Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bu bir erteleme hastalığı, ve ertelemeyin. Kurban olduğum Rabbim ne güzel söylemiş değil mi? Bir işi bitirince diğerine koşun...
Öyleyse, egzersizlere ara vermeyelim ve ne olursa olsun devam edelim canlarım 💪💫💕💜🙏
İlk ilişkiyi hallettim çok şükür 2 hafta ara verdik artık girişlerde ilişki yaşarken acıma olur mu bunu merak ediyorum biraz tedirginim simdi artık ilk zamanki gibi kayganlastirici vs gerekiyor mu giriş kolay mı olur artık acaba?

İlk ilişkiyi hallettim çok şükür 2 hafta ara verdik artık girişlerde ilişki yaşarken acıma olur mu bunu merak ediyorum biraz tedirginim simdi artık ilk zamanki gibi kayganlastirici vs gerekiyor mu giriş kolay mı olur artık acaba?
Sadece bir kere ilişkiye girdiyseniz ve 2 hafta ara verdiyseniz evet gerekir. Zamanla kayganlaştırıcı olmadan denersiniz 😊

İnşallah denedikçe daha iyi olacak ama iki hafta gibi uzun ara vermeyin tavsiyem. Ben yendikten sonra iki günde bir falan ilişki yaşadım hep, ilk kez en sonki ilişkim öncekilere göre kolay oldu ve sanırım daha yeni yeni alışıyorum. Tüm ilişkilerde hala kayganlastirici kullanıyorum. Artık aparatları bıraktım ama ilk 8/9 ilişkide tüm aparatları çalışıyordum.

Siz alışana kadar girişte baskı hissi olur bu arada. Tabi kişiden kişiye de değişir. Ben süreci hızlandırmak için sürekli deneme yaptım ikinci aydayim daha yeni baskı hissim azalıyor

Arkadaşlar merhaba 2, 5 yıldır evliyim ve hala bı ilişkimiz olmadı malesef.buraya üye olmadan yaklaşık iki yıldır mesajları okuyorum bazen öyle bı güç geliyo ki tamam bende yapicam diyorum kendi kendime.
Egzersiz için dilator set aldım bı yıl oldu duruyo ve ben sürekli erteliyorum.korkuyorumm..evlilik öncesi hiç bu şekilde korkum yoktu.
Aksine heyecanlaniyodum ve o gün yaklaştıkça korktugumu farkettim.
Ve boyle birşeyin var olduğundan bile haberim yoktu işte çoğu etrafımdaki kişi çok az acıdı sinek ısırığı gibi olarak bahsediyodu bende azıcık acı dayanılır o zaman diyodum.
Ve ilk gece tedirgindim sadece dinlenelim dedik.ama sabahına yakın yakınlaştik ve tam o an çok kötü bı acı hissettim ve eşimi ittim en azından giriş oldu zannettim. Ve kanama oldu heralde bu kadar acıya dedim ama olmamıştı sonra bı kaç kez daha denedik yine aynı ve ben artık denemekten kaçtım herseferinde .
Lütfen bana da yardımcı olun.
Artık çok kötü hissediyorum kendimi bu kadar yıl gozyasiyla eksiklikle geçti

Arkadaşlar merhaba 2, 5 yıldır evliyim ve hala bı ilişkimiz olmadı malesef.buraya üye olmadan yaklaşık iki yıldır mesajları okuyorum bazen öyle bı güç geliyo ki tamam bende yapicam diyorum kendi kendime.
Egzersiz için dilator set aldım bı yıl oldu duruyo ve ben sürekli erteliyorum.korkuyorumm..evlilik öncesi hiç bu şekilde korkum yoktu.
Ve boyle birşeyin var olduğundan bile haberim yoktu işte çoğu etrafımdaki kişi çok az acıdı sinek ısırığı gibi olarak bahsediyodu bende azıcık acı dayanılır o zaman diyodum.
Ve ilk gece tedirgindim sadece dinlenelim dedik.ama sabahına yakın yakınlaştik ve tam o an çok kötü bı acı hissettim ve eşimi ittim en azından giriş oldu zannettim. Ve kanama oldu heralde bu kadar acıya dedim ama olmamıştı sonra bı kaç kez daha denedik yine aynı ve ben artık denemekten kaçtım herseferinde .
Merhaba hoş geldin, geçmiş olsun. Ben öyle çok az acıdı diyenlere nasıl imreniyorum anlatamam. Niye canım bu kadar yanıyo, niye yapamıyorum onlar gibi diyorum. 1 sene evde dilatörü bekletmen biraz fazla olmuş, ama hep erteleme hastalığı bu diyorlar. Bana en çok güç veren youtubeda bunu nasıl yaşadığını açık açık anlatan bi hanım olmuştu, Allah ondan razı olsun. Öyle ilham verici bir şey değil şunu söylüyordu, sonunda içine bişe alabildiğinde hiçbir şey hissetmemiş. E ben bunun için mi uğraştım, hiçbir şey hissetmiyorum ki diyordu. Onun için sorundu belki ama ben çok şaşırmıştım, e hiçbir şey hissedilmiyor demek ki dedim biraz internetten anatomi videoları filan izleyince. 3-4 santimden sonrasında his yokmuş gerçekten. Deneyince şok oldum.
1 senedir takip ediyorsan tekniklere hakimsindir diye düşünüyorum, istersen seni her gün dürtebilirim yardımcı olcaksa bugün ne yaptın diye. İstediğin teknik posta da yönlendirebiliriz. Dilatörden önce biliyorsun aynayla kendimize bakıyoruz, dokunuyoruz ve bi yerden başlıyoruz. Ben dilatörden önce parmakla yokladım. Tuhaftı :))
Yaz gene bi yere kaybolma, çözümsüz bir dert değil, ben inanıyorum iyileşicez.

