Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

üşeniyorum egzersize de
aslında nsl yapılıyo onuda bilmiyorum.
Ama çok sıkıldım ben bu durumdan.

egzersizleri ekliyorum.... üşenmeden yaparsan,en son da mum egzersizini yaparsan ilişki çok rahat oluyor....mumun girdigini görünce pen... çok rahat giriyor..

gzersiz 1- ayna egzersizi= vajinayı bolca jelle sonra bir ayna yardımıyla kendi vajinanı incele.dudaklarını aç deliği gör vs.2-3 gün en az yarım saat süreyle incele.

egzersiz 2- 1 parmak 1 boğum= incelemelerini yaptıktan sonra 1 hafta kadar hergün enaz yarım saat işaret parmağını ve vajinanı iyice jelle işaret parmağının bir boğumunu 20-30 derecelik bir açıyla(dik olarak yerleştirmeye çalışma) vajinanın içine yerleştirmeye çalış.kasılma olacaktır.kasılma olduğu sürece parmağını içeden çıkarma ani hareketler yapma.kasılma bitince çıkar tekrar dene.ne kadar süre egzersiz yaptığını kaç kez yerleştirdiğini kasılma ve kaygı için 1den 8e kadar numara ver.kasılma ve kaygı ne kadar yüksek olursa ona göre yüksek puan ver.her defasında biraz daha azalacaktır.1-2 olduğunda diğer egzersize geçebilirsin.

egzersiz 3- 1 parmak 2 boğum.yukarıdaki egzersizle aynı ama işaret parmağının iki boğumunu yerleştir.çok zorlanırsan bi önceki egzersize geç.kaygı seviyesi azalınca diğer egzersize geç

egzersiz 4- 1 parmak tamamı. 1 parmağın tamamını yerleştirmeye çalış.yapamazsan bir önceki egzersiz.kasılma kaygı 1-2 arası olduğunda diğer egzersiz.

egzersiz 5- 2 parmak 1 boğum= işaret ve orta parmağının ilk boğumlarını yukarıdaki şekilde vajinaya yerleştir.çok zorlanırsan bir övceki aşama.rahatlama olunca 6.egzerszi.

egzersiz 6- 2 parmak 2 boğum= işaret ve orta parmağının 2 boğumunu yerleştirmeye çalışacaksın.

egzersiz 7-2 parmak tamamı her iki parmağını sonuna kadar vajinaya yerleştirmeye çalış.

egzersiz 8- makas hareketi= iki parmak 1,5 boğum kadar parmaklarını yerleştir ve içerde parmaklarını makas gibi hereket ettirmeye çalış.bu egzersizi eş parmağına geçtiğiniz zaman bile hergün en az 20 dk uygulayın.

egzersiz 9-eş parmağı= yukarıdaki yazdığım tüm egzersizleri eş parmağı ile deneyin.her bir alıştıma için 1 hafta verin ve hergün yapın.ilk zamanlar eşinizin parmağını kendiniz yönlendirin.rahatlama olduğunda ondan yavaş yavaş kendisinin yapmasını isteyin.tüm bunları yaprken jel kullanmayı unutmayın.

egzersiz 10-penis başı= vajina ve eşinizin penisini güzelce jelledikten sonra penis başını vajinaya yerleştirmeye çalışın.penis başı içeri girer girmez çıkarmayın.sakinleşin kasılmanın azalmasını bekleyin ve yavaşça çıkarın.tekrar tekrar deneyin.bir süre sonra tekrar birleşmeye çalışın.ilk zamanlar jeli kullanmanız kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak.kuruma hissi olmuyorsa jele gerek kalmayacaktır.
Eğer p...s denemesinde başarısız olursanız mutlaka p..s kalınlığında bir aparat ile deneme yapın onu aldıktan sonra p..s girişinde daha rahat olacaksınız.Parmak egzerszileri sırasında klasik beyaz mumda kullanabilirsiniz buda psikolojik olarak iyi geliyor.ve bir püf noktası daha egzerszi sırasında derin nefes alın ve nefesinizi verirken ıkınarak parmağınızı ittirin ıkındığımız zaman vaji açılıyor unutmayın.
.

ohooo bitirmissin sen :)) 2 parmagi da bitir .. gelinsin masallah diyeyim dilimi isirayim :)) girip cikmiyorsun ama calisiyorsun bravooo :)))

ilerisi dar değil.sen sıktığın için kaslar sıkışıyor pe.. geçemiyor...

istek olmadan mı ilişkiye girişiyorsun?

bak canım... senin parmak egzersizlerini başarıyla yapıp bitirmen gerekli...en son da mum egzersizi...bunları gözünde büyütme..düzenli çalışırsan 2 haftaya biter bu iş...sonra da ilişki için önsev.. yeterince uzun oldugu,ıslaklıgının oldugu bir anda da ilişkiyi deneyeceksin ve çok kolay olacak

güven bize

başla egzersizlerine..ekledim bak yukarıya...

zümrüt
istekli başlıyorum her zaman
bide olmasınıda çok istiyorum
ön sevişmeyide uzun tutuyrz ıslaklık oluyo baya
bnm bildiğim şey çok kasıyorum kasmaktan bacaklarım titriyo düşün işte

aynı ben işte...öyle kasıyordumki kendimi,ertesi gün hatta birkaç gün sol baldırım agrıyordu...bacagım böyle tir tir...

ama sağolsun bir arkadaş vardı burda ece111... mumu pamuga sar streçle onla dene diye akıl verdi bana...çok zor bir dönemdeydim ben...hiçbir şey yapmak gelmiyordu içimden...neyse çok şükür cesaret geldi başladım mum egzersizlerine...ilk başlarda hepsini alamadım...üzüldüm,bıraktım,kızdım kendime başladım filan...

sonra cesaretimi topladım,tamamını soktum dedim bu muymuş...anladım ki sıkmaktan oluyor o acı, aslında acı da yok beyin kandırıyor işte....

sonra çok şükür tam bir ilişki yaşayabildim...zamanla da alıştım canım...inşallah sen de öyle olacaksın

zümrüt
istekli başlıyorum her zaman
bide olmasınıda çok istiyorum
ön sevişmeyide uzun tutuyrz ıslaklık oluyo baya
bnm bildiğim şey çok kasıyorum kasmaktan bacaklarım titriyo düşün işte
bakın kızlar beım bır yıl doldu...dun aksam denem odlugunda bıle bı turlu olmadı ugrastık ....bırden kasılıyorum ama sonra nefesle falan rahatlıyorum ..eger o an kalkarsam olmaz ustune gıdıyorum ..nefes egzersızlerıyle kasılmaları asabılırsınız serın serın neefes alıp verın rahatlamaya calısın ...

ön sevişme süper geçiyor sonra o değdi mi kupkuru oluyor :)) bacaklar kalçalar sımsıkı :))
aynı sorunlar.. ama egzersizleri yapmadan o girişteki kaslara bir şeyin oraya girebileceğini benimsetmeden.. ters takla at girmez girse de canın yanar bu sefer denemeye de korkarsın.. önce egzersizler..önce işaret parmağı girecek sonra 2 parmak kondomlu... sonra 3 parmak ..sonra eşin parmagı sonra eşin 2 parmagı sonra p...s......... bu boyutlara ve elinden başka eşine güvenmen için eşine ihtiyacın var... daha sonra lopp diye girecek girdi mi diye soracaksın inanmayacaksın elinle yoklayacaksın...
bak benim 1 ay oldu galiba yeneli..ne salakmışım ne kadar büyütmüşüm diyorum.. keşke senin gibi evliliğimin ilk zamanlarında başlasaydım tedaviye diyorum...
sen de bizim gibi pişmanlık yaşama denemeyi bırak,tedavine başla :))

ohoo benim zamanın yok bir gecede halletsem derdim o zamanı olmayan kız 1.5 yıl bekledi :)) içkiler ..dümen reçetesi :)) yeşil reçeteli haplar :))
en önemlisi bu egzersizler :)) ama önce yapmayı iste..ilişkiyi değil bu egersizleri.. :)) oyun gibi :))
bak bir de böyle bir ortam ohoo o yapmış bu bitirmiş laklaka keyifli yani burası... en heyecanlı kısmı ise yaptıgında ertesi günü bekleyip :)) buraya başardım yazabilmek :)) mutsuz hallermizi paylaştıgımız gibi mutluluğumuzu da paylaşmak.. ve her başarı yazısını gördüğümüzde sevinebilmek.. vajiliyken de gaza gelmek :))

emlaya bence egzersizde gerek duymıcaksın vajinin etrafına ve acılmayı gördüğün yere bol kayganlaştırıcı sür ve dokun oraya tedirginliğin geçene kadar ve egzersiz sürecinde ilşki deneme

ohooo bitirmissin sen :)) 2 parmagi da bitir .. gelinsin masallah diyeyim dilimi isirayim :)) girip cikmiyorsun ama calisiyorsun bravooo :)))

hay dilimi eşek arısı soksun yaa.. regl oldum iyi mi :2: tam da 2 parmağı tekrar deneyecektik.. ne hayallerim wardı şimdi 1 hafta bekle işin yoksa.. ama çok mutluyum yaa. bu kadar da oldu yaa.. gerisi gelir inşş..

Kızlar tamam egzersiz ama daha hiç ilişkiye girmeyenler napsın,kırmızı gelmeyenler((((

kızlık zarıyla ilgili eşinle problem olucaksa jinekolojik muayeneye gidip eşini de egzersizlere ikna etmen gerekir canım tam anlamıyla egzersizler bozuyor diyemesek bile yeterince esnediği için çoğumuzda kırmızı gelmedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…