Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

nefes egzersizi yapın mutlaka, bakın bunun gerçekten çok faydası var çünkü vücudun parasemaptik sinirlerini yatıştırır, kesinlikle diyafram nefesi çalışın, 7 saniye nefes al 6 saniye tut 6 saniye geri ver,

eşiniz size dilatörü ileri geri yapsın, onun sayesinde alıp çıkarın,

en olmadı sprey kullanın ve bu arada pozisyon da çok önemli bacakları kendinize doğru omuzlara gelecek şekilde havaya kaldırın hatta omuzlara sabitleyin bu aslında vajinismus kaslarına engel olur orayı kasamazsanız isteseniz de ama indirmeyin bacakları
çok açık yazdım üzgünüm ama faydası olsun diye :/
Açık yazmak gerekiyor zaten 😊 nefes egzersizi yapıyorum, bacaklarımı açabildiğim kadar açıyorum ama eşim vajinada ki ilk girişte ki kas var ya hep oraya takılıyor. Öyle olunca istemeden kasılıyorum. İnş bi dahaki denemelere

Dilatorleri verin eşinize, size egzersizleri o yapsın. Hâlâ kontrolü karşı tarafa bırakamıyor olabilirsiniz, böylece kontrolü bırakmayı ve esimize güvenmeyi de öğreniyoruz. Evet, su an egzersizleri eşim yapıyor ve hiçbir şey olmuyor demek ki ilişki de böyle kolay olacak bilincini kodluyoruz eşli dilator egzersizleri ile.
Doğrusu eşim pek dilatör kısmıyla ilgilenmiyor. Benim hazır olmamı bekliyor. Bende utanırım onun yapmasına ama teklif edicem bunu.

Açık yazmak gerekiyor zaten 😊 nefes egzersizi yapıyorum, bacaklarımı açabildiğim kadar açıyorum ama eşim vajinada ki ilk girişte ki kas var ya hep oraya takılıyor. Öyle olunca istemeden kasılıyorum. İnş bi dahaki denemelere
Bir de şöyle bi durum var dilatör sert plastik yumuşama ihtimali yok. Ben ucundan tutup yavaş yavaş itip alıştırıyorum kendimi ama adam çabuk yumuşuyor. Yumuşayınca zaten penis tamamen girmiyor. İlk gitişteki kasa takılıyor. Eşim mi çabuk yumuşuyor yoksa normal mi anlamadım.

Bende açık açık yazdım valla durumuzu anlayın diye sizde kusura bakmayın ☺☺

Bir de şöyle bi durum var dilatör sert plastik yumuşama ihtimali yok. Ben ucundan tutup yavaş yavaş itip alıştırıyorum kendimi ama adam çabuk yumuşuyor. Yumuşayınca zaten penis tamamen girmiyor. İlk gitişteki kasa takılıyor. Eşim mi çabuk yumuşuyor yoksa normal mi anlamadım.

eğer böyle bir durum varsa ondna da olmaz, eşiniz ilaç alabilir tek seferlik açıkçası benim doktorum da öyle yaptırmıştı problem olsun olmasın o an gerginlikten de ne olacağını kestiremiyor kimse
bu arada ıkının o an siz kendiniz yerleştirin ve alırken ıkınıp öyle alın, gün içinde de ıkınma egzersizleri yapın kasları güçlendirir farkındalık kazanırsınız

Kasa takıldığında sen çişini yapar şekilde vajina kaslarını sal o şekilde ilerlesin eşin. hemen yumuşuyorsa arkadaşın dediği gibi sertleştirici ilaç alsın

Selamlar siteye bu konuya yazmak için üye oldum. Dilatörleri yapabiliyorum ama eşli deneme olmuyor. Eşimle denemeden önce alıştırma da yapıyorum ama iş o ana geldimi yine kasılıyor. Ne yapabilirim başka artık bilmiyorum.
Dilatörleri birde eşiniz eğer kabul ediyorsa ona yaptırın bu sayede eşinize olan güveni sağlamış olursunuz. Hemde dilatörleri iyice pekiştirmiş olursunuz daha sonra eşli de olur Allah'ın izniyle ☺

Doğrusu eşim pek dilatör kısmıyla ilgilenmiyor. Benim hazır olmamı bekliyor. Bende utanırım onun yapmasına ama teklif edicem bunu.
Ben doktorla yendim ve egzersiz aşamalarından biri buydu. Açıkçası benim dönüm noktam egzersizleri eşimin yapması oldu.

Bizim vajinismus olmayanlar gibi doğal seyreden bir ilişki sürecimiz ilk etapta ne yazık ki olmuyor. Eşimiz de bunun bilincinde ve farkında olarak bize destek olmalı. Vajinismus bittikten sonra ve her şey normale binince zaten hiç vajinismus olmamış gibi doğal seyrediyor ilişkiler. Cekincenizi anlıyorum elbette, çok mahrem bir durum ama ilerideki iyi cinsel yaşam için şimdi bunları yapmamız gerekiyor.

İnşallah en kısa zamanda çözüp her şeyi yoluna koyarsınız.🍀🎈🌸

eğer böyle bir durum varsa ondna da olmaz, eşiniz ilaç alabilir tek seferlik açıkçası benim doktorum da öyle yaptırmıştı problem olsun olmasın o an gerginlikten de ne olacağını kestiremiyor kimse
bu arada ıkının o an siz kendiniz yerleştirin ve alırken ıkınıp öyle alın, gün içinde de ıkınma egzersizleri yapın kasları güçlendirir farkındalık kazanırsınız
Canım yanınca kendimi de kontrol edemez oluyorum ama bir dahakine ıkınmayı demeye çalılıcam. Bir de ilacın ismini öğrenebilir miiym?

Ben doktorla yendim ve egzersiz aşamalarından biri buydu. Açıkçası benim dönüm noktam egzersizleri eşimin yapması oldu.

Bizim vajinismus olmayanlar gibi doğal seyreden bir ilişki sürecimiz ilk etapta ne yazık ki olmuyor. Eşimiz de bunun bilincinde ve farkında olarak bize destek olmalı. Vajinismus bittikten sonra ve her şey normale binince zaten hiç vajinismus olmamış gibi doğal seyrediyor ilişkiler. Cekincenizi anlıyorum elbette, çok mahrem bir durum ama ilerideki iyi cinsel yaşam için şimdi bunları yapmamız gerekiyor.

İnşallah en kısa zamanda çözüp her şeyi yoluna koyarsınız.🍀🎈🌸
İnşallah teşekkür ederim 🌹🙏

X