Merhaba hoş geldin, geçmiş olsun. Ben öyle çok az acıdı diyenlere nasıl imreniyorum anlatamam. Niye canım bu kadar yanıyo, niye yapamıyorum onlar gibi diyorum. 1 sene evde dilatörü bekletmen biraz fazla olmuş, ama hep erteleme hastalığı bu diyorlar. Bana en çok güç veren youtubeda bunu nasıl yaşadığını açık açık anlatan bi hanım olmuştu, Allah ondan razı olsun. Öyle ilham verici bir şey değil şunu söylüyordu, sonunda içine bişe alabildiğinde hiçbir şey hissetmemiş. E ben bunun için mi uğraştım, hiçbir şey hissetmiyorum ki diyordu. Onun için sorundu belki ama ben çok şaşırmıştım, e hiçbir şey hissedilmiyor demek ki dedim biraz internetten anatomi videoları filan izleyince. 3-4 santimden sonrasında his yokmuş gerçekten. Deneyince şok oldum.
2 senedir takip ediyorsan tekniklere hakimsindir diye düşünüyorum, istersen seni her gün dürtebilirim yardımcı olcaksa bugün ne yaptın diye. İstediğin teknik posta da Dilatörden önce biliyorsun aynayla kendimize bakıyoruz, dokunuyoruz ve bi yerden başlıyoruz. Ben dilatörden önce parmakla yokladım. Tuhaftı :))

Bende de bu problem var ne yazık ki ben psikoloğa gidiyorum psikoloğun dediklerini sizede aktarabilirim isterseniz bilmiyorum yardımcı olur mu ama belki faydasını gören olur

1 senedir takip ediyorsan tekniklere hakimsindir diye düşünüyorum, istersen seni her gün dürtebilirim yardımcı olcaksa bugün ne yaptın diye. İstediğin teknik posta da yönlendirebiliriz. Dilatörden önce biliyorsun aynayla kendimize bakıyoruz, dokunuyoruz ve bi yerden başlıyoruz. Ben dilatörden önce parmakla yokladım. Tuhaftı :))
Çok teşekkür ederim 😊
bu durumu ben ve eşim dışında yalnız yakın bı arkadaşım biliyo.
ilk defa farklı bı ortamda bunu belirtmiş oldum ve çok iyi geldi bu mesaj .bende inanmak istiyorum iyilesicegimize.
Bazen ilk adımı atmaya o kadar yakın oluyorum ki sanki yenmisim ve hafiflemişim ewet ben bunu yapicam herkes yapabiliyo ya da yapamayanlar da belli bı süreç geçirip onlarda yapiyo diye
ama sonrasında oraya yani parmak ve ya bı cisim sokmak çok başka geliyo igrenmek değil benim ki .
Aynada falan da rahat bakabiliyorum nefes ve kegel yapmaya çalışırken tam o giriş kismin açıldığını da görebiliyorum.
O giriş kısmı yumuşak bı doku tuhaf

Tek sorun bişey sokarken oranın hep aciycagini düşündüğümden yapamıyorum .
Bu da sanırım ilk ilişki denemesinde o yaşadığım acıyı asamiyorum hep onu hatirliyo

sanki beynim
İlk adımı atıyım karar veriyim kesin bugün yapicam diyeyim o zaman isterim tabiki burdan hergun durtmeni
Ve belki bu beni teşvik edip harekete geciricek artık kurtulmak istiyorum bu durumdan

