Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Yaa çok sevindim gerçekten ben bile daha denemedim anlatır mısın peki neler işine yaradı ne gibi faydası oldu
Bacak açık yapmayı ve mastürbasyon ile beraber dilatör kullanmayı denedim, belki bunu kastetmemiştir ama işe yaradı (Beraber yapın dememiş olabilir). Yani zihnimin oraya bişey girmesini isterkenki halinde vajinam ile istemezkenki vajinam arasında bi fark var bence. Tekniklerin falan ötesinde oraya dilatörün girmesini zihnen isteyince girebiliyor rahatlıkla. O yüzden libidomuzu yükseltecek şeyleri de bilmek gerekiyor diye düşünüyorum dünden beri, çünkü çok kolaylaştı her şey libidom yükselince.
Duşa falan girmeye üşendim sonuçta bitince de giriyorum 😅

Güzel tavsiyeler, zaten genellikle benzer şeyler öneriliyor. Sadece bacakların açık olması zorunluluğunu anlayamadım. Ben de jinekolog'a ilk gittiğimde doktor "bacaklarınızı açmaya alışmanız lazım" demişti. Bunu sonradan da tekrarladı, çünkü güvensizlikten kapatıyoruz bacaklarımızı çoğu zaman, bunu aşmak iyi olacaktır. Ama açıkçası dilatörler ile çalışırken hiçbir zaman bacaklarım açık çalışamadım, buradaki başka arkadaşlarda da konuşmuştum, nasıl rahat ediyorsan öyle yap demişlerdi ve o sayede bu konuyu atlayıp nasıl yapabiliyorsam öyle devam ettim. Zamanla rahatladıkça diğer şekillerde de olabiliyor. Gerçek denemelerde de aynı şekilde, ilk başlarda bacakların kapalı olduğu pozisyonlar denemek mümkün.

Bu sorunu birkaç haftadır aşmış biri olarak yazıyorum bunları. Tavsiyeleri takip etmek iyi ama kendinizi çok da sınırlamayın lüften.
Siz peki nasıl yendiniz

Bacak açık yapmayı ve mastürbasyon ile beraber dilatör kullanmayı denedim, belki bunu kastetmemiştir ama işe yaradı (Beraber yapın dememiş olabilir). Yani zihnimin oraya bişey girmesini isterkenki halinde vajinam ile istemezkenki vajinam arasında bi fark var bence. Tekniklerin falan ötesinde oraya dilatörün girmesini zihnen isteyince girebiliyor rahatlıkla. O yüzden libidomuzu yükseltecek şeyleri de bilmek gerekiyor diye düşünüyorum dünden beri, çünkü çok kolaylaştı her şey libidom yükselince.
Duşa falan girmeye üşendim sonuçta bitince de giriyorum 😅
Çok sevindim iyi geldiğine 😊 sizin de devam ediyor mu hastalık

Siz peki nasıl yendiniz
Burada yazılan yöntemleri denedim ben de. Nefes egzersizleri, kendini tanıma, dilatörler, eşli dilatör/parmak egzersizleri devam etti bir süre. Sonra bir gün eşli olabildi ve ondan sonra gittikçe daha kolay, daha rahat olacak şekilde devam ediyor. Bence beni en çok ilerleten şey dilatörlerle çalışabilmek oldu. Aparatlarla iyice rahatlayıp aparatların kontrolünü eşimize bile verebilecek kadar ilerlemeyi tavsiye edebilirim.

Merhaba kızlar
Burası bana vajinusmus döneminde öyle iyi gelmişti ki
Bana İstanbul Anadolu yakasında kadın doğumcu önerebilirmisiniz
Giden var mı sorunu yendikten sonra vajinal muane olmadım hala orda kasılırım gibime geliyor aşılamaya karar verdik eşimle
İyi bir doktor olursa muanelerde rahat olurum
Varmı doktorundan memnun olan canım kızlar
Merhaba Periy, anadolu yakasında Ayşe dumana gittim vajinusmus olduğum zaman muayene olmuştum ve ilk kadın doğum muayenemdi gayet sakin yaklaşıyor eğer fiyat olarak uyarsa onu öneririm

Burada yazılan yöntemleri denedim ben de. Nefes egzersizleri, kendini tanıma, dilatörler, eşli dilatör/parmak egzersizleri devam etti bir süre. Sonra bir gün eşli olabildi ve ondan sonra gittikçe daha kolay, daha rahat olacak şekilde devam ediyor. Bence beni en çok ilerleten şey dilatörlerle çalışabilmek oldu. Aparatlarla iyice rahatlayıp aparatların kontrolünü eşimize bile verebilecek kadar ilerlemeyi tavsiye edebilirim.
Merhaba dilatörleri hangi pozisyonda içinize alıyorsunuz ben yaptıktan sonra 1 hafta kuyruk sokumum acıyor popomun üstüne rahat oturamıyorum hafif bi sızıntı gibi

Merhaba dilatörleri hangi pozisyonda içinize alıyorsunuz ben yaptıktan sonra 1 hafta kuyruk sokumum acıyor popomun üstüne rahat oturamıyorum hafif bi sızıntı gibi
Çatala oturur gibi en rahatı bacaklarınızı iyice açın sakin kasılmadan tabii
Yaslanın yastığa sert zeminde yapmayın
Aynada kontrollü de yapabilirsiniz
Bacaklarınızı hafif yukarı da kaldırabilirsiniz kasılmayın

İlk zamanlar biraz ağrı oluyordu bende de, bir boy aparata iyice alıştıktan sonra diğerine geçin isterseniz. Pozisyon olarak türlü türlü denemiştim ben de ama genelde sırtım bir yere dayalı olarak yarı uzanır vaziyette dizlerim bükülü olarak denedim. Bacaklarımı da açmak yerine hafif kapalı tutarak yapabiliyordum. Nasıl rahat ediyorsanız o şekilde denemekte fayda var ilk başta. Umarım ağrı da olmaz artık. Kolaylıklar diliyorum...

Merhaba, eşli de ne kadar sürede tam ilişki oldu yani acısız şekilde ben yeni aştım ama git gel sırasında hala biraz acı var

İlişkiyi başardım vajinam fazla dar galiba biraz ağrılı oldu yalnız eşimin penisi çok büyük benimki de dar yani 3 4 defa oldu ilişkiye giriyoruz ama ben ağrı ve acı hissediyorum bu neden oluyor acaba ne yapmak lazım son 1 2 gündür de idrar yaparken yanma hissi oluyor ne önerirsiniz :KK43:

Sık sık yaparak düzelecek canım yani ben yenince her gün yaptım çok kısa sürede zevk almaya başladım acı falan tamamen kayboluyor her gün yapınca 😊
Ayy merhaba bende kendim yendim ağrılı acılı oldu ama oldu yani yalnız şöyle bi sorun var zevk alamıyorum bitsin hemen istiyorum vajinam baya dar eşimin penisi de kalın yani zorlanıyorum biraz dolayısıyla zevk alamıyorum biraz hızlanınca sanki karnımda baskı oluyor ne yapmam lazım öneriniz var mı zevk kısmına gelmek istiyorum artık gerçekten :KK43:

Merhaba, eşli de ne kadar sürede tam ilişki oldu yani acısız şekilde ben yeni aştım ama git gel sırasında hala biraz acı var

İlişkiyi başardım vajinam fazla dar galiba biraz ağrılı oldu yalnız eşimin penisi çok büyük benimki de dar yani 3 4 defa oldu ilişkiye giriyoruz ama ben ağrı ve acı hissediyorum bu neden oluyor acaba ne yapmak lazım son 1 2 gündür de idrar yaparken yanma hissi oluyor ne önerirsiniz :KK43:
Benim daha çok yeni, ağrı oluyor hala, normal bu sanırım. Ama gittikçe iyiye gidiyor. İlk 3-4 seferde düzelmemişti bende de ağrı. Özellikle ilk girişte ağrı çok oluyordu, çıkıp tekrar baştan alınca ya da pozisyon değiştirince daha iyi oluyordu. Şimdi daha da azaldı gibi ağrı. Cereser Cereser 'ın dediği gibi sık sık yapınca daha iyi olacaktır.

Yanma hissiyle ilgili, kayganlaştırıcı kullanıyorsunuz değil mi? Tahriş olmuş olmasın. Umarım yakında tamamen rahatlayarak ve zevk alarak yapmaya başlarsınız. Bizler (bu sorunu yeni yenmiş olanlar) daha yeni başladık, keşfetmemiz gerekiyor bu alanları. Tabii eşimizle de dayanışma içinde olmalı bu keşifler. Karşıdakini önemsemek ve ahengi tutturmak önemli çünkü bu işin keyifli hale gelmesi için.

Yine de güzel yol katettik diye düşünüyorum buradaki arkadaşlarla birbirimize destek olarak. Gerçekten buradan aldığım desteğin çok faydası oldu bana. Benim gibi insanlarla dertleşmek, tavsiyeler almak çok değerliydi. Darısı bu dertlerden muzdarip herkesin başına diyelim...

Ayy merhaba bende kendim yendim ağrılı acılı oldu ama oldu yani yalnız şöyle bi sorun var zevk alamıyorum bitsin hemen istiyorum vajinam baya dar eşimin penisi de kalın yani zorlanıyorum biraz dolayısıyla zevk alamıyorum biraz hızlanınca sanki karnımda baskı oluyor ne yapmam lazım öneriniz var mı zevk kısmına gelmek istiyorum artık gerçekten :KK43:
Ben de senin gibiyim yaklaşık iki ay olacak daha yeni yeni alışıyorum sadece hafif baskı oluyor ilk girişte sonra geçiyor. Git gel de benim de karnımda o baskı oluyor bakalım denedikçe olacak sanırım. Ben kendime dört ay süre vermiştim sorunsuz ilişki için ilk iki ayda baskı azaldı diğer iki ayda da bunları alacağıma inanıyorum 🙏💜

X