Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Sık sık yaparak düzelecek canım yani ben yenince her gün yaptım çok kısa sürede zevk almaya başladım acı falan tamamen kayboluyor her gün yapınca
Merhaba ben 6 aylık evliyim hala birliktelik gerçekleşmedi dilatör seti aldım ilk gün 4 ünü de sokabildim sonra adet oldum memlekete gittik 10 gün ara girdi bugün dilatörü denediğimde çok yanma hissi oluştu çığlık atıp duşa koştum sizce neden jelden enfeksiyon mu kaptım

Tekrar Merhaba arkadaşlar ben aparatları yapabiliyorum daha öncedende yazmıştım buraya. Yakın zamanda eşli denemelerim oldu 3 kez denememize rağmen başarılı olamadım misyoner denedik hep ama bu şekilde başarılı olamadım ve her defasında pskolojim daha çok yıprandı çünkü aparatları yaptığımda pskolojik olarak rahattım artık olucak gözüyle bakıyordum ama olmadı bana pozisyon önerisi olan varmı hangi şekilde yapsam kesin olur ?

Merhaba, zannetmiyorum enfeksiyon olduğunu. Enfeksiyon olsa akıntında koku ve renk değişimi olurdu. Ama yine de kontrol et kendini kaşıntı vs var mı diye. Ara verince gözünde büyümüştür o yüzden zorlanmıştır. Yavaş yavaş ilerle. Bir de dikatörleri iyi temizliyorsan enfeksiyon olmaz her kullanım sonrası ve kullanmadan önce iyice yıkayıp kullan

4 numarayı çok rahat tak çıkar yapabiliyor musun?

Z Zeynepnilufer Bi de duvar hissi dediğimiz yer mi takılıyorsunuz? Oraya eşin geldiğinde kalıyorsanız eşini çıkartma beklet. Nefes al ver iyice gevşe bacaklarını gevşet tekrar kegeldeki gevşemeyi yaptığından emin ol ve eşini yavaş yavaş ilerlet

Evet orda takılıyoruz birde eşim misyoner pozisyonda olmayacağını düşünüyor imkansız diyor o sırada eşim aşırı gergin oluyor olmuycağını düşündüğü için o yüzden yönlendirmeme izin vermiyor

Koordineli ilerlemek en güzeli eşini ikna etmeye çalış bu şekilde daha mı iyiymiş

Nasıl gitti senin? Ben bu önerileri çok beğendim, bazılarını da üşenmeyip uyguladım ve çok işime yaradı. Teşekkürler paylaştığın için.

Merhaba kızlar
Burası bana vajinusmus döneminde öyle iyi gelmişti ki
Bana İstanbul Anadolu yakasında kadın doğumcu önerebilirmisiniz
Giden var mı sorunu yendikten sonra vajinal muane olmadım hala orda kasılırım gibime geliyor aşılamaya karar verdik eşimle
İyi bir doktor olursa muanelerde rahat olurum
Varmı doktorundan memnun olan canım kızlar

Güzel tavsiyeler, zaten genellikle benzer şeyler öneriliyor. Sadece bacakların açık olması zorunluluğunu anlayamadım. Ben de jinekolog'a ilk gittiğimde doktor "bacaklarınızı açmaya alışmanız lazım" demişti. Bunu sonradan da tekrarladı, çünkü güvensizlikten kapatıyoruz bacaklarımızı çoğu zaman, bunu aşmak iyi olacaktır. Ama açıkçası dilatörler ile çalışırken hiçbir zaman bacaklarım açık çalışamadım, buradaki başka arkadaşlarda da konuşmuştum, nasıl rahat ediyorsan öyle yap demişlerdi ve o sayede bu konuyu atlayıp nasıl yapabiliyorsam öyle devam ettim. Zamanla rahatladıkça diğer şekillerde de olabiliyor. Gerçek denemelerde de aynı şekilde, ilk başlarda bacakların kapalı olduğu pozisyonlar denemek mümkün.

Bu sorunu birkaç haftadır aşmış biri olarak yazıyorum bunları. Tavsiyeleri takip etmek iyi ama kendinizi çok da sınırlamayın lüften.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…