Bende de bu problem var ne yazık ki ben psikoloğa gidiyorum psikoloğun dediklerini sizede aktarabilirim isterseniz bilmiyorum yardımcı olur mu ama belki faydasını gören olur
Burda çoğu kişi evde egzersizle bunun asilabilicek birşey olduğunu soyluyodu fizyolojik bı problem yoksa sadece korkuların yanlış bilgilerden kaynaklı olduğu onları dogrulariyla yer değiştirdiğinde nefes ve kegel ile birlikte yapılan egzersizle bumuymus diyecek kadar kolay olduğunu okudum çoğunlukla.
En azından bende bunları okuyup araştırarak öğrenmiş oldum.psikolaga o yüzden gitmek istemedim onunda az çok aslında bu tür şeyleri soyluycegini tahmin ediyodum.
En kötü evde biseyler yapmaya çalışayım olmazsa doktor araştırıp o şekilde tedavi olurum diyodum.
Ama işte bı turlu baslayamiyorum
Olur tabiki de belli mi olur herkes burda derdine derman arıyor

Kızlar merhaba, bende dilatörle 1 hafta gibi bir sürede aştım çok şükür. Hala baskı ve hafif acı hissediyorum bir tık kasılma var sadece katlanabiliyorum artık ama bu şekilde zevk alınmaz. Sizce bu durum ne kadar sürede geçer🥹

Kızlar merhaba, bende dilatörle 1 hafta gibi bir sürede aştım çok şükür. Hala baskı ve hafif acı hissediyorum bir tık kasılma var sadece katlanabiliyorum artık ama bu şekilde zevk alınmaz. Sizce bu durum ne kadar sürede geçer🥹
Sık sık yaparak düzelecek canım yani ben yenince her gün yaptım çok kısa sürede zevk almaya başladım acı falan tamamen kayboluyor her gün yapınca 😊

Burda çoğu kişi evde egzersizle bunun asilabilicek birşey olduğunu soyluyodu fizyolojik bı problem yoksa sadece korkuların yanlış bilgilerden kaynaklı olduğu onları dogrulariyla yer değiştirdiğinde nefes ve kegel ile birlikte yapılan egzersizle bumuymus diyecek kadar kolay olduğunu okudum çoğunlukla.
En azından bende bunları okuyup araştırarak öğrenmiş oldum.psikolaga o yüzden gitmek istemedim onunda az çok aslında bu tür şeyleri soyluycegini tahmin ediyodum.
En kötü evde biseyler yapmaya çalışayım olmazsa doktor araştırıp o şekilde tedavi olurum diyodum.
Ama işte bı turlu baslayamiyorum
Olur tabiki de belli mi olur herkes burda derdine derman arıyor
Bende sizin gibi düşünüyorum söyleyeceklerini biliyorum zaten ne gerek var diyorum ama konuşmak bile bazen iyi geliyor birde ben kendime güvenmediğim için gidiyorum yani ben sürekli erteliyorum ama psikolog bana gün veriyor o zamana kadar bunları yapın deyince kendimi zorunda hissediyorum ve yapıyorum

Doktor bana dedi ki önce ayna karşısında incele dokun ve mastürbasyon yap dedi dokununca bakınca bile için çok kötü oluyor ama ayna karşısında değilde ayna olmadan mastürbasyon yaptım hayatımda hiç yapmamıştım ve nasıl zevk aldığımı öğrendim böylelikle sonra parmakla vajinanana dokun biraz baskı uygula öyle bekle dedi bacaklar açık tabii bir defa yaptım sonra tabii bunları yapmadan önce bir duş al uzan nefes egzersizi yap ve rahatla dedi ben buraları çok yapmadım. Sonra birinci dilatörün bir kısmını sok dedi ben bir an ki bir hırsla hepsini soktum ve oldu 3 e kadar yaptım ama bacaklarım açık yapamadım doktora anlattım hiç birşey yapmasan bile bacaklarını sonuna kadar açmayı öğren ve öyle yapman gerek dedi bacak açık daha kolay oluyormuş şimdi de onu deneyeceğim bakalım bana bir program hazırladı
  • ılık duş al rahatla
  • ortam yarat ışık ve ses
  • bacak açık mastürbasyon yap
  • nefes ve kegel egzersizi yap (nefes al 3 sn tut kasları sık, nefes ver 3 sn de kasları rahat bırak)
  • birinci dilatör başla
  • nefes verme ve gevşeme hissettiğinde dilatörü bitir.

X