Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Günaydın kızlar...
Sabaha karşı 4.50'de Çanakkale'de 5.3 şiddetinde deprem oldu...
Çok korktum hala etkisindeyim. İlk defa bu kadar şiddetli hissediyorum (((

Canım çok geçmiş olsun İstanbulda hissedildimi acaba biz hiç bi şey duymadık genelde benden hiç kaçmaz hemen hissederim ama bunu hiç hissetmedim....Allah büyük depremden korusun hepimizi küçük küçük kırılsın en azından
....

Herkese günaydinnnnnnnnnnn.. Herkes nasil bakimmmmmm?

Ben hala böyle dolasiyorum ortalikta --> hehehehe..

Derincim cok gecmis olsun, Allah beterinden saklasin!

bence egzersiz yapmadan cok zor vajiyi basarman fatmacim. egzersiz sart.
ben 2 yildir evliyim kac kere denedik olmamisti, kaldiki kücük bir parmak gibi
bir seyi sokamadiktan sonra pe.. nasil sokabileceksin ki? zaten mantiksiz düsürnürsen.
bence sadece bir haftani ayir kendine.. bir hafta boyunca egzersize odaklan, inan cok ilerliyebilirsin..

egzersiz mutlaka yapılmalı. özellikle mum egzersizi...zaten mumun oraya girebildigini gördükten sonra pen... için cesaret geliyor insana

kocamaaaan günaydınnn
bu akşam deneyemedik malesef ya eşim yorgundu
pasifloranın şurubunuda aldım daha önceden cnm hiç faydasını görmedim
sonra kapsülünü verdiler 1 kapsül 5 kaşık şuruba eş değermiş
oda bi işe yaramamıştı yani.
gleit jel almıştım onunlada yapamadık
işte en son durumda da ben çok istekliydim ondan ilerleme oldu sanırım.

tamam ıste o zman super...kocaman harflarla basraıdm yazmak ıcın ne beklıyosunkı:............))))))))))))YAGMUR82 BASARDIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
baharcım süperde bu akşam deneseydik tam anlayacaktım başarıp başarmadığımı
artık yarına kaldı haberler :)

sen yeni gelin değil miydin :)) bravo vallahi :)) çok sevindim tebirkler:)) eşin girmiş diyorsa girmiştir :)) zaten kimse anlamıyor girdiğini... :)) tebriklerr..
ewt cnm 1 aylık gelinim ben
eşim girdi diyo ama ben bişey hissetmedim acıdan başka

evet yapsam çok iyi olcak bencede ertelemeye son vermem lazım. zaten regl olacağım sonra başlıyacam artık yeter. ben parmak denemesi yaptım içine giriyo ama sanki dar bir alandan giriyo gibi. sanki geniş değil gibi geliyo

öyle düşünme cnm
orası geniş düşünsene nsl bebek çıkıyo ordan
bende burdaki kızlardan öğrendiklerimi söylüyorum sana
şimdi beynine bunu kabul ettirmen gerekiyo
orası dar değil geniş cnm

canım sen parmağını içeri alırken kastığın için dar gibi geliyor inan bana vaji sandığımızdan daha esnek ve geniş...bebişim sen kendin egzersiz yaptıkça daha net anlayacaksın zaten...

sağolun desteğiniz için. ben bir egzersiz yapabilsem. işten eve gidince yorgun oluyorum birde yemek derdi var zaten. ama emla ile ilk denememde içine hepsi girdi diyebilirim umutlanmıştım ama ikinci denememde acı hissettim beklemedim ondan oldu galiba

canımcım bazen olmaması normal yani ruh haline bağlı biz öyle takıntılı başlıyoruz ki ilişkiye kafamızda binbir türlü düşünce oldumu girdimi acırmı falan düşünürken ne zevk alabiliyoruz nede rahat olabiliyoruz bu defa kasıyoruz farketmeden buda acı hissi veriyor belki o anda acımıyor ama beyin kendini otomatiğe bağlamış en ufak bi şeyde acıdı bırak diyo bize yada biz öyle algılıyoruz...sık sık deneme yapmakta fayda var zamanla alışıyor hem vaji hemde beynimiz....bence dikkatini başka bi şeylere verererek beynini kandırarak tekrar denemeye çalışın ama bu defa ödev gibi değil zevke odaklanmaya çalış canımcım...öyle yada böyle kadınız bu iş olacak ve bunun sorunsuz olmasınıda sağlayacak yine bizleriz...bunun içinde alışmak lazım...

hamile misin :)) acaba ?

herkes bunu söylüyor,söyledikçe ben kötü oluyorum...

kondom kullanıyoruz, pazar günü de test yaptım birşey çıkmadı... ve hamile olmak istemiyorum, çünkü her gün bir sürü ilaç içiyorum...

böyle bir şeyi yaşayan oldu mu aranızda? başlayıp kesilmesini yani.

Stresten olabilir..Böyle adet düzensizlikleri olduğunu duymuştum...Hem korunmuşsun,hemde testte birşey çıkmamış..O zaman hamile değilsindir,bence...

Son düzenleme:
adet dögüsü ( mensturate ) bir önceki yumurtlama döneminde rahme düşen yumurtanın döllenmediğinden dolayı ölmesi ve vücuttan atılma sürecidir.aslında trajedidir yani.
Bu atılma genellikle 6 gün sürer ama illa 6 gün sürecek diye bir kaide de yok.
bazen 1-2 günde sürebilir , bu sistemik bir rahatsızlıkla , psikolojik ya da depresif bir dönemle açıklanabilir elbette hamilelikte seçenekler arasındadır ancak bunu basit bir test ve sonrasında detaylı bir jinekolojik muayene ortaya çıkaracaktır.

hemen panik olmayın derim.

canımcım aynısını ben yaşadım....ramazanda sahurda niyetlendim sabah kalktım reglim mecburen orucu bozdum ama sonra kesildi 1 gün regl oldum diyebilirim oda belirli belirsizdi tabi ben çok yoğun geçiririm diğer adetlerime kıyasla azdı...sonrasında aynen adet gelecekmiş gibi oldu ama gelmedi...ve o dönemde bende çok ilaç kullanıyordum stresteydim....trafik kazası geçirmiştim ondan sonraki adetim bu şekilde oldu...şu an beklemekten başka bi çare yok...sürekli kondom kullanıyorsanız zor bir ihtimal gebe kalman...ilaçlar ve stresten dolayı olduğunu sanıyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…