın ön plana cıkması için basta kıyafetler olmak üzere bi degişim süreciydi mesela etek elbise ve topuklu ayakkabı giymek gibi belki zaten bunları uyguluyorsundur ama evdede uygulanabilir ben denedim ve hakkaten işe yarıyr kendimi salıvermiştim ve böylece düzeldim ikincisi kararlı olmak ısrarla ve inatla bu işin peşini bırakmamak vajiden kaçmadan onu sıkıştırıp yakalamak ve ondan kurtulmak bunun çözümünü herkes farklı farklı buluyor biz burda belli bir çoğunluk parmak egzersizi nefes egzersizi ve kegel yaparak basardık tek parmak iki parmak mum ve sonra mumu kalınlaştırarak egzersiz yapınca beynin oraya bişi girdiginde hayatın sonu olmadıgına ikna oluyor bi acı duymadıgını aksine zekde alınabildigini anlıyorsun hiç zor degil sıkı bir egzersizle bir haftada üç günde halledenler var yeterki kararlı ol hemen bi kayganlaştırıcı edin istersen vajiyi inceleyerek bastan basla

canım hoşgeldin hiç kasılıcak ağlıcak üzülücek bir durumu yok merak etme kaygılanma öncelikle cocuk planlarını biraz ertele .. önemli olan ilk planda hayatının düzene girmesi özel hayatının senin ve eşinin saglıklı sekilde bi ilişkisi olması tüm hayatını bastan aşagıya degiştiriyor hiçde abartmıyorum
kasılmarın ağlamarın acı duyman bunların sebebi sabırsızca ve hızla ilermek istemek sonuca odaklı bir cinsellik rahatlamakda zevk almakda acı cekmemekde birbirine okadar baglantılıki bi kere acı cekicem düşüncesi kadar yanlıs bi öğrenilmişlik yok sadece kasılmak yeterince kayganlığın olmaması gereken pozisyonda olmamak var bunları egzersiz yaptıktan sonra anladım
egzersizde acele etmeden sindire sindire en rahat sekilde yapana kadar tekrar yapman gerekir bir parmak yaptın diyelim en rahat sekilde kısa sürede içine alana kadar devam etmelisin parmaga git gel yapıp rahatladım bu tammdır dediginde iki parmak ve digerlerine gecmelisin iki parmak olmadı hemen moralini bozmadan pes etmeden küçük aralar vererek kayganlaştırıcı kullanarak tekrar baslayıp tıkandıgın yerlerde derin nefesler alarak ilerlemelisin ama asla olmadı acıdı tmm bittim düşünceleri olmamalı bıkmadan usanmadan tekrarlamalısın günde üç kez yarım saatini buna ayır inan vede başaracagına göreceksin cok kolay olucak

yeni gelen arkadaslar için egzersiz aşamaları

hndckr
ada81
edaperissa
karanfilcimen ve diger arkadaslar durumlarınız ne hangi aşmadasınız

diger yeni gelen arkadaslarada venusten arkadasımızın hazırladıgı listeye isimlerini yazdırmalarını tavsiye ederim cunku insanın üzerinde bi baskı ve yaptırım oluyor

bunu paylaştığın için çok tşkler inan bu byağı yardımcı olacak bizlere:)

rica ederim eger dilatör edinemiyorsan beyaz klasik mumları bi kaç kat pecete yada pamuk tarzı bişiyle sararak kalınlaştırıp prezervatife yada eldivene gecirebilirsin o da aynı işlevi görür sanırım en azından edinene kadar egzersize devam etmiş olursun

zerr ilgin için teşekkürler canım....ben egzersizde başa dönmüş durumdaydım sonra doğumgünü mumuyla tekrar başladım bir parmak yaptım ve bir kr 2 parmak 1 boğum başardım canım ama acı oldu baya içerdeki kasılama ve darlık hissi devam ediyo onu bi aşabilsem düzelcek sanırım

çok tesekkür ederim zerr bakalım hayırlısı ama bugün parmak olayından sonra kayganlaştırıcı kullandgım halde emlanın etkisi gecer gecmez bi saat boyunca inanılmaz bi yanma acı oldu.o yüzden bugün dalinin bebek yağını aldım belki o daha iyi gelir.tahrişmi oldu ilaçlarmı yaktı anlamadım.o yüzden günde bi kez deneyebiliyorum.yoksa tahriş artar die korkuyorum.şuan egzersiz5teyim yai ben yolun yarısındayım...

tahriş oldugunu düşünüyorsan bepantenle yapabilirsin egzersizi daha önceki sayfalarda hafif tahriş durumlarında bepanten vermişti dr bi arkadasa istersen bi arastır

edaperissa azcık sık dişini canım bak güzel günler bekliyor seni azıcık azim biliyorum bir noktada tıkanıyor gibi oluyor insan ama az sabır geçicek ha gayret

arkadaslar sayfayı yenile yaparsanız cevapları daha kısa sürede görürsünüz daha hızlı bir iletişim saglarız öbür türlü burda baya bi zaman kaybı oluyor soruyu soranda bekliyor cevabı almak isteyende gereksiz yani f5 le yenilerseniz hızlanır iletişim

edaperissa azcık sık dişini canım bak güzel günler bekliyor seni azıcık azim biliyorum bir noktada tıkanıyor gibi oluyor insan ama az sabır geçicek ha gayret

canım haklısın az daha sıkmam lazım yılmicam kararlıyım bazen umutsuzlansam da yine denemeye çalışıorum eşimin gelmesine 1 aydan az zaman kaldı....aslında emla alsam mı diyorum hiç kullanmadım bide emlayla mı denesm....dilatör baktım netten ama bulamadım aslında dilatörle çalışmak da faydalı olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…