Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

İdrar yaparken yanma enfeksiyon oluyor biraz ilişkiye ara verin istersen takviye de kullanabilirsin bunun için veya eczaneden toz da alabilirsin. İleri seviye bir durumsa doktora gitmelisin

Hepsi çok normal. Karında bağırsakta baskı oluyor. Yaptıkça vajina kasların alışacak ve ağrının yerini zevk alacak ama biraz sabır. Enfeksiyon durumun olduğu için kısa bir ara verin idrardaki yanma bittikten sonra devam edin

Yani anladığım kadarıyla zamanla geçiyor başka yapacak bi şey yok öyle mi

Ohh içimi rahatlattiniz valla böyle devam etmeyeceğini bilmek çok iyi geldi çok teşekkürler ❤

Merhaba eşimle tartıştık yine bu vajinismus yüzünde artık diyor ki izine çık ve bitir diyor bu kadar büyütecek birşey olmadığını çaba göstermediğimi düşünüyor artık ben doktor yerine kendimi size bırakmak istiyorum iki gündür mahvoldum kafayı yiyecem nolur Allah rızası için bana yardım edin ve en kısa zaman da bitsinnnnn.

Hangi aşamadasın?

Hemen hemen her gün az da olsa çalışma yapman önemli. Ertelersen bu iş olmaz. Zaten bu hastalık erteleme hastalığı. Tekrar tüm aparatları yapmalısın üçü rahat çıkarıp takabilir ve içinde git gel yapabilir hale geldikten sonra 4e geçmelisin

Tamam bu gece başlayacağım
Aynı şeyleri yaşıyordum. Hafta içi iş hafta sonu nöbetler derken bir türlü vaktim olmuyordu, diye düşünüyordum. Eşim de evden çalışıyor bu arada.
Sonra dedim ki izin alıp evde kalayım. Bütün gün eşimle evdeyiz, ama tüm çalışmaları akşam dokuzdan sonra yapıyorduk inan ki. Ben bunu o bir haftada görünce demekki işe giderken de bunları yapabilirim demeye başladım. Bizzat görmüş biri olarak diyorum. Önden bir meditasyon nefes çalış üstüne rahatça uzanır gibi otur. İnan ki bu kadar. Ve fark ettim ki beyin yorgunlugu daha çok yoruyormus. Ne kadar yorgun olursam olayım o aparatlara çalışınca psikolojik ve mental olarak rahatliyordum en azından bişey yapıyorum diye. Bu da her geçen gün enerjimi artırmaya başladı.

Unutma bak üşengeç biri değilsin. Yemek yaparsın kahvaltı hazırlarsın. İşe gider gelirsin, temizlik arkadaşlarla buluşma sosyal medya da takılma birşeyler bakma derken bunlarda sorun yok değil mi. Annen arasa canım şu tatlidan yaptı bana yapar mısın dese hayır demezsin. Ama iş egzersize gelince yorgun oluyorsun. Bunu o hastalık yapıyor işte. Onunla savaş ve ona bu fırsatı verme. Kendine bu hastalığı yenmek için izin ver. Hepimiz bu sınavdan geçtik. Aramızda bir adım mesafe var ve onu atman lazım.

Elinde bir çaydanlık su var değil mi koydun ocağa bekliyorsun kaynamasını. 60/70/80 derece oldu bişey yok. 90 derece oldu hala bişey yok. 99 derece oldu e hala bişey yok galiba bu kaynamayacak diye altını kapatirsan beklediğin o 99 derecelik dk çöpe gider ve hedefine yalnızca 1 derece kaldığını asla bilemezsin. Biz bütün yenenler hep diyoruz ki bak çok az kaldı azıcık daha devam et. Öyleyse lütfen bu kadar çalışmanın üstüne git ve kalan bir derece için savaş,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…