Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Eşli demede değil ama dilatöre ilk başladığım zaman vemcain sprey kullanmıştım çok yakıyor. Orada zaten fazla acı hassasiyeti var. Bende işe yarayacaığını düşünmüyorum.
hayır yarıyor, yakması normal ilk aşamada, siz 3 4 defa sıkıp 5 dakika bekleyin sonra egzersiz eşli deneme vs yapın, bu arada bu girişi rahatlatır içeriyi uyuşturmaz, içerde bir yer var bilmiyorum dilatör çalışırken fark ettiniz mi o kaslardan geçerken ağrı baskı hissi oluşuyor, oradaki baskıya rağmen almaya devam edince rahatlıyor ve ilerisi boşluk zaten. olay tamamen o girişteki kaslar işte, onu dilatörlerle eğitiyorsun sonra eşiniz yapsın işte en son eşli deneme olsun kontrolü devretmiş olursunuz ya da eşinizi siz yerleştirip alacaksınız ama kasıyorum diyorsanız bunu yapmanız yine biraz uğraştırıcı olabilir, bu noktada pozisyon önemli diye ondan dedim, kasılmanıza fırsat vermeyecek şekilde durmak lazım ama vajinismus hastaları onu pek yapamıyor ben açıkçası pozisyondan dolayı da yapamamışım onu da yaptığımda anladım..

Hangisi en dogru pozisyon sizce

Ben mesela dilatorleri yaparken, yataga sirt ustu uzanip bacaklarimi dizden kirip ve kalcami hafif yukari dogru kaldirarak daha rahat yaptim sanki

Ben mesela dilatorleri yaparken, yataga sirt ustu uzanip bacaklarimi dizden kirip ve kalcami hafif yukari dogru kaldirarak daha rahat yaptim sanki
evet ben dilatörlerde bacaklarımı kaldırmadım bile açıkçası, ama eşli denemelerde bacakları omuzlara sabitleyin, bu bacak kaslarınızı kassanız bile kapanmasına engel oluyormuş

Evet eşim yumuşayınca o kasa takılıyor zaten. Orayı geçebilsek devamı olur ama işte..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…