Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

neredeyse 2.5 yıldır evliyim… eşim çok anlayışlı diye şimdiye kadar hiç doktora gitmemiştik ama geçen hafta son denememizde artık dayanamayıp hüngür hüngür ağladığım için istanbulda çok duyulmuş bir kliniğe gittim, dün başladık tedaviye… dilatörün henüz birincisindeyiz… dün güzeldi her şey, bugün de klinikte zor da olsa birinci dilatörün hepsini içime alabildim ama ödev olarak evde de aynısını yapmam gerekiyordu. 1.5 saat uğraştım yapamadım. Çok ağladım. Bu kliniğe çok para verdim ve dediğim gibi çok ünlü bir yer ama yine de olmuyor… mektupları görüyorum herkes 3-5 günde çözmüş ama benimki olmuyor. Buradaki yazıları 2.5 yıldır okuyorum ilk defa kendim de yazmak istedim… bunları ağlayarak yazıyorum, bilmiyorum birgün ben de size güzel haberler verebilir miyim… çok yoruldum
3 gunde 5 gunde cozen var tabi ama yukarda konustugumuz gibi herkesin kaygisi, vajinismus derecesi, sureci farkli. Benim de oyle oluyor, bir gun 3u cok rahat yapiyorum mesela , ertesi gun 2yi bile yapamiyorum. Bazen oluyor oyle ama calismaya devam edince olacagini goreceksin